casus kulaklık

Başlatan ferhat397, 27 Mayıs 2005, 19:15:00

ferhat397

arkadaşlar internette satıyorlar hani odadaki fısıltıları bile duyabilirsiniz diye ufak bir cihaz ismi spyear öyle bir devre var mı sizlerde?

teknisyen

diger adıyla böcek
yani dinleme cihazı
dostum ne yapacan bunu ???
sakıncalı şeyler istiyorsun

diot

1 adet elektred (kondansatör mic) 1 adet tl082 ve tek transistorlu bir verici ile basitce yapabilirsiniz. tl082 ile otomatik kazanc kontrollü bir mic preamfisi, transistor ile basit bir verici.

biz üniversitede kızların odasına koyup konuşmalarını dinliyorduk. Bayağı eğlenceli oluyordu. Hakkımızdaki gerçek düşünceleri samimi bir itiraf olarak meydana çıkıyordu.  :D  :D

SpeedyX

Alıntı yapılan: "diot"biz üniversitede kızların odasına koyup konuşmalarını dinliyorduk. Bayağı eğlenceli oluyordu. Hakkımızdaki gerçek düşünceleri samimi bir itiraf olarak meydana çıkıyordu.  :D  :D
Eski günlerim aklıma geldi. :D preanfisizde çalışıyor ve 9Vluk bir pil ile 45gün çalışıyor, bizzat denemiş bulunmaktayım.

mustafacan

emektar ustalardan birde şema alsakta bizde 45 gün bi faaliyet yapsak hoş olmazmı? ama ben işyerimde kullancam tabii.
Keşfedilecek çok teknoloji var. Boş Vaktim Yok!

diot

eğer internette ararsan 1 veya 2 taransistorlu fm vericileri bulursun girişine tek transistorlu yüksek kazançlı bir mic pre amfisi tak kullan .

mustafacan

ok sistemi faaliyete geçiridiğimde baskı devre çizimlerini foruma veririm.
herkese kolay gelsin.
Keşfedilecek çok teknoloji var. Boş Vaktim Yok!

umutguncan

Böyle bişeyin nasıl çalıştığını hep bende merak etmişimdir. Kimsede bunu üzerine kaynak yokmu?

bayramonur

Ben de buna benzer bisey dusundum.O FM vericiden var elimde ben buna Kulaklik cikisindan sesi girmek istiyorum.Nasil Yapabilirim.

otm

merhaba
aşağıdaki eskiden yapıp denediğim oldukça güzel bir devre var.
devre tek adet kalem pille günlerce çalışabilir.
en güzel tarafı ise hassasiyeti.nefes alıp verişleri hatta ayakların
yerdeki hışırtılarını bile alabilir.bu hassasiyet ayarlı direnç ve 18-27nf
arası kondansatorle belirlenir.tabi burada mikrofonun kaliteside önemli.
bobin olarak 05 telden 6 sarım(5mm çap) yeterli.

mau2002

buna alıcı nasıl olcak

otm

merhaba
Verici normal FM bandından yayın yapmaktadır.Ancak hazır radyoların muayyen bobinleriyle yada kondansatorleriyle oynayarak frekansı bandın biraz dışına taşırırsanız özel bir alıcı verici olmuş olur yada bordda şeması verilen TDA7000 ile yapılmış alıcıları yapıp kullanabilirsiniz.Tabi vericininde frekansını alıcının  rekansına ayarlamalısınız.

Subzero

İlginç bir devre, yapan arkadaaş olursa
spesifikasyonları, malzemeleri yazsın lütfen.

transistor

arkadaşlar devreyi denedim
5 metreden fazla çıkış vermiyo
zaten kullanılan transistor ile bu kadarı bile iyi
Herşey Vatan İçin.

Subzero

5 Metreden zaten duyarım ki, ona negerek var
hem casusluğu gitti işin  :D
Daha iyi bir devre bulalım ya...