Farnel e alternatif

Başlatan Müh. müh., 08 Haziran 2014, 23:11:45

Elektroemre

Alıntı yapılan: Elektroemre - 08 Haziran 2014, 23:59:32
Az önce merak ettiğim numuneleri sipariş geçtim diğer seçeneğini işaretleyip. Kredi kartından direkt çekmediler.
Çekilince göreceğiz bakalım ne kadar geçirmişler :) Sonucu buraya yazarım.

Az önce sipariş onaylandı kredi kartım 20€'luk alışveriş için 102 TL çekmişler. Yani 15€ kargo parası almışlar. Yaktın @mistek hocam bizi  ;D

Müh. müh.

Alıntı yapılan: huseyin67 - 09 Haziran 2014, 15:11:59
Hocam motor sarmak falan işin şakası tabi ki :)
Ama dediğim gibi, multirotor olayına el atabilirsiniz bence.. Quadcopter'ler Hexacopter'ler. Bunların kontrol kısımlarını kendiniz yapabilirsiniz, dediğim gibi arduino gibi bir kartı yapmak çok ta zor sayılmaz atmega328 ile bir devre çizeceksiniz en nihayetinde, çıkışları vs kendiniz ayarlayacaksınız, ama bunun da asıl olayı yazılım zaten, eğer yazılımla uğraşmak isterim derseniz MultiWii gibi açık kodlu projeler var onlardan bakabilirsiniz iyi kaynak olur, gibi gibi...

Hüseyin bey,

Öneriler için teşekkür ederim. Atmegalar eskidi. Ben Stm32 M4 lerden kullanmak istiyorum.

Alıntı yapılan: Elektroemre - 09 Haziran 2014, 16:47:42
Az önce sipariş onaylandı kredi kartım 20€'luk alışveriş için 102 TL çekmişler. Yani 15€ kargo parası almışlar. Yaktın @mistek hocam bizi  ;D

Direk siteden aldınız değilmi?

Demekki doğru hatırlıyormuşum. Bende eskiden 62€ luk bir alışveriş yapmıştım. +15€kargo bedeli.(bunun farkına varamamıştım) Bana fatura maliyeti 77€oldu ve gümrüğe takıldı. Sonrasında gerekli makamların kulaklarını çok çınlatsamda, olan olmuştu. Malzemelerim gelmemişti.

En mantıklısı, tedarikçiye listeyi verip, ürün tutarı + kdv den yolumuza bakmak. 45 lira kargomu olur yahu!  :-\
Destiny of white is dirtied. Destiny of black is found guilty...

Elektroemre

Aynen direkt siteden, normalde disribütörden alıyorum. Maksat denemek olsun diye ama fena kazıklandık :D

Gümrük meselesi daha önce benimde başıma geldi. 77€ ile gümrüğe takıldı. 400TL masraf çıkar dedi telefondan kibar sesli bir beyefendi. Bende "sağolsun kalsın, içindeki malzeme zaten 150 TL'lik bir şey" dedim (O zamanlar euro 2TL falandı). Beyefendi bunu duyunca biraz üzülür gibi oldu. Kimbilir nerededir o malzemler şuan  :)

mistek

Hocam hayretler içerisindeyim. Bu yıl yaptığım son iki siparişimde benden de 15euro alınmış. Önceki siparişlerimide özellikle kontrol ediyordum fazla bir ödeme yok hatta ucuz yolunu buldum diye seviniyordum. Şuan ne diyeceğimi bilemiyorum hakkınızı helal edin. Yarın bi farnell'le görüşeyim hiiiiiç olmamış bu. :( 

Son aldığım malzemelerde bugün geldi şimdi onlarla ilgileniyordum kit falan vardı, soğudum çalışamıyorum. :D
boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

Elektroemre

Estağfurullah hocam ne hakkı ben bilerek kaşındım :)
Ama ilk sayfadaki mesajınızı editlerseniz iyi olur ilerki tarihte konuyu gören arkadaşlarıda öpmesin farnell .

Adamlar duruma uyanmış bug'ı kapatmış demekki.

pisayisi

@mistek ne yaptın sen yaa, basbaya farnele kazık atmışsın diyeceğim ama elektroemre nin nihayi  tecrübesi senin deneyimini nedense doğrulamıyor. Farnell 15 Euro yu ne yapar eder alır, zaten farnelden direkt ürün alsanız ne olcak gümrüğe bırakacaksınız millileşecek komponentleriniz. Ben de gümrüğe buşekilde bir torba komponent terkettim, bu talihsizliği yaşayan başkaları da varmış . Bir de ülkemiz bu gümrük politikası ile çağatlayacak, ama bir bakanın kaç beşyüzbin tl lik saati gümrüğe uğramadan türkiyeye girebilecek hemde faturasıyla .
Farnell siparişlerinizi britt elektronik üzerinden geçin sorun yaşamazsınız. Ben artık aliexpressten de sıklıkla komponent siparişinde bulunuyorum, şimdiye kadar patates komponent gönderen olmadı. Fiyatlar ise çok ucuz ancak aynı satıcıda çok çeşitli yelpazede ürün bulmak zor...
Murat

mistek

Farnell evrakta sahtecilik yapmış arkadaş olmaz böyle. Yolsuzluk olmuş bu.

