Haberler:

Eposta uyarılarını yanıtlamayınız ( ! ) https://bit.ly/2J7yi0d

Ana Menü

ccs c enc28j60

Başlatan Emre MERMİ, 27 Ocak 2015, 21:47:04

gokhangokcen

Deniyorum üstad değişen bir şey yok
Bildiğini paylaşmak, Allah'ın verdiği öğrenme yeteneğinin zekatıdır.

cehennem

iyi günler arkadaşlar.
Bende ccs de telnet server olarak seçip tcp ile haberleşme için bi kod yazdım simülasyonda çalışıyor ancak devrede çalışmıyor.devreye başka yazılım atıp deniyorum onda sorunsuz çalışıyor..simülasyonda çalışan yazılımı atınca çalışmıyor nedense.Bir fikri olan varmı

tekosis

bence öncelikle mekanik parçaları, jakları, lehimleri vs vs bir kontrol edin. aynı durum başka bir cihaz için bende de var ne hatalar buldum iki gündür.
İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

cehennem

Alıntı yapılan: tekosis - 09 Temmuz 2015, 01:58:31
bence öncelikle mekanik parçaları, jakları, lehimleri vs vs bir kontrol edin. aynı durum başka bir cihaz için bende de var ne hatalar buldum iki gündür.
baska bi yazilim attigimda calisiyor yanliz.donanimda sorun olsa baska yazilimdada sorun yaratacagi dusuncesindeyim

cehennem

arkadaşlar birden fazla spi haberleşmeli donanım kullanmam gerekiyor enc ile birlikte acaba encnin cs pini ile değişiklik yapıp diğer donanımdan veri alabiliniyormuş sanırım bilgisi olan daha önce çalışmış olan biri varsa yardımcı olabilirmisiniz acaba.

baran123

@cehennem SPI da haberleşirken CS pinin low'a çekersin diğer SPI Slave lerini HIGH'a çekersin.Yani low'a çektiğin slave ile iletişim kurulur.

cehennem

herkese iyi günler arkadaşlar ben tcp server olacak şekilde kartımı çalıştırdım ancak bir dakika içerisinde almam gereken paket sayısında sorun yaşıyorum. Elimde olan bir karta benzer bir kart yapmaya çalışıyorum bu kartta dakika 16900 civarlarında paket alırken kendi kartımda bu değer 1100 gibi bir civarda kalıyor ne yapabilirim.

M.s.d

Arkadaşlar merhaba,
TCP/IP denemelerine bende başladım. Proteus 8 de simulasyon yapmak istiyorum ama yazılan adımları tek tek yapmama rağmen gerçekleştiremedim.
arkadaşın vermiş olduğu devre ve kodu denedim. maalesef onuda çalıştıramadım.
192.168.1.220 ip adresli tanımlıyorum wizard üzerinden. webserver için 80 portunu seçiyorum. modem üzerinden aynı ip ve port no ile port açıyorum. Proteustaki virtual network u aktif edip aynı adresleri ona da giriyorum.
Proteustaki enc entegresine hem kendi ip adresimi hemde 192.168.1.220 adreslerini girerek ikisinide denedim ancak bi sonuç alamadım. Elimde entegre olmadığı için henüz gerçekleyemedim. İlk önce simulasyon üzerinde denemek istiyorum. Nerede yanlış veya eksik birşey yapıyor olabilirim? teşekkürler.

Gökhan BEKEN

winpcap diye bir program var, onu kullanın: http://gokhanbeken.com/winpcap-sayesinde-ethernet-simulasyonuisis
Bilgisayarınız wifi ile bağlıysa olmuyor, illa ethernet ile bağlı olacak.
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

cehennem

Arkadaşlar ben tcp ile çalışan bi kart yaptım ama bu kartın ip adresi mac adresi gibi ayarların bir web sayfası üzerinden değiştirmek ve kart yeniden başlatıldığındada en son tanımlanmış olan ayarlarda kalsın istiyorum.Sanırım picin eepromu ile verileri kayıtlı tutup programı başlarken bunlardan okutmam lazım ama web sayfasından değerleri nasıl alır ve eeproma kaydederim ve pice başlangıçta bu eepromdaki değerler ile çalışmaya devam et diye nasıl yapabilirim.Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirmi.

Gökhan BEKEN

microchip tcp ip stack zaten eepromdan okuyor konfigrasyonu. Siz eepromdan değişiklik yaparsanız, kapatıp açtığınızda düzelmesi lazım. Bunun için bir satır bile kod yazmanıza gerek yok, html arayüzünde kendileri koymuş bu özelliği(hem de şifre korumalı)
ccs c'deki microchip tcp ip stack versiyonu çok eski,
bana soracak olursanız onu kullanmayın, ccs c ile boşuna oyalanıyorsunuz.

cehennem

Tesekkürler gökhan kardesim. Mplabin son versiyonu ilemi yapmami öneririrsin peki ccs hazir ve temiz kod cikartiyo diyo tercih ettikama ccsninkinde ornek kısıtlı mplab da ornek genis kapsamli ne neyi kullaniyor tam cozemedigimden ccs daha sade kolay geldi sadece web server ve tcp server olarak kullanacagim bilgisayara veri gondermek icin kullancam ondan ccsde tcp server olarak calistirdim mplabda sade bi sekilde duzenleyebilorsem oda aklimda degerli yorumun icin teşekkürler.

Gökhan BEKEN

Tercih sizin,
Üreticinin kendi yayınladığı, güncel, kapsamlı, anci c uyumlu, taşınabilir ve forumlarından destek alabileceğiniz yazılımı seçin
ya da üçüncü sınıf neidüğü belirsiz kodları kullanın.

Ayrıca denemekten zarar gelmez.

Bu arada belirtiyim, 2 yıl önce microchip'in tcp/ip stack alt yapısını kullanarak yaptığım yazılım, roketsan, abank, arçelik gibi şirketlerde halen sorunsuz çalışıyor.

cehennem

İyi aksamlar arkadaslar. Enc28j60 kullanarak devreyi calistirdim yanliz Mcp4921  DAC entegresini kullanmam gerekti ve spi haberlestirmede sorun yasadim  enc ile ayni sck ve sdi hattini bagladim encnin cs pinini high cekip mcp nin kini lowa cekip denedigimde simulasyonda calisan kod devrede calismadi dac kismina gelince kartla iletisimim kopuyor ve elektrik kesip geri verene kadar gelmiyor. Neden olabilir.

Gökhan BEKEN

2 adet spi barındıran bir PIC ile yapmanızı tavsiye ederim.
DAC ile veri alışverişi yaparken, ethernette gönderilmesi gereken verileri gönderemediği için bağlantı kopuyor olabilir.