Haberler:

Forum kuralları güncellendi LÜTFEN  okuyunuz:  https://bit.ly/2IjR3ME

Ana Menü

ccs c enc28j60

Başlatan Emre MERMİ, 27 Ocak 2015, 21:47:04

Recep METE

Hocam çok teşekkür ederim.Yapamazsak bile görmek bile yetiyor.Sizden şunu istiyorum.Aşağıda internette bulduğum enc28j60 ile yapılmış led yak söndür dosyaları var.ccs c de yazılmış programı yayınlamış ama olayın web sayfası kısmı eksik.Bu konuda yardımcı olur musunuz. Web-html kısmınını yapmada yardımlarınızı bekliyorum.İyi günler dilerim.
Youtubedan videosunuda yüklüyorum.
DOSYALAR:
https://drive.google.com/folderview?id=0B_UKi4tUTykjMzd2SGlEcloyLXc&usp=sharing

http://youtu.be/uVWB_-9yUwE
printf(lcd_putc,"\f  Ne kadar okursan oku, bilgine, yakışır şekilde davranmıyorsan cahilsin demektir.  \n   semfero");d

gokhangokcen

@semfero üstad bana tam olarak yapmak istediğini söyler misin niye etraftaki örnekler ile uğraşıyorsun ki resimlerde adım adım ne yapılacağını dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım bu adımları uyguladığında kodlar hazır zaten. Yine işin içinden çıkamıyorsan ö.m at team ile falan bağlanayım elimden geldiğince yardımcı olurum.
Bildiğini paylaşmak, Allah'ın verdiği öğrenme yeteneğinin zekatıdır.

Recep METE

Hocam ben yukarıda videoda gösterildiği gibi calismayi proteusta simulasyon yapmak istiyorum. Ona gore modul alacagim. Örnek videoda  kisi bunu yapiyor. Kodları, isis şeması nı yükledim. Sadece web sayfasi ayarlarını yapamadım. Sizin verdiğiniz örneklerle biraz çorba oldu. İşin içinden çıkamıyorum. Değerli yardımlarınızı sabırsızlıkla/sabırla bekliyorum. Saygilarimla.
printf(lcd_putc,"\f  Ne kadar okursan oku, bilgine, yakışır şekilde davranmıyorsan cahilsin demektir.  \n   semfero");d

gokhangokcen

göndermiş olduğunuz dosyada ape_pic adında main programı var orada herşey açık zaten müdahale edebilirsiniz. Ayrıca isis üzerinde denemektense reelde denemenizi tavsiye ederim hiç isis ile uğraşmadım bu devre ile alakalı olarak.
Bildiğini paylaşmak, Allah'ın verdiği öğrenme yeteneğinin zekatıdır.

cehennem

Alıntı yapılan: semfero - 03 Şubat 2015, 13:17:30
Hocam ben yukarıda videoda gösterildiği gibi calismayi proteusta simulasyon yapmak istiyorum. Ona gore modul alacagim. Örnek videoda  kisi bunu yapiyor. Kodları, isis şeması nı yükledim. Sadece web sayfasi ayarlarını yapamadım. Sizin verdiğiniz örneklerle biraz çorba oldu. İşin içinden çıkamıyorum. Değerli yardımlarınızı sabırsızlıkla/sabırla bekliyorum. Saygilarimla.
İyi akşamlar semfero ben örnek olarak bir şema ve kod hazırladım picin ip adresi 192.168.1.220 bu yüzden proteusun virtual network kurulduktan sonra eklediği bi bağdaşatırıcı var o bağdaştırıcının ıp adresinide aynı gruba ayarlaman gerekiyor. Proteus sürümü olarak 8 sürümü kullandım ben dosyayı hazırlarken.Web sayfanın tasarımında bi değişiklik yaptığın zaman mpfs klasörü içindeki "makempfsimg.bat" dosyasını çalıştırdıktan sonra derlediğin zaman html dosyasının pice uygun halde derlenip eklenmesini sağlarsın.
dosyanın linki https://drive.google.com/file/d/0B6oPt3ZLW-dIck1qQTJXb1JRem8/view?usp=sharing

Recep METE

@cehennem hocam çok çok teşekkürler.Allah ne muradın varsa versin.@cehennem öte tarafta mekanın cennet olsun. ;D

cehennem

Rica ederim. Amin inşallah. :D bende yeni yeni uğraşıyorum bugün denedim oldu paylaşayım işe yarasın dedim. banada tcp server modu lazım. onu araştırıyorum. yardım lazım olursa bildiğim kadarıyla olmaya çalışırım.

Recep METE

@cehennem hocam, "virtual network kurulduktan sonra eklediği bi bağdaşatırıcı var o bağdaştırıcının ıp adresinide aynı gruba ayarlaman gerekiyor."  bu kısmı nasıl yapacağım.Anlayamadım.Virtual networku  sorunsuz kurdum.
Bir de, simülasyonda aşağıda resimde görüldüğü gibi bir sorun çıkıyor.Bu sorunu nasıl çözebilirim.Yardımlarınızı bekliyorum.Siz bunu çalıştırdınız mı?

baran123

wincap kurmanı istiyor googleden indir kur düzelir.

Recep METE

Hoca winpcap'ı kurdum ama sorun yine düzelmedi.Araştırıyorum.Ayrıca bağdaştırıcının ip adresin yazmam gerekiyor.Bu nasıl olacak açıklar mısınız?Bağdaştırıcı nerede acaba?

cehennem

Alıntı yapılan: semfero - 03 Şubat 2015, 23:43:06
Hoca winpcap'ı kurdum ama sorun yine düzelmedi.Araştırıyorum.Ayrıca bağdaştırıcının ip adresin yazmam gerekiyor.Bu nasıl olacak açıklar mısınız?Bağdaştırıcı nerede acaba?
proteus 8 kurulu ise virtual networku tekrar kur yeni bi ağ bağdaştırıcısı ekler ip adresini de
192.168.1.200
255.255.255.0
192.168.1.1
şeklinde ver

Recep METE

Alıntı yapılan: cehennem - 03 Şubat 2015, 23:46:24
proteus 8 kurulu ise virtual networku tekrar kur yeni bi ağ bağdaştırıcısı ekler ip adresini de
192.168.1.200
255.255.255.0
192.168.1.1
şeklinde ver

Hocam kaldırdım yeniden kurdum.Yine olmadı.Yine yukarıdaki resimdeki yazı çıkıyor.Ayrıca ip noları yazacak yer yani bağdaştırıcı çıkmıyor.Sanki dümdüz geçiyor.Şaşırdım ve bu işin olmadığına çok üzüldüm.

Recep METE

Hocam şimdide şöyle bir sorun çıkıyor.

Proteus 8' i başka bir bilgisayar kurdum.Yine olmadı.Birde ağ bağdaştırıcısı yerini/olayını bilgisayarda nasıl bulacağımı  adım adım anlatırsannız sevinirim.Bu konuda yeni yeni kendimi geliştirmekteyim de. Saygılar.

mesaj birleştirme:: 04 Şubat 2015, 10:20:48

Belkide proteus 8.0 da bir sıkıntı vardır8.1 ini bulup kurmaya çalıcağım.

cehennem

hata degismis benim gördügüm kadarıyla ben win 7 de denedim calisiyor xp de ağ baglantilari altinda farkli bitane ag bagdastirici olmasi lazim ona yazacan verdigim ip adreslerini microsoftlu bi bagdastirici bildugim kadariyla