Win7'de Microwin

Başlatan cheem, 28 Haziran 2014, 08:45:40

cheem

Merhaba Arkadaşlar yanınıza yeni katıldım.

Daha önceden kullandığım pcde içine win7'nin içine xp yükleyerek microwin çalıştırmışlar.

sonra plc ile pc arasındaki modül bozulunca yeni alınan PC usb adapter a2 modülünü almışlare. şimdi  haberleşme hatası veriyor. teknik destek aldığımda bana xp olması problem olduğu söylendi. win 7 ye kurmamı söylediler. şimdiden win 7 ye kurabilmekl için çırpınıyorum resmen. win 7 ye nasılo kurabiilirim yardımcı olursanız sevinirim.

bağlayacak olduğum plc s7 200 cpu 224

Kabil ATICI

dosyayı kurarken administrator yani yönetici olarak kurmayı dene..
Kur dosyası üzerine fare sağ buton ile tıkla ve yönetici olarak yükle seçeneğini kullanabilirsin. (buna benzer bir şey olması gerek
ambar7

cheem

Alıntı YapMicrowin Programını windows 7 ve windows 8 de çalıştırmak için
1.Adım : Elinizde bir microwin programı sp2-6 vb bulunması lazım
ilk önce bunu win8 de normal kurulum olarak yapıyoruz. ( kurulumda hata verir olsun biz zaten bu hatayı gidereceğiz.)
Kurulum bittikten sonra Bilgisayarı yeniden başlatıyoruz.
2. Adım Tekrar elimizdeni microwin programını setup yapıyoruz yani yeniden kurmaya çalışıyoruz. Tabiki bu anda bize micrwin programını unistal yapmaya çalışacak evet programı kaldırıyoruz. ( dikkat programı kaldırıyoruz ama ppi iletişim sistemde kalacak zaten hata verende bu dur  kalsın)
Bilgisayarı yeniden başatıyoruz.
3. Adım: şimdi bilgisayara microwin sp8 i kuracağız.
Buradan indirin : http://support.automation.siemens.com/WW/llisapi.dll/csfetch/58523240/STEP7_MW_V4_SP8_9.zip?func=cslib.csFetch&nodeid=58531970
Bu radan inen dosyada 4_0_8_06_Service_Pack içerinden çıkan programı kuruyoruz.
kurulum uzun sürebilir. bekleyin.... şu anda microwini sp8 e çıkartmış oluyoruz. yani ilk önce sp6 dan sp8 çıkartmak gerekiyor onu yapıyoruz.
kurulumdan bilgisayarı tekrar başlatın
4. adım: şu anda bilgisayarda sp8 microwin kurulu ama daha bitmedi. sp8 i sp9 a çıkarmak gerekiyor.
Bilgisayarı yeniden başaltıyoruz.
4_0_8_06_Service_Pack klasöründen yeniden kurmaya çalışıyoruz. yine sp8 i unistal edecek . olsun sp 8 ide bilgisayardan kaldırmak lazım. biz lazım olan sp9 .
Bilgisayarı yine yeniden başlatıyoruz.
Sonra yukardaki indirdiğiniz dosyanın içerisindeki  MW409Update klasörü içerindeki kurulumu yapıyoruz. burada da sp8 den sp9 a yükseltmiş oluyoruz. çünki win 8 de sp9 microwin çalışır.
Acele etmeyin biraz uzun sürer kurulum aman yarıda kesmeyin.
kurulumdan sonra Bilgisayarı tekrar başlatın açın
Hayırlı olsun artık microwin programı artık win 8 de çalışmaktadır.
Kısa anlatım: normal microwini kur kaldır, sp8 i kur kaldır, sp9 u kur. bu kadar. kurma kaldırma anlarında sistem için gerekli ppi kablo seçenekleri aynen kalıyor fakat sistem içinde  sp8 e oradanda sp9 yükselmiş oluyor.

siizn dediğinizide uyguladım.

yukarıdaki maddelerde sp2-6 diyor ben onu bulmadım. diğer bir tane buldum eski versiyonlardan onu denedim olmadı...

yardımcı olur sanız sevinirim.