Ynt: aliexpress alisverisi sorusu

Başlatan Karamel, 19 Şubat 2015, 15:16:18

JKramer

Alıntı yapılan: ankyra - 19 Nisan 2015, 14:21:13
benim 2 postam var RI...CN barkodlu. birinin takip bilgisi;

diğeri de 11 marttan beri aynı durumda. elbette normal değil ama farklı satıcılar aynı durum. satıcılardan olmadığı kanaatindeyim. süre bitiminde aliexpres otomatik onay veriyor siz onaylamazsanız. o aşamaya getirmeyin kafi bence, olmadı paranızı geri alırsınız...
Benim de benzer şekilde olan postam birden ülkeye giriş yapmış :):

Kıvanç ÖZKARAYEL

Alıntı yapılan: ankyra - 19 Nisan 2015, 14:21:13
benim 2 postam var RI...CN barkodlu. birinin takip bilgisi;

diğeri de 11 marttan beri aynı durumda. elbette normal değil ama farklı satıcılar aynı durum. satıcılardan olmadığı kanaatindeyim. süre bitiminde aliexpres otomatik onay veriyor siz onaylamazsanız. o aşamaya getirmeyin kafi bence, olmadı paranızı geri alırsınız...

hocam takibe nasıl ulaştınız? Ben türkiyeye girince takip edemiyorum.

ankyra

Karamel

Alıntı yapılan: ankyra - 19 Nisan 2015, 15:30:48
aceleniz yoksa bekleyin. dolandırılma ihtimalinin olduğunu sanmıyorum. ancak benim postalarım en iyi ihtimalle 2 ay sonra (satın aldığım tarihten) gelecek. gelmezse para iadesi isteyeceğim.
aceleniz varsa para iadesi isteyip başka yerden alın. ancak aliexpress hemen para iadesini onaylar mi bilmiyorum. onaylasa bile siz paranızı alınca muhtemelen ürün elinize geçebilir. ürünü geri yollamak 5 $ dan başlıyor. ya da tekrardan satıcıya para yollamak için uğraş. (bir keresinde satıcı böyle bir durumda mesajlarıma cvp vermedi parayı ulaştıramadım. ) benim edindiğim tecrübelerin sonucunda bu tavsiyeleri verebiliyorum. daha tecrübeli arkadaşlar başka tavsiye verebilir belki.

bir de alışverişi ne zaman yaptınız?
yukarı mesajımdaki sorgu şubatta yaptığım alışverişle ilgili...

hocam birisini ayin 8 inde yaptim. halen hareket etmedi o. cinde bekliyor. digerinide sanirim o tarihlerde yaptim. o registered olmamis bile. china festival tarihlerine baktim ama pek birsey anlamadim. festivalde falanmi bunlar??

boreas

Benim aldığım son üründe 1 ay tatilimiz var diyip adam otomatik olarak 60 gün koruma vermişti. ve 2 aya yakın bekleme oldu.

Karamel

Az once kadindan mail geldi. hata olmus. bana cumaya kadar sans tani drdi.  birazdan mail yazip tamam diyecegim. Bakalim neler olacak.

t2

Yalvaracak, ağlayacak,  hatta öğrenciyim, para lazım  diyecektir. üzerine para isteyebilir

Karamel

Aynen dediginiz gibi oldu hocam.

ben, durust bir musteriyim. vede inaniyorum ki sizde durust bir saticisiniz. Ama lutfen mesajlarima cevap verin. Tam zamaninda mrsaj yazdiniz. yoksa distupte acacaktim dedim. sorunu cuma kadar lutfen cozun dedim.

kadinda haklisiniz. ozur dielrim. birdaha ol.ayacak gibi birseyler yazdi.

t2

Benzer durum için ben de mesaj attım gelen cevap aşağıda, Yani aslında numara gerçek değilmiş bu yüzden detaylarını göremiyormuşuz. Hareket olmaması bu yüzdenmiş.  Ücretsiz posta diye bunu bize layık görmüşler. Sipariş esnasında  China Post Registered Air Mail diyordu.  Zaten öyle olmasa sipariş vermezdim.

Kandırıldık !

Alıntı YapWe have confirmed your item has been sent out within 48 hours (via regular mail without tracking number) after payment received. Since it is small amount order, we have sent your order out by China Post Air Parcel. Logistics provides a fake tracking number. But this logistics is cheap, so our order is free charge for freight, in that way also let the customer cost savings. On the contrary, if we have a tracking number for your parcel, we'll charge for the freight, your order will be expensive, hope you understand it.
Please feel free to wait with patience. If you don't receive it 50 days later, please keep us informed and we will take further actions of your item.
Thanks so much in advance and have a nice day!
Yours faithfully,

kutahyaspor

şimdilerde bu moda oldu;
sipariş sayfasında " China Post Registered Air Mail" yazıyor. eleman takibi mümkün olmayan -daha ucuz olan- diğer posta yöntemlerini kullanıyor.
sinir bozucu bir durum..

MrDarK

Benim de başıma bi kaç kere geliyor. Takipsiz gönderim yapıyorlar takipli yazmalarına karşı. En fazla iade alırız arkadaşlar. Sonuçta oraya seller shipping method yazabilirdi ama gidip kasti olarak registered mail yazıyorlarsa sonuçlarına katlanacaklar.
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK

Karamel

Alıntı yapılan: t2 - 21 Nisan 2015, 14:05:20
Benzer durum için ben de mesaj attım gelen cevap aşağıda, Yani aslında numara gerçek değilmiş bu yüzden detaylarını göremiyormuşuz. Hareket olmaması bu yüzdenmiş.  Ücretsiz posta diye bunu bize layık görmüşler. Sipariş esnasında  China Post Registered Air Mail diyordu.  Zaten öyle olmasa sipariş vermezdim.

Kandırıldık !

haydaaaaa!!

hocam bu nedir simdi boyle? aliexpress e bu mail i bildirin bence. boyle haltlar yememeliler.

bu arada hocam su ayin 8 inden beri cinde bekleyen cargom icin adama mail yazdim. iste bu isle ilgilen. 3 gun icersinde bunu cozmezsen dispute acarim. negatifi basarim dedim.

o ingilizce bilmeyen adam advenced seviyesinde mail ile geri donus yapti  :P halledecegim falan dedi. sanirim bunlara boyle davranmak lazim......

MrDarK

Karamel merak etme , elmaslı yıldızlı adamlar kolay kolay yamuk yapmazlar. 50'nin üzerinde siparişim oldu 1 yıl içinde. O yüzden biraz sabırlı olmaya bak. Hatta unut verdiğin siparişi. Geldiğinde daha bi heyecanlanıyorsun. 1.5 aydan önce gelirse sevinebilirsin :)
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK

Karamel

Hi dear seller,

I have learned some information about china post fake registered numbers. I am a honestly customer and I believe that, you are a honestly seller, too. I wish, my package has not sent with fake registered number? because, ordinary or not registered packages don't reach to me. if you have been sent my package with fake registered, please send new package with real registered.

i believe, you will solve this issue.  however, if you don't solve this problem until friday, i will open dispute.

Best regards

boyle yazdim. bakalim ne cevap verecekler. hocam yaptiklari yanlis ama. t2 hocam gibi registered diye satin aldim bende. cunku gectigimiz yaz not registered cargo ile cok ugrasmistim. bakalim ne yanit verecekler.