Ynt: aliexpress alisverisi sorusu

Başlatan Karamel, 19 Şubat 2015, 15:16:18

Karamel

bu ayin 15 inde cinden kargoya verilen bir baska urun urun. 17 sinde cinden cikti. 21 inde turkiyeye girdi. bu ne hiz?  :)

mesaj birleştirme:: 23 Nisan 2015, 14:02:20

cargo code um rt ve honkong post. sanirim bu digerlerinden daha hizli geliyor?

MrDarK

honkong post china dan hızlı, zaten bildiğim kadarı ile önce chine posta oradan hongkong yapıp deniz veya havadan geliyor. Bu arada tablet pc gündelik kullanım için supermiş
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK

Karamel

hocam gule gule kullanin ::)

hocam sarzi ne kadar gidiyor? birde alet uzerinde hic datasheet okudunuzmu?  :P

mesaj birleştirme:: 23 Nisan 2015, 14:29:58

hocam birde sizin aldiginiz modelin linkini gonderebilirmisiniz? ozelliklerini merak ettim ::)

Karamel

az once aliexpress cargoslari ile ilgili birsey ogrendim. ams1117-1.2v regulatorden siparis vermistim. satici birkac gun sonra urunu cargoya verdi ama takip numarasi RIxxxxxxxCN seklinde degilde sadece numaralar iceriyor. bu tur takip numaralari ile urun sadece china dan cikana kadar takip yapilabiliyormus. yani takipsiz gibi birsey. halbuki satin alirken. registered yaziyordu sitesinde. hemen mail i yazdim. bakalim ne gibi bir tepkime verecekler.

Karamel

su http://tr.aliexpress.com/item/High-Quality-Portable-Microscope-Electron-Microscope-Portable-USB-Microscope-Digital-Microscope-U500X-25X-500X-Free-shipping/32291836588.html?recommendVersion=1 microscope tan almistim. eve bu gun gelmis. ama icersinden stand cikmamis. saticiya mesaj yazacagim ama tam olarak ne yapmam gerektigini bilemedim.....  :-\

t2

Belki stand, kutu  içinde katlanmış , demonte haldedir.   

Önceki mesajlarda bildirdiğim sahte takip nosu olan ürün geldi. taahhütsüz normal posta ile  sorunsuz teslim oldu.

Karamel

hocam kutunun icersinden sadece microscope ve cd si cikmis.

bu arada hocam. sahte registered numarali urununuzu ptt de takip edebiliyormusunuz? bir kontrol edebilirmisiniz?

mesaj birleştirme:: 12 Mayıs 2015, 13:17:04

bunlar cok basit seyler degiller mi? http://tr.aliexpress.com/item/Black-board-lifting-Stand-for-microscope-Portable-Manual-Focus-Digital-Endoscope-Holder-USB-Microscope-Stand-Free/32257878300.html?isOrigTitle=true neden bu kadar pahalilar? yani microscope tan daha pahalilar....  :-\

bundan yapabilirmiyim ki ben?

t2

Takip edilmiyor  numara sahte. zaten paket üzerinde yazılmış. bazı numaralar var ama  "no tracking" diyor. gelen ürün fotoğraf çekme çadırı. aynen satıcı tarafından belirtilen ürün. 
https://www.picproje.org/index.php/topic,58535.0.html

vitruvius

Alıntı yapılan: Karamel - 12 Mayıs 2015, 13:04:22
su http://tr.aliexpress.com/item/High-Quality-Portable-Microscope-Electron-Microscope-Portable-USB-Microscope-Digital-Microscope-U500X-25X-500X-Free-shipping/32291836588.html?recommendVersion=1 microscope tan almistim. eve bu gun gelmis. ama icersinden stand cikmamis. saticiya mesaj yazacagim ama tam olarak ne yapmam gerektigini bilemedim.....  :-\

Stand içerikte yazmıyor ki. Mikroskop ve CD yazıyor sadece.

Karamel

evet. kayik bir sekilde bir kismi resmin uzerine binmis sekilde yaziyormus simdi gordum. neden kayik? ben bu aliexpress e ne zaman girsem. sayfa otomatik olarak turkceye cevriliyor. iste boyle sacma seyler oluyor sonra. cevirmesin istiyorum. yinede ceviriyor.....

MrDarK

vitruvius'un dediği doğru ;

Fakat adam resimde sanki varmış gibi göstermiş tanıtım resimlerinde; buda tüketiciyi yanıltan birşey. Keşke olsaydı fiyatı iyiymiş fakat sabitlemekte oldukça zorluk çekeceğine inanıyorum standsız.
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK

Karamel

sag ustte go to english version gibi bir secenek var. buna basinca normale donuyor ama biraz gezindikten sonra yada sekmeyi kapatip. yarim saat sonra yeniden girdigimde yine turkce oluyor.

t2

aliexpress  sayfasını kendimiz açarak ingilizce seçelim.  bu sayfayı kısayol yapalım.  Artk o kısayoldan girersek hep ingilizce çıkar.

Fakat  aliexpress e giriş için forumdaki veya emailllerdeki linki kullanırsak türkçeye çeviriyor. 
şu satırı kopyalayıp tarayıcı adres satırına yapıştıralım. öyle girelim.

https://login.aliexpress.com/

Karamel

Alıntı yapılan: MrDarK - 12 Mayıs 2015, 13:24:02
vitruvius'un dediği doğru ;

Fakat adam resimde sanki varmış gibi göstermiş tanıtım resimlerinde; buda tüketiciyi yanıltan birşey. Keşke olsaydı fiyatı iyiymiş fakat sabitlemekte oldukça zorluk çekeceğine inanıyorum standsız.

hocam standsiz olmaz zaten. ya kendim yapacagim? yada stand ta almam gerekli ama 17,5 dolar su basit alet icin cok pahali degilmi?

vitruvius

Alıntı yapılan: Karamel - 12 Mayıs 2015, 13:22:59
evet. kayik bir sekilde bir kismi resmin uzerine binmis sekilde yaziyormus simdi gordum. neden kayik? ben bu aliexpress e ne zaman girsem. sayfa otomatik olarak turkceye cevriliyor. iste boyle sacma seyler oluyor sonra. cevirmesin istiyorum. yinede ceviriyor.....

Kayık olan kısım neresi? Sayfanın ortasında ürün detaylarını yazan tabloda var teslimatın içeriği.