Ynt: aliexpress alisverisi sorusu

Başlatan Karamel, 19 Şubat 2015, 15:16:18

Karamel

Alıntı yapılan: t2 - 08 Nisan 2015, 09:05:22
Başka ihtimal de şu, satıcı paketleri her gün posta idaresine götürmüyor. 3-5tane birikmesini bekliyor.
Gerekirse son güne kadar bekliyor.

hocam bu hic mantikli degil. her gun birsuru alisveris oluyordur. Cargo mu ha bu gun vermis. hada 7 gun sonra vermis. birsey degismez ki. sonucta bu gun aldigim urun 7 gun sonra. yarin alinan urunlerinkiside 8 gun sonra sureleri dolacak.

F.T

çoğu durumlarda bizim ptt den kaynaklanıyor.
Hakk şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

t2

Alıntı yapılan: Karamel - 08 Nisan 2015, 11:31:13bu hic mantikli değil. her gun birsuru alisveris oluyordur.
Orası belli olmaz. Ben öyle yapıyorum da. Satılan malları kargoya kendim götürüyorum. 1 tane olursa gitmek canım istemiyor. bekletiyorum .

POWER

konu başlığıyla direk ilgisi olmasada benzer konu olduğu için ayrı bir başlık açmadım.
aliexpress den sipariş ettiğim malzemeyi 45 sonra aldım. fakat sorunlu çıktı.uyuşmazlık formu açtım.satıcıyla mesajlaştık filan en sonunda sorunu gösteren video istediler.videoyu çektim ve video yükleme servislerinden bir tanesine yükledim.yüklediğim yerden indiremediklerini söylediler bende bir adres verin oraya yükleyeyim dedim iki gün geçti cevap vermediler.uyuşmazlık konusunun çözümü için son 3 gün.durumda değişiklik olmazsa üç günün sonunda ne olacak?ben ücret iadesi istemiştim.
TB6BKG

Karamel

aliexpressten 4 adet alis veris yapmistim. (3 u ayni anda oldu) biri bir - iki hafta once oldu ama bir hafta sonra iptal e dakikalar kala gonderdi adam.

satin aldigim 3 urunde zamani dolmadan. dakikalar kalmadan kargoya verildi. su ilk aldigim urun icin iskilleniyorum. bakalim ne cikacak icersinden?

ayhani

Alıntı yapılan: Karamel - 10 Nisan 2015, 17:34:40
aliexpressten 4 adet alis veris yapmistim. (3 u ayni anda oldu) biri bir - iki hafta once oldu ama bir hafta sonra iptal e dakikalar kala gonderdi adam.

satin aldigim 3 urunde zamani dolmadan. dakikalar kalmadan kargoya verildi. su ilk aldigim urun icin iskilleniyorum. bakalim ne cikacak icersinden?

Hocam içindne aldığın ürün dışında birşey çıkmaz merak etme. Aliexpress, ebay, gittigidiyor gibi sitelerde satıcı puanı satıcıların şah damarıdır. O damar kesilirse işleri biter. Bu sepeble olumsuz yorum almamak için elinden geleni yaparlar. Çok dürüst olduklarından değil sistem sağlam.

Ebaydan 30 dolar civarında bir ürün almıştım, 2 ay geçti ürün gelmedi satıcıya ürün gelmedi dispute açacağım dedim, adam direk parayı iade etti ve olumlu yorum yapmamı rica etti. 3 gün sonra ürün geldi bu sefer ben adama paypaldan parayı iade ettim. Yani özetle aliexp, ebay gibi sitelerde alışveriş yapınca illaki biraz rahat davranmak lazım.
En iyi bildiğim şey hiçbir şey bilmediğimdir.

Karamel

merhaba.  su urunden http://tr.aliexpress.com/item/High-Quality-Portable-Microscope-Electron-Microscope-Portable-USB-Microscope-Digital-Microscope-U500X-25X-500X-Free-shipping/32291836588.html?recommendVersion=1 5 gun once kargoya verildi urun. saticida registered numberini siteye girdi ama china post ta no shipping record! (ayni boyle kirmizi sekilde) yaziyor. bu normal mi? 4 urun siparis vermistim. sadece bunda boyle birsey oldu. digerleri ayni gun icersinde takip edilebildiler.

bir diger urunde. 8 inde pasta office ine girmis. asagidaki gibi.

08-Apr-2015 19:46   Received by Post Office   528032

status olarak. "posted" yaziyor? bu nedemek?