Siteden 47.81 euro ödeme yapmışım, Kargoyla gelen faturalarda 49.75GBP yazıyor. Kartımdan 47.81 euro + 15 euro çekilmiş.

Hesaplar şaşmış farnell bunu temizlemeli.
boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

Cemre.

Hocam atmega örnektir zaten, arduinonun çipi diye dediydim arduino ile programlayip multiwii dediğim olayi kullanabilirsiniz anlamında. Tabi ki başka kartlarla islemcilerle de yapılabilir iş yazilimda bitiyor donanim yeterli olduktan sonra ki hayli yeterlidir... Neyse maydanoz olmayayim :D

Elektroemre

Arkadaşlar Farnell'den ürünler geldi. Sipariş üzerinden 48 saat bile geçmeden!

Bu 15€ kargo parası nereye gidiyor anladım!!! Bu adamlar çılgın!
Siparişim sadece 4-5 adet STM32 SMD MCU ile 1-2 tane PIC16. Toplam 21€ + 15€ kargo

Ve gelen kutu:   Pardon koli!! ;D

İçinden çıkanlar:

Evet kocaman koli bu ve bunun gibi 1 çip için :D

camby

ibretlik : )

mesaj birleştirme:: 11 Haziran 2014, 15:50:32

Şu an istanbuldan bir firmadan online olarak  bir malzeme sipariş etsem en az 3-4 günde gelir.

" abi bakalım kargoya yetiştirmeye çalışcaz senin paketi "

" bi bakayım abi senin paket hazırlanıyordu en son "

" abi kargo gelmedi yoksa verecektik "

" abi olmadı metroya verdirelim cocuklan sen karşıla terminalde "

vsvs

t2

Kargoda fiyatlandırma yapılırken hacim dikkate alınıyor. Nasıl olsa parasını peşin aldık diye masraftan kaçınmamışi paketi büyük tutmuş. Kargo ücreti fiyata dahil olsaydı, kargo parası adı altında tahsilat kalemi olmasaydı, muhtemelen  daha küçük paket yapılırdı.

hgs

RL seçilmiştir ürün alırken. RL siz olan kod girerseniz tapede gelir. En azından daha az çöp çıkar.

Müh. müh.

Alıntı yapılan: Elektroemre - 10 Haziran 2014, 14:56:46
Arkadaşlar Farnell'den ürünler geldi. Sipariş üzerinden 48 saat bile geçmeden!

Bu 15€ kargo parası nereye gidiyor anladım!!! Bu adamlar çılgın!
Siparişim sadece 4-5 adet STM32 SMD MCU ile 1-2 tane PIC16. Toplam 21€ + 15€ kargo

Ve gelen kutu:   Pardon koli!! ;D

(Resim gizlendi görmek için tıklayın.)

İçinden çıkanlar:

Evet kocaman koli bu ve bunun gibi 1 çip için :D

Hizmet güzelde, bu fiyata bu hizmeti almak çokta şaşıracak bir durum olmaması lazım.

Yurt dışı kargosu, 4-5 adet STM32 SMD MCU ile 1-2 tane PIC16 100 küsur lira ise, bunu normal karşılarım.

Hız konusundada uçakla gelmiştir kargo büyük ihtimal ve uçağa ucu ucuna yetişmiştir ki, 24 saatte Türkiye, kalan 24 saattede adrese teslim olmuştur.

Destiny of white is dirtied. Destiny of black is found guilty...

Melih1802

2 gün. Gecikmiş bile. Ben gün içinde 16:30' a kadar sipariş verdiğimde ertesi gün kapıda beliriyor kargocu. Hiç sekmedi.

sinus

Alıntı yapılan: AsHeS - 09 Haziran 2014, 10:49:14
Ben genelde rscomponents kullanıyorum. Direkt tr satış sitesinde ki fiyat + KDV ile gönderiyorlar (50 TL altında 20 TL masraf uygulanıyor). Ayrıca yurtiçi kargo size ait.

rs : 300 tl altındaki siparişlere +30 tl

farnell : 100 euro altındaki siparişlere +15euro

distribütörlerde  bu şekilde değil mi?  hala sipariş veremiyorum ek masraflar yüzünden.

yıldırım elektroniğin teklif usulü satışları, düşük adetlerde daha avantajlımı olur?