katalog okumak ile ilgili

Başlatan bulut_01, 18 Aralık 2014, 01:13:36

bulut_01

iyi akşamlar pic proje ailesi zaman zaman gördüğüm kataloglardaki min. ibaresi tam olarak neyi kast ediyor.Birde pic işlemcilerin high kabul ettiği voltaj 1.6 volt mudur ? yoksa ben yanlış mı hatırlıyorum.

YENİLMEZ..

Gökhan BEKEN

min=minimum(Asgari)
max=maksimum(Azami)
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

CLR

pic işlemcilerin high kabul ettiği  minimum voltaj 2.0V
Knowledge and Experience are Power

bulut_01

Alıntı yapılan: meftun - 18 Aralık 2014, 02:00:05
min=minimum(Asgari)
max=maksimum(Azami)
min.askeriği oldugunu biliyorum katalogta belirtiğim -0.3 volt yazıyor burdan kastı ne onu sormuştum.
YENİLMEZ..

z

Besleme pinine +5v uygulamak yerine -0.3v verirsen bozulmaz ama -0.31v vs verirsen bozulur demek.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Gökhan BEKEN

@bulut_01 yanlış anlamışım kusura bakma, geç saatlerde foruma takılınca öyle olabiliyor.
Piclerin minimum besleme voltajı modeline göre değişir. Örneğin L serisi modelleri daha düşük voltajlarda çalışması için tasarlanmış.
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

bulut_01

Alıntı yapılan: z - 18 Aralık 2014, 14:21:03
Besleme pinine +5v uygulamak yerine -0.3v verirsen bozulmaz ama -0.31v vs verirsen bozulur demek.
bu kompanent -0.3 volta çalışır anlamına mı geliyor negatif gerilimle çalıştıgını bilmiyordum ilginç.
YENİLMEZ..

pea

Çalışma sınırları değil, dayanıklılık sınırları. O sınırlar aşılırsa entegre bozulur.
Çalışma sınırları başka bir sayfada DC Characteristics, Voltage-Frequency Graph gibi başlıklar altında bulunabilir.