Karamel

bu konu halen guncel. satici sorularima cevap vermiyor. ne yapmaliyim....?  :-\

mesaj birleştirme:: 17 Nisan 2015, 21:48:27

simdi baktimda. microscope un linkinde bu urun artik mevcut degil diyor. yoksa dolandirildimmi ?  :'(

ankyra

Alıntı yapılan: Karamel - 17 Nisan 2015, 21:47:10
bu konu halen guncel. satici sorularima cevap vermiyor. ne yapmaliyim....?  :-\

mesaj birleştirme:: 17 Nisan, 2015, 22:48:27

simdi baktimda. microscope un linkinde bu urun artik mevcut değil diyor. yoksa dolandirildimmi ?  :'(
bekleyin bence. farklı satıcılardan ve farklı bölgelerden alışveriş yapınca postada farklı hareketler oluyor. mesela RI...CN barkodlu postalarımı hala bekliyorum, ancak bunlardan daha sonra satın aldığım RD...CN ve RS...NL barkodlu postalarım elime geçti.

t2

satıcının puanı oldukça yüksek. dolandırıcı değildir. çinde resmi tatil olabilir bu yüzden mesaja cevap verilmemiştir. veya satıcı mesajınızı gereksiz görmüş cevap verme gereği duymamıştır.
satıcı  bu:
http://www.aliexpress.com/store/1463078

Karamel

Alıntı yapılan: ankyra - 17 Nisan 2015, 22:04:58
bekleyin bence. farklı satıcılardan ve farklı bölgelerden alışveriş yapınca postada farklı hareketler oluyor. mesela RI...CN barkodlu postalarımı hala bekliyorum, ancak bunlardan daha sonra satın aldığım RD...CN ve RS...NL barkodlu postalarım elime geçti.

hocam bıda RI seklinde ama 10 gune yaklasti china postta not record olarak gorunuyor. bu denli sorun olmasi normal mi?

birde diger RI seklinde olan cargom ayin 8 inden beri china da post office e verildi seklinde gozukuyor. hic hareket etmemis. bu normal mi?

ankyra

benim 2 postam var RI...CN barkodlu. birinin takip bilgisi;

diğeri de 11 marttan beri aynı durumda. elbette normal değil ama farklı satıcılar aynı durum. satıcılardan olmadığı kanaatindeyim. süre bitiminde aliexpres otomatik onay veriyor siz onaylamazsanız. o aşamaya getirmeyin kafi bence, olmadı paranızı geri alırsınız...

Karamel

hocam bir digeri daha hic gonderilmemis gibi gozukuyor. onun icin ne yapmami onerirsiniz?

ankyra

Alıntı yapılan: Karamel - 19 Nisan 2015, 14:45:34
hocam bir digeri daha hic gonderilmemis gibi gozukuyor. onun icin ne yapmami onerirsiniz?
aceleniz yoksa bekleyin. dolandırılma ihtimalinin olduğunu sanmıyorum. ancak benim postalarım en iyi ihtimalle 2 ay sonra (satın aldığım tarihten) gelecek. gelmezse para iadesi isteyeceğim.
aceleniz varsa para iadesi isteyip başka yerden alın. ancak aliexpress hemen para iadesini onaylar mi bilmiyorum. onaylasa bile siz paranızı alınca muhtemelen ürün elinize geçebilir. ürünü geri yollamak 5 $ dan başlıyor. ya da tekrardan satıcıya para yollamak için uğraş. (bir keresinde satıcı böyle bir durumda mesajlarıma cvp vermedi parayı ulaştıramadım. ) benim edindiğim tecrübelerin sonucunda bu tavsiyeleri verebiliyorum. daha tecrübeli arkadaşlar başka tavsiye verebilir belki.

bir de alışverişi ne zaman yaptınız?
yukarı mesajımdaki sorgu şubatta yaptığım alışverişle ilgili...

t2

Takip edilecek postalar uzun sure hareketsiz ise, çeşitli  saticilar cevap vermiyorsa bence  çinde resmi tatil vardır. Bazen bu tatiller  haftalarca sürüyor. Posta lar bu yuzden sisteme işlenmemiş olabilir. Üzerine etiket yapıştırılmış, yığın halinde bekletiliyor, barkod okutulacak, bilgisayara kaydedilecek. Fakat tatil varsa o yüzden hareket olmuyor. Bugün postaniz yine bekliyor diye hareket olur mu?daha sisteme kaydedilmemis bile.

Bence çinde su sıralar tatil var mı diye araştırmanız gerek, buralardan bir çözüm çıkmaz. Sadece tahmin ederiz