Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

Stm32f407 SPI NSS Pini

Başlatan yamak, 26 Ağustos 2014, 17:52:30

yamak

Merhaba Arkadaşlar,
Stm32f407'de SPI'ın NSS pinini atomatik olarak sürmeyi bi türlü beceremedim.Yani NSS pini SPI donanımı tarafından otomatik olarak sürülmesini istiyorum.Biraz dorumlarda araştırdım 2011 deki bir yazışmada St'den birisi böyle bir bug olduğunu sonraki ürünlerde düzeleceğini söylemiş.Böyle bir sorunlar karşılaşan oldu mu?Yeni ürünlerde bu sorun devam ediyo mu?Ben stm32f4-disco'da deneme yapıyorum da.

yamak

Arkadaşlar bu sorunla karşılaşan olmadı mı?

CLR

103/107 serisinde çok kullandım böyle bir sorun görmedim sonuçta adamlar 407 serisinde aynı donanımı kullanmışlardır(sadece daha hızlı komponentlerle).
Merak ettim sonuçta banada lazım olacak, 407 Errata'da böyle bir sorun yok görünüyor.
Knowledge and Experience are Power

CLR

ama orada 103'ü sormuşlar 407 değil ki?
103/107'de ben kullandım hiç sorun oluşmadı.

yamak

Evet hocam orda 103 sorulmuş.Sadece en başta  bahsedildiği için farketmemişim.Peki hocam SS in aktif olması için SSOE bitini ve SSM bitini set etmek yetmiyor mu?

CLR

Merhaba,

1) İlgili pin output APP olacak

2) SSM = 0, SSOE = 1 olacak

SPI datayı dr'ye koyunca harware otomatik NSS'yi 0'a çeker, gönderim bitince pin tekrar high olur

yamak

Hocam yanlış yamışım.SSM reset SSOE set diyecektim.Dediğiniz konfigürasyonu defalarca denemiştim ama olmadı.Atladığım bir yer var galiba.