ATMEGA32 KULLANARAK TERMOMETRE TASARIMI

Başlatan Jarwis B, 23 Ağustos 2014, 20:00:31

Jarwis B

Merhaba sayın abilerim kardeşlerim. Ben bir proje yapıyorum çoğunuz için çok küçük çaplı birşey. NTC den aldgmz değeri ATmega32 kullanarak bir bluetooth ile telefona göndericez. telefonda android ile bir app yazık o iş tamam. su an donanım kısmındayız. Ancak şimdiye kadar pek Atmega 32 ile çalışmadım. NTC den gelen veriyi ATmega32 ye ordan da HC05 bluetooth cihazına gönderecek olan devre şemasını isis de çizmede sıkıntıdayım. daha 2. sınıftayım o yüzden bir çok şeye hakim değilim. ufkumu acıcak yardımlarda bulunursanız şimdiden minnettarım.

Not: Yaptıgınız şemada bağlantıları açıklarsanız çok sevinirim.

Kabil ATICI

http://davidegironi.blogspot.com.tr/2012/06/ntctemp-simple-avr-library-to-read.html#.U_mSH8V_tJk

atmega32'de aşağı yukarı buna benzer. Bacak tanımını kullanarak yapabilirsin. Sadece eklenmesi gereken PD0(RXD) ve PD1 (TXD) uart haberleşme bacaklarıdır. Daha fazla ayrıntı için veri kağıtlarına bakabilirsin.
olayı PC0 olarak değil de ADC0 olarak incele.

8 tane adc istediğine bağla. programını da ona göre yazarsın.
ambar7

Erol YILMAZ

google da :

ntc site:picproje.org   olarak aratabilir misin...

Erhan YILMAZ

Android tarafını nasıl yaptın? Java da mı yazdın? Nasıl yazdın?

elektronart

Atmega ve NTC kullanmak projenin olmazsa olmazı değilse eğer, TI MSP430 geliştirme kitleri var, bu kitin üzerinde gelen MSP430G2553 işlemcisinin içinde doğrudan termometre var. Üstelik interruptları doğru şekilde kurup işlemciyi de ayarlarsanız low power modeda sadece 0,2mA akım çekerek çalıştırabilirsiniz, pilli bir uygulama olursa diye yazıyorum. Yok eğer o kadar kasmayız bizim işimiz acele derseniz aynı kit üzerine arduino muadili energia ile de hızlı bir şekilde uygulama geliştirebilirsiniz.
Açık Elektronik