Birden fazla SPI portunu senkronize kullanmak

Başlatan elektronart, 14 Haziran 2014, 13:47:09

hasankara

ben fpga önerdim ama benim için bile şu an bir ütopya aslında, yani bu konuda haklısın umarım bir bahaneyle giriş yapabiliriz.
işinizin görüldüğüne sevindim. ayrıca rica ederim. iyi çalışmalar.

M_B

Alıntı yapılan: elektronart - 15 Haziran 2014, 23:16:16
Sevgili ve çok saygılı hasankara, önerdiğiniz yöntem işe yaradı, şu anda 8MHz hızında senkron bir şekilde çalışan 2 tane SPI portum var. Fikrinize sağlık çok teşekkür ederim, 360KHz neresi 8MHz neresi.

FPGA konusuna gelince, kit temin etmek, öğrenmek, alışmak, sorunları çözmek vs derken uzar gider o en kısa yol bildiğin yoldur :)
Peki modulumuz 24x24 RGB olursa  nasıl yapacaksın ?

İmkanın sınırlarını görmek için imkansızı denemek lazım.                                                             Fatih Sultan Mehmet

Mucit23

Alıntı yapılan: M_B - 16 Haziran 2014, 08:02:54

Birtane daha SPI varsa yani 3 tane SPI modülü var ise 1 Master 2 Slave ile olur. Master'ın clock çıkışını 2 Slave ve Alıcı modüle iletmek gerekir. İlk önce slave'lere sonra master'ın bufferına data yüklemek gerekir.

elektronart

Alıntı yapılan: M_B - 16 Haziran 2014, 08:02:54
Öneri başkasından geldiği için soruyu üstüme alsam mı bilemedim ama eğer soru banaysa şu anda hiç bir şey yapmayı düşünmüyorum, böyle bir iş gelirse o zaman düşünürüz. Ama büyük olasılık Mucit'in dediği gibi olur. HW modüller candır, SW uygulama kandır.
Açık Elektronik

Müh. müh.

Çok spi için, ben olsam fpga ile işi hallederdim.

Fpga i beceremeyenler için logic alternatifi var. Paralel - seri döüştürücü ic ler, osc, enable bufferlar vs ile, kendi spi modülerinizi yapabilirsiniz. Mcu paralel olarak 1 clk da veriyi yazar, enable palsi ile kullandığınız osc hızında seri olarak bilgi basılıverir.

Destiny of white is dirtied. Destiny of black is found guilty...