Picproje Eğitim Semineri 1.CCS Workshop ( 31 Ocak 2015 )

Başlatan MrDarK, 25 Aralık 2014, 15:58:25

MrDarK

Alıntı yapılan: semfero - 06 Ocak 2015, 11:07:31
Bende katılmak isterim ancak Samsun'dayım.Video konferans bağlantısı yapsanız biz uzaktakilerde o şekilde katılsa.

semfero ; Video konferans olarak biraz zor olacağından yapılan eğitim picproje.tv'de eğitim sonunda yayınlanacak. Herhangi bir sorunuz olursa yine bu başlık altından sorabileceksiniz. Veya picproje.tv üzerindeki videonun altına yorum olarak yazabilirsiniz :)

Alıntı yapılan: f15eagle - 06 Ocak 2015, 12:59:53
Mrdark hocam beni de listeye ekler misiniz ?

Liste güncellenmiştir. Son 24 kişi kaldı.

1-3 Baran Ekrem
4- aliveli
5- f15eagle
6- papsukkal
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK

papsukkal

yarıyıl tatiline ilişkin bir planlama yapmadım henüz. istanbul'da olursam eğer katılmayı çok istiyorum. beni de ekler misin hocam.

Niyazi_SARAL

Böyle değerli bir semineri düzenlediğiniz için sizi tebrik ediyorum. Günümüz ve Türkiye şartlarında sınıf içi diye tabir edilen fiziksel lokasyonlarda yapılan eğitimlere katılmak oldukça zor. Daha önce PicProje yönetimine de bahsettiğim gibi bizde Adobe Connect var. Bilmeyenler için kabaca uzaktan eğitim sistemi. Çok başarılıdır, katılımcı sayısı 50 kişi biel osla teknoloji açısından yavaşlamaz ve daha önce yıllarca kullandık. Hiçbir problemi yoktur.

Anlatıcı kamera ve mikrofon iel anlatır ve bu örnekte de odluğu gibi aslında hands-on denilen teknikle bilgisayarınızda anlatım yaptığınız için ekran görüntüsünü de paylaşırsınız. Örnek olarak aşağıdaki Arduino seminerine bakabilirsiniz.

http://www.cizgi-tagem.org/?lesson=arduino-mikro-denetleyiciler-web-seminer

Bu video haline getirilmiş olan derstir. Ders aslında online olup soru cevap da içerir. Detaylı incelemek isteyen Adobe Connect sayfalarına bakabilir.

İsterseniz eğitimleri bu şekilde verebilirsiniz. PicProje'ye bir sınıf tanımlarız, istediğiniz gibi eğitime e-posta ile davetiye çıkarırsınız. Dersler kayıt edildiğinden daha sonra binlerce kişinin seyredebileceği videolar da oluşturulabilir. Toplumun kazanması açısından...

"Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir."  Bilgi paylaştıkça çoğalır

MrDarK

Alıntı yapılan: Niyazi_SARAL - 06 Ocak 2015, 15:05:21
Böyle değerli bir semineri düzenlediğiniz için sizi tebrik ediyorum. Günümüz ve Türkiye şartlarında sınıf içi diye tabir edilen fiziksel lokasyonlarda yapılan eğitimlere katılmak oldukça zor. Daha önce PicProje yönetimine de bahsettiğim gibi bizde Adobe Connect var. Bilmeyenler için kabaca uzaktan eğitim sistemi. Çok başarılıdır, katılımcı sayısı 50 kişi biel osla teknoloji açısından yavaşlamaz ve daha önce yıllarca kullandık. Hiçbir problemi yoktur.

