SPI Flash Rom

Başlatan z, 12 Kasım 2014, 21:11:53

Karamel

Alıntı yapılan: yamak - 27 Kasım 2014, 08:47:13
Hocam extra bir özelliği yok.Kullandığım için önerdim. RL ARM ile birlikte de kullanbilirsiniz.Diğerlerini de kullanabilirsiniz ama at45xx in driverini direkt mevcut.

hocam benim aklima birsey geldi. boyle bir flash rom u fat32 ye fortmalayip. initialize eden. example code lar varmi? mesela onumuzdeki yaz. benim icin. microcontroller i usb den baglayinca. pc ye mass storage olarak tanitan ve icersini pc de gosterebilen. normal flash bellek islemleri gibi copy paste yapilabilen.  mesela icersine bmp file atip. pc baglantisini kesince. bunu yada bunlari ekranda slayt eden proje yapabilirim? bu proje fat file i anlamak icin bana cok yardimci olabilir. bu is icin hangi kitaplari okumaliyim?

sadogan

yamak

Alıntı yapılan: Karamel - 31 Ocak 2016, 12:03:39
hocam benim aklima birsey geldi. boyle bir flash rom u fat32 ye fortmalayip. initialize eden. example code lar varmi? mesela onumuzdeki yaz. benim icin. microcontroller i usb den baglayinca. pc ye mass storage olarak tanitan ve icersini pc de gosterebilen. normal flash bellek islemleri gibi copy paste yapilabilen.  mesela icersine bmp file atip. pc baglantisini kesince. bunu yada bunlari ekranda slayt eden proje yapabilirim? bu proje fat file i anlamak icin bana cok yardimci olabilir. bu is icin hangi kitaplari okumaliyim?
Hocam bu denemeyi spi flash yerine herhangi bir sdcard ile yapsanı daha iyi olur.FAT gibi file system lar bu tip flash'lar için uygun değil.Bu tarz flash'lar için daha low weight file system'lar mevcut.Örneğin Keil EFS.
http://www.keil.com/support/man/docs/rlarm/rlarm_fs_mem_man.htm

Karamel

hocam. bizim memory size imiz anladigim kadari ile fat file system icin cok dusuk kaliyor? o yuzden boyle bir file systemi gelistirmisler? bu yontemler ile spi flash rom u kendi romumuz gibi kullanabiliyor?

erhanmete

hocam at serisi bende var.
ister gel al, ister adres ver gönderiyim.