Haberler:

Eposta uyarılarını yanıtlamayınız ( ! ) https://bit.ly/2J7yi0d

Ana Menü

Ccs C TCP/IP Stack

Başlatan yldzelektronik, 22 Haziran 2014, 12:20:00

yldzelektronik

Selamlar,

Bir arkadaşımın isteği üzerine paylaşıyorum.Sanırım birileri forumun arşivine koyabilirse daha kalıcı olur.

CCS TCP/IP Stack
Kişinin başına gelen hayır Allah'tandır. Kişinin başına gelen şer nefsindendir. Nefislerimizle kendimize zulüm ediyoruz.

Cemre.

Hocam merakımdan, bilmediğimden soruyorum, tam olarak ne işe yarıyor acaba?

MrDarK

Uart üzerinden gönderilen bilgilerin belirlenen ip'nin belirlenen portuna şeffaf veri transferi yapan sistemdir.

Kısaca elektroniğin ethernet ile haberleşmesi denebilir :)

yldzelektronik teşekkür ederim.
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK

yldzelektronik

@mrdark rica ederim. Ama uart ile nasil ilgisi var anlamadim.
Kişinin başına gelen hayır Allah'tandır. Kişinin başına gelen şer nefsindendir. Nefislerimizle kendimize zulüm ediyoruz.

MrDarK

Haklısın uart ile alakası yok, ben genel algı ile TCP / IP Stack'in en yaygın kullanım şeklini örnekleyerek yazmışım.

İstediğiniz bilgiyi ENJ cipine SPI protokolü üzerinden gönderebilirsiniz. Benim aklım Tippo diye adlandırılan (adını yanlış yazmış olabilirim) cihazlarda kalmış :)

Düzeltmem gerekirse , ENJ cipi sayesinde ethernet data paketleri gitti geldi yapmakla uğraşmadan sadece hedef IP ve port yazarak istediğimiz bilginin istediğimiz adrese ethernet üzerinden gönderilmesini sağlayan sistem diye düzelteyim :P

Düzeltme için teşekkürler. Yanlış algı oluşturmamak gerek (:

Hocam bu tarz stack'lere yazılım ara birimine dışarıdan erişim olanları var mı ? Yani USB ile bir arayüz olsa hedef IP vb bilgileri girebileceğimiz bir stack gördünüz mü acaba ? Yada benim belkide yanlış yazdığım tippo diye şeyler nerede nasıl satılır. Kullanmayacağım fakat yapısını bilip incelemek istiyorumda.

yldzelektronik

İstedigin "arkadas oyle bi stack olsun ki kendi wizardi ile ben bi kac ayar yapayim o kaynak kodu uretsin." mi diyorsun, yoksa "ata ben uart/ spi gibi bi yerden veriyi yazayim o morul onu eth cevirsin" mi diyorsun?

İlki icin microchip stack diyebilirim. İkinci icin uart to ethernet converter tarzi arama isini goreblir.

MrDarK

Ben bunun gibi şeyler duydum fakat kısa vadede çok hızlı çözüm olarak bakıyorum , hedefimde değil ama alternatif olarak düşünmekte zarar yok :)