ARM'da Pogramlamaya Başlangıç İçin Tavsiyeler

Başlatan bayfrederickson^, 21 Mayıs 2014, 13:34:20

Gökhan BEKEN

Edit: Yanlış yazı yazmışım.
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

bayfrederickson^

Alıntı yapılan: kimlenbu - 21 Mayıs 2014, 16:06:00

http://www.ebay.com/itm/STM32F4-DISCOVERY-STM32F429-TFT-LCD-STM32-ARM-Cortex-M4-Development-Board-/161177600695?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2586ef02b7

136 dolarlık set çok güzel ama daha şimdilik o kadar çok para vermeye gerek yok daha ileri ki zamanlar için güzel bir set. 35 dolarlık olan ise cazip..

Alıntı yapılan: AsHeS - 21 Mayıs 2014, 17:12:41

http://market.cizgi.com.tr/product/education/stm-stm32f4

Bu linkteki gayet uygun alınabilir.

Alıntı yapılan: fbasaris - 21 Mayıs 2014, 22:08:24

http://www.elektroniktasarim.net/index.php

Aşağı yukarı yaklaşık 50 liraya alacağım bu seti anlaşılan ..

Arkadaşlar yorum yapan herkese çok teşekkür ederim. İlgilendiğiniz için... Bir yola başladık pişman olmayız inşallah..

Bazı arkadaşlar yol gösterinin olmadığından şikayette bulunmuşlar. Kişinin kendisi en iyi yol gösterendir. Bence altaş yayıncılığın kitabı başlangıç için fena değil. Başlanılabilir. Bu kitabı bitirdikten sonra kendi kafanda oluşturduğun bir projeyi yapabilirsiniz söylenildiği gibi. Bu her şey olur. İlk önce ufak bir parça kod yazarsın. Bu yetmez daha sonra, aa dur şunu da ekleyeyim aa dur şunu da ekleyeyim derken kod büyür. Bu iş böyle zevkli olur. Tabi merak varsa.. İlk önce led yak söndür zaten sonrası kendiliğinden gelir zamanla bir led yakıp söndürmek senin için sıradan olur. Sonra ona yeni bir şey eklersin öyle büyür gider.

Yeni bir mikrodenetleyici öğreniliyorsa bu zaman alır ha deyince olmaz birden de kaldır çöpe at olmaz. Yeterli zaman verildikten sonra her şey olur.

Tekrardan teşekkür ederim ilgilenen herkese saolun..

Elektronik Öğretmeni | Elektronik Programcı | Arduino | Arduino Mega ADK | Fotoğraf Tutkunu

muhittin_kaplan

Vazgeçtim gerbay Haklı. Bırak bu işleri git ye iç gez

frederic

Bu havada uğraşılacak işler değil hakkaten.

b3nQ

gerbay'a bir soru sormak istiyorum burdan xD

int main()
{
x = ARM + kız ; /* ise */
}

x'i ne olarak tanımlarsak derleyici hata vermez ?

SpeedyX

typedef union {
  char kız[10];
  char ARM[10];
} hayat_t;

hayat_t x;

denge şart :'(

Gökhan BEKEN

Bu daha dengeli:

while (1)
            {
                i++;
                if (i % 2==0) { Connect("ARM"); Discornect("kız")}
                else { Connect("kız"); Discornect("ARM")}
            }
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

secretagent

burada herkes devre tasarımını yalamış yutmuş benim anladığım kadarıyla herkes yazılım peşinde, donanım olmadan yazılım bir işe yaramıyor. Bence bu sitede yazılımdan çok donanım hakkında bilgiler paylaşılsa daha faydalı olur.

secretagent

sayın gerbay benim amacım yazılımcıları veya donanımcıları kötülemek değil sadece bir iyi niyet göstergesi olarak bunu yazdım. Ben bu forumu beğeniyoyorum ve sürekklide takip ediyorum. Yanlış anlaşıldıysam k.bakmayın amacım yermek değildi.

bayfrederickson^

Donanımda önemli tabi ama ülkemizde yazılıma biraz daha ağırlık verilmesi gerekiyor bence. Sadece elektronik programlama değil. Bilgisayar alanında da, aslında yazılımın girebildiği tüm bilimlere, yazılımın ulaştırılması gerek..
Elektronik Öğretmeni | Elektronik Programcı | Arduino | Arduino Mega ADK | Fotoğraf Tutkunu

ÖmerYıldırım

" ingilizce + "C,ASM,JAVA,PYTHON" + Registerlari bilmek + AZİM "