ARM Verilog-HDL kullanıyormuş

Başlatan gerbay, 22 Haziran 2014, 12:24:23

muuzoo

Alıntı yapılan: kralsam - 23 Haziran 2014, 21:47:21
@muuzoo ben ya notepad++ yada GVim kullanıyorum.. Vi de başlarda zordur ama alışınca candır ben hâlâ alışamadım ama aktif kullanmıyorum zaten bu ara. :)

Bazen o kadar tembelleştiriyor ki bu programlar zaman zaman yazım şekillerini unutuyorum :) . Aklıma gelmişken verilog'un bir diğer güzelliği ise Verilog'tan ASIC design'a geçiş yapabiliyorsunuz ki süper birşey. Aldığım derslerin birinde Cadence Encounter kullanma şansım oldu verilog ile tasarladığımız modülü asic olarak sentezleyebildik. Çıkan sonucu görünce ekrana hayran hayran baktığımı hatırlıyorum :)
gunluk.muuzoo.gen.tr - Kişisel karalamalarım...

E_Kk

@muuzoo Cadence Encounter ı hangi üniversitede hangi derste kullandınız?
"Meselâ: Hendese bir fendir. Onun hakikatı ve nokta-i müntehası, Cenab-ı Hakk'ın İsm-i Adl ve Mukaddir'ine yetişip, hendese âyinesinde o ismin hakîmane cilvelerini haşmetiyle müşahede etmektir."Sözler

muuzoo

Alıntı yapılan: E_Kk - 25 Haziran 2014, 00:04:47
@muuzoo Cadence Encounter ı hangi üniversitede hangi derste kullandınız?

Kendi üniversitem dışında ODTU'den doktora dersi almıştım bahar dönemi EE618 kodlu "PRINCIPLES OF DIGITAL CMOS VLSI DESIGN" adında. O derste kullanmıştım. Yanlış hatırlamıyorsam 25 bilgisayarlık bir laboratuvar mevcut VLSI design için Elektrik-Elektronik Mühendisliğinde.

kralsam

Alıntı yapılan: muuzoo - 24 Haziran 2014, 23:08:57
Bazen o kadar tembelleştiriyor ki bu programlar zaman zaman yazım şekillerini unutuyorum :) . Aklıma gelmişken verilog'un bir diğer güzelliği ise Verilog'tan ASIC design'a geçiş yapabiliyorsunuz ki süper birşey. Aldığım derslerin birinde Cadence Encounter kullanma şansım oldu verilog ile tasarladığımız modülü asic olarak sentezleyebildik. Çıkan sonucu görünce ekrana hayran hayran baktığımı hatırlıyorum :)
Hocam VHDL de olmadığına eminmisin? :)

muuzoo

Alıntı yapılan: kralsam - 25 Haziran 2014, 08:28:41
Hocam VHDL de olmadığına eminmisin? :)

Şimdi okuyunca yok demişim gibi olmuş :). VHDL'de de var fakat sonradan bir extension ile geldi diye biliyorum. VITAL diye. Bildiğim kadarıyla ilk tasarlandığında yoktu.Gerçi yanılıyor da olabilirim. Aralarındaki fark için şöyle bir grafik vardı.

speak48

encounter automatic place route tool
genelde verilog netlist ile çalışır.
sentezleyici ler hem verilog için hemde vhdl için verilog netlist oluşturabilir.
örnek synopsys design compiler , cadedence RC , builtgate .......

E_Kk

Alıntı yapılan: muuzoo - 25 Haziran 2014, 00:12:17
Kendi üniversitem dışında ODTU'den doktora dersi almıştım bahar dönemi EE618 kodlu "PRINCIPLES OF DIGITAL CMOS VLSI DESIGN" adında. O derste kullanmıştım. Yanlış hatırlamıyorsam 25 bilgisayarlık bir laboratuvar mevcut VLSI design için Elektrik-Elektronik Mühendisliğinde.

Hocam doktora dersini yüksek lisansta mı almıştın? Bende bu aralar üniversitelerde alınabilecek yüksek lisans VLSI dersleri bakıyorum.
"Meselâ: Hendese bir fendir. Onun hakikatı ve nokta-i müntehası, Cenab-ı Hakk'ın İsm-i Adl ve Mukaddir'ine yetişip, hendese âyinesinde o ismin hakîmane cilvelerini haşmetiyle müşahede etmektir."Sözler

muuzoo

Alıntı yapılan: E_Kk - 25 Haziran 2014, 13:30:33
Hocam doktora dersini yüksek lisansta mı almıştın? Bende bu aralar üniversitelerde alınabilecek yüksek lisans VLSI dersleri bakıyorum.

Bildiğim kadarıyla artık yüksek lisans- doktora ayrımı yok derslerde. Çünkü sınıf arkadaşlarımın bir kısmı yüksek lisans öğrencileri idi. Yani alabilirsiniz.

E_Kk

@muuzoo hocam bilgiler icin teşekkürler.