Niyazi Hocam; Öncelikle teklifiniz için teşekkürler. Yönetime ilettiğiniz bilgi bana da geldi. İlk olarak açıkçası katılımın yoğunluğun ve talebin ne denli olacağını görmek adına ve belkide kendimizi denemek adına böyle bir uygulamayı yapmaya karar verdik. Sizin öneriniz çok daha güzel ve global bir fikir. Proje ilerleyen safhalarda oralara doğru kayabilir. Bu tarz eğitimleri  Picproje - Çizgi Elektronik ortak çalışması altında  vermek çokta güzel olur. Yakın zamanda sizinle de irtibat kurup görüşmeyi planlıyorum :)

Öncelikli hedefimiz kendimizi,ortamı ve ilgili insanları görüp test etmek olacak. Bu ilk seans'da onlardan birisi :)

Niyazi_SARAL

Alıntı yapılan: MrDarK - 06 Ocak 2015, 15:15:28
Niyazi Hocam; Öncelikle teklifiniz için teşekkürler. Yönetime ilettiğiniz bilgi bana da geldi. İlk olarak açıkçası katılımın yoğunluğun ve talebin ne denli olacağını görmek adına ve belkide kendimizi denemek adına böyle bir uygulamayı yapmaya karar verdik. Sizin öneriniz çok daha güzel ve global bir fikir. Proje ilerleyen safhalarda oralara doğru kayabilir. Bu tarz eğitimleri  Picproje - Çizgi Elektronik ortak çalışması altında  vermek çokta güzel olur. Yakın zamanda sizinle de irtibat kurup görüşmeyi planlıyorum :)

Öncelikli hedefimiz kendimizi,ortamı ve ilgili insanları görüp test etmek olacak. Bu ilk seans'da onlardan birisi :)

İstediğiniz zaman bana haber verin size bir oda açayım. Deneme yaparsınız. Zaten deneme yapınca "Aman oh..." diyecek ve hemen buna geçeceksiniz biliyorum. Çok daha didaktik. İsteyen parmak kaldırıyor ve ona ses veriyorsunuz. İsteyen sadece text ile soru soruyor. isterseniz ekranı ona verirsiniz ve o yaptığını anlatır. Aynı interaktif ders gibi. Neyse.. siz bilirsiniz. Ben buradayım :)   nsaral@cizgi.com.tr
"Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir."  Bilgi paylaştıkça çoğalır

baran123

MrDarK

Gökhan BEKEN

Ben ccs c için değil de maksat yeşillik olsun diye gelebilirim.
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

birbilimci

ben CCS eğitimi istiyorum. ayrıca yazılımla uğraşan ve ben gibi temel seviyede olan arkadaşlarımdan 3-4 kişi de ayarlayabilirim. Eğitim avrupa yakasında da olsa çok güzel olurdu aslında. Arkadaşlarımdan daha fazla katılanlar olurdu. 

ground

MrDark CCS Eğitimini Altium eğitiminden sonraya planlamasını yapalım derim.

⌒╮'╭⌒╮⌒╮.
╱◥██◣                  
| 田︱田田|              
╬╬╬╬╬╬╬╬╬

Picproje - Sözde değil özde paylaşım..

MrDarK

Alıntı yapılan: ground - 22 Ocak 2015, 18:08:27
MrDark CCS Eğitimini Altium eğitiminden sonraya planlamasını yapalım derim.

Dün yapılan Altium etkinliğinden sonra verilen kararla CCS Eğitimi "Katılımın azlığından ötürü" iptal edilmiştir. Katılacağını bildiren arkadaşlar için üzgünüm. Bu konuda daha farklı fikir ve projelerle yakında geri dönüş yapacağız. Beklemede ve takipte kalın :)

SaveAs

İptal olmaması gereken bir eğitim olduğunu düşünüyorum, Takipteyim.

Recep METE

Kursun açılmamasına gerçekten üzüldüm.Ben kursa İstanbul dışında olduğumdan katılamasamda youtubeda yayınlanacak videolarını merakla/sabırla bekliyordum.Olmadı.Hocam, kursta işlenecek konuları video halinde youtubeda yayınlasanız, bizde nasiplensek olmaz mı?
printf(lcd_putc,"\f  Ne kadar okursan oku, bilgine, yakışır şekilde davranmıyorsan cahilsin demektir.  \n   semfero");d

baran123

Ben ccs seminerinde adım atacak yer olmaz diye düşünüyordum ama şaşırdım açıkcası.İlerleyen zamanlarda inşallah olur :)

SaveAs

Açılma gibi bir durum olursa ben ile beraber iki arkadaşım daha gelecek ! Gelmeyi çok istiyoruz.