YouTube yasaklandı mı?

Başlatan veliusta, 01 Nisan 2015, 00:51:55

OG

Alıntı yapılan: veliusta - 06 Nisan 2015, 19:06:05
youtube.com/watch?v=tLD8aujUXPk

Yasaklanmak istenen videolardan iki tanesi. Mahkeme kağıdında yazıyor adresler.
Peki bizim savcımızı o halde gösteren bu videoyu niçin paylaşıyorsun?
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

एक होना

Kimse alınmasın , gücenmesin , darılmasın.
Bu terslikte bir iş var.

Savcımız şehit düşeli kaç gün oldu görüntüler anında sosyal medyada yayınlandı.
Olay günü yada ertesi günü erişim engellenir videolar kaldırılması için talep ederlerdi.

Benim görüşüm daha büyük bir olay yüzünden erişim engellendi.

Not:
Forum içerisinde bilgi paylaşımı ve yardımlaşma olması gerekirken nasıl oluyorsa konulara siyaset karışıyor çözebilmiş değilim. sanırım gündemler yüzünden oluyor.
en ufak aksaklık yada kesinti nin altında siyasi bir şey çıkıyor.

OG

De ki siyasi sebeplerle youtube ulaşımı yasaklandı.
Onu konuşmuyoruz ve forumda siyaset altyapılı tartışma yapmıyor, yapmamaya çalışıyoruz.

Benim sorum şu,
Bu ülkenin savcısını o halde gösteren resim/video paylaşımını yapmak veya sürdürmekte amaç ne?

Berkin Elvan'ın ölümüne sebep olanları araştıran savcıyı o hale getirip, bunu "Berkin Elvan için yapıyoruz" diyen teröristlerin söylemi gibi çarpık bir durum değil mi.

Tekrar Tekrar Paylaşıma sebep ne?
Bu paylaşımı devam ettirmek o teröristin amacı ile örtüşmüyor mu....

एक होना

Saygıdeğer  Hocam işin garibi bahsi geçen videoyu izlemedim.

Sadece haber kanallarında ne gördüysem o birde sosyal medyada gördüğüm fotolar.
Fotolarda sadece malum kişiler saygı değer savcımızı rehin