C++ derleyici farkları üzerine soru

Başlatan unknownperson, 01 Ağustos 2014, 15:27:54

unknownperson

C dilini biliyordum şimdi C++ öğrenmeye başladım fakat şunu gördüm ben Dev C++ da öğreniyorum bugün Microsoft Visual C++ 2010 Express yükledim CLR Console Application ve Win32 Console Application ikisini de denedim fakat yazdıklarımı kabul etmiyor hata veriyor sanırım kütüphaneler farklı ondan dolayı oluyor. BenDev C++ da öğrenip Microsoft Visual C++ da yazmak istiyorum. (Arayüzü daha havalı geliyor ;D) Nasıl yapabilirim ?

Bir de herkes normal C'nin C++'dan daha zor olduğunu daha karmaşık olduğunu söylüyorlar fakat nedense bana C++ daha ilkel geldi ve buna şaşırdım. C de kodlar daha düzenli daha kolay yazılıyor diye düşünüyorum sizinde düşüncelerinizi almak isterim.

baran123

Visual Studio olayını bilmiyorum ama bana göre c++ çok daha zor gibi C ye göre, yinede bilmem ben c seviyorum az çok öğreniyorum zaten c yi iyice çöz c++ ıda öğrenirsin onda class falan filan biraz nesneye yönelik programlama oluyor bildiğim kadarıyla :)

diot

Visual studio adı üstünde visual.  kütüphaneler, komutsetleri vs.  borland dev c++ dan farklıdır.  eğer visual studio da çalışacaksanız onda öğrenin derim.

yldzelektronik

Alıntı yapılan: diot - 01 Ağustos 2014, 15:39:58
Visual studio adı üstünde visual.  kütüphaneler, komutsetleri vs.  borland dev c++ dan farklıdır.  eğer visual studio da çalışacaksanız onda öğrenin derim.

Nasıl yani?Neticede ANSI çercevesinde oluşturulmuş bir derleyici değil mi?
Kişinin başına gelen hayır Allah'tandır. Kişinin başına gelen şer nefsindendir. Nefislerimizle kendimize zulüm ediyoruz.

AsHeS

Alıntı yapılan: unknownperson - 01 Ağustos 2014, 15:27:54
C dilini biliyordum
C++ daha ilkel geldi
C de kodlar daha düzenli daha kolay yazılıyor

At binenin kılıç kuşananın derler :)
C++ ve  CLR/CLI  C++ ile farklı. Visual Studio(Edit:Toolbox ile Görsel Tasarlama ) için C++ öğreneceksen kaynakların CLI C++ üzerine olması gerekiyor çünkü aralarında bazı farklılıklar (örnek:handle to object operatörü '^' ) mevcut. 

unknownperson

Alıntı yapılan: gerbay - 01 Ağustos 2014, 17:08:39
Hemen hemen herkes yanlış şeyler yazmış. Telefondan dolayi uzun yazamiyorum. Gidin c yi iyice öğrenin. Veri yapilari ve algoritmalar konusunda kendinizi gelistirin. Daha sonra c++ öğrenin.
Yanlış yazmışlarsa doğrularını söyler misiniz ?