Picproje Eğitim Semineri 1.CCS Workshop ( 31 Ocak 2015 )

Başlatan MrDarK, 25 Aralık 2014, 15:58:25

MrDarK

Arkadaşlar merhaba ;

Picproje.com olarak bir dizi eğitim semineri vermeye karar verdik bundan birkaç hafta önce. Bu projenin oluşumunda rol alan destek veren herkese çok teşekkür ederim.

1.CCS Eğitim Seminerinde konuşmacımız yldzelektronik olacaktır. Bu workshop 31 Ocak 2015 tarihinde yapılacaktır.

Organizsyon istanbul hackerspace'den yapılacak olup katılım max 30 kişi ile sınırlıdır. Yapılacak çalışma sabit kamera ile kayıtlanıp youtube kanalımızdan da yayınlanacaktır.

CCS Eğitim seminerinde özellikle takıldığınız anlatılmadığını istediğiniz şeyler var ise bu başlık altında bildirebilirseniz sizin açınızdan faydalı olacaktır.

yldzelektronik üyemiz kendi programı ( yeni başlayanlar ) seviyesinde olacak , Vereceği bilgiler içerisine sizden gelen maddeleri de eklemesi mümkün olabilir.
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK

yldzelektronik

Sayın MrDark'a gayretlerinden ötürü teşekkür ederim.Allah razı olsun.

Arkadaşlar öncelikle belirteyim.Öyle iddialı değilim.Anlatılmasını istediğiniz konuları burada belirtirseniz ben de programımı ona göre şekillendiririm.

15.01.2015'e kadar bu başlık altında işlenmesini, konuşulmasını istediğiniz konuları belirtin.O tarihten sonra da ben kendi planımı paylaşırım.O çerçevede ilerleriz.

Çok uzun soluklu değil de sığdırabildiğim kadar kısa zamana sığdırıp, haftada bir gün olacak şekilde (cumartesi günü saat en geç 10:00, daha erken olursa daha iyi olur) ilerleyelim diye düşünüyorum.

Düzenleme: Arkadaşlar bir yukarıdaki cümleden kastım, olur da bir günde bitiremezsek devam edebiliriz idi.
Kişinin başına gelen hayır Allah'tandır. Kişinin başına gelen şer nefsindendir. Nefislerimizle kendimize zulüm ediyoruz.

selam_010

PID kullanımını da eklerseniz sizi videodan takip edebilirim sanırım istanbul merkezli bir proje kolay gelsin Allah razı olsun

kadir55555

Başarılı bir seminer olacağına inanıyorum çok güzel düşünmüşsünüz
kendi adıma ccp özellikle pwm ve adc  birazdaha tanımlayan kodlardan ziyade işlevini açıklayan konulara değinmeniz gerektiği düşüncesindeyim :) yeni başlayanlarda kafada çok  fazla soru işareti olacağı kanaatindeyim bu konularda.

Recep METE

Ccs c de kızıl ötesi uygulama ve protocol örnekleri verirseniz  çok iyi olur.
printf(lcd_putc,"\f  Ne kadar okursan oku, bilgine, yakışır şekilde davranmıyorsan cahilsin demektir.  \n   semfero");d

MrDarK

Arkadaşlar gelmek isteyenler için liste topluyorum.

Geleceğini bildiren arkadaşları yazıyorum :)

Katılımcılar

1- Baran Ekrem
2- aliveli

baran123

@yldzelektronik seminer nasıl bir seviyede olacak bilmiyorum ama adc,pwm,timers gibi konular işlenebilir benim istediğim konular ise iletişim ler ıc2 , spı gibi

ahmet_zxc

Alıntı yapılan: MrDarK - 27 Aralık 2014, 19:49:28
Arkadaşlar gelmek isteyenler için liste topluyorum.

Geleceğini bildiren arkadaşları yazıyorum :)

Katılımcılar

1- Baran Ekrem

hocam benide ekleyebilirmisiniz.

ahmet_zxc

yldzelektronik

Alıntı yapılan: Baran Ekrem - 27 Aralık 2014, 21:00:57
@yldzelektronik seminer nasıl bir seviyede olacak bilmiyorum ama adc,pwm,timers gibi konular işlenebilir benim istediğim konular ise iletişim ler ıc2 , spı gibi

Benim planim en azindan adc gibi spi gibi i2c gibi uart gibi doanimlarin nasil calistigini bipen arkadaslara, bu donanimlari su veya bu sekilde kullanmis, ancak ccs c icinde de kullanmak isteyen arkadaslara kullanmalari hususunda yardimci olmak.

Yani seminerde adc nedir nasil calisir gibi detaylara fazlaca girmek gibi veya doanimlari init eden kodlari kendimizin yazmasi seklinde bir hedefim ilk etapta yok. Pid vs gibi konular bu seminerin ilgi alani olmayacak.

Arkadaslar benim bu seminerdeki amacim yalnizca ccs c nin kullanimina dair bildiklerimi aktarmak.

İlk etapta yazdigimiz basit kodlar icin asm ciktilarini da incelemeyi planliyorum.

Ben anlatimlari proteus uzerinden yapmayi planliyorum.

Denetleyici olarak 16f serisinden bi mcu kullanmayi istiyorum.

Denetleyiciye ozgu seyler uzerinde durmaktan kacinicagim. Tabii ki bir dilin mcudan uzaklasabilecegi kadar.

Sizce konulara baska neler eklenmeli?

Uart kullanimi
I2c kullanimi
Adc kullanimi
Timer ile ilgili fonksiyonlar
Genel ccs c yapisi ( donguler kontrol deyimleri islev on islemci direktifleri vs gibi)
Bazi standart c de de olan fonksiyonlar ve asm ciktilari
Kişinin başına gelen hayır Allah'tandır. Kişinin başına gelen şer nefsindendir. Nefislerimizle kendimize zulüm ediyoruz.

baran123

MrDarK hocam ccs c öğrenmeye başlamış iki arkadaşım var onlarda gelebilir mi ?

bbs2006

MrDarK

Alıntı yapılan: Baran Ekrem - 01 Ocak 2015, 22:21:18
MrDarK hocam ccs c öğrenmeye başlamış iki arkadaşım var onlarda gelebilir mi ?
Tabiki gelebilir, katılımcı arkadaşların sitemize üye olmak gibi bir şartı yok :) şu an cepten yazıyorum listeye eklerim müsait olunca, ayrıca arkadaşlarını davet ettiğin için teşekkürler

MrDarK

Recep METE

Bende katılmak isterim ancak Samsun'dayım.Video konferans bağlantısı yapsanız biz uzaktakilerde o şekilde katılsa.
printf(lcd_putc,"\f  Ne kadar okursan oku, bilgine, yakışır şekilde davranmıyorsan cahilsin demektir.  \n   semfero");d

f15eagle