GLCD

Başlatan serter, 07 Ağustos 2014, 11:57:23

serter

iyi günler Grafik LCD de bir kütüphane hatası alıyorum. Nasıl çözüleceğini bulamadım. Bayadır uğraşıyorum ama 304 numaralı bu hatayı çözemedm bi türlü.
kütüphane dahil edilemiyor diye bir hata alıyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim

erpay

Kullandığın grafik LCD için MikroC kütüphanesi kullanacaksan yukarıdaki include ile başlayan kısım gereksiz.

serter

Kütüphanesi T6963C onu biliyorum zaten kütüphaneyi  öyle dahil etmezsek çalışmıyor hiç devre Sorun yukarıda dahil ettiğimiz kütüphane isminde dosya olması gerekiyormuş C dosyalarının kaydedildiği klasörde
Peki bu hareket halinde animasyonlar hakkında bilgi verebilir misin Soznsuz döngü yapıp cismin komutlarını 3 4 satır basıp bu döngü içinde devam mı edecek sürekli

erpay

Eğer MikroC'nin sağda görünen SPI_T6963C'yi kullanıyorsan onu tikleyip sbit parametrelerini seçmen yeterli.

Yok kendin ayrı birşekilde T6963C.h diye bir kütüphane yazmışsan ya da bulmuşsan bunu project folderda (O da sağ tarafta gizli menulerde) kütüphaneler sekmesi altında eklemen lazım.

Bu ikisinden hangisi senin durumun ?

LukeSkywalker

mikroC pro for PIC'in yüklü olduğu adresteki "uses" klasörüne gidin, en altta bulunan __T6963C dosyasını kopyalayın ve proje dosyanıza yapıştırın.
Bu kadar.

serter

teşekkür ederim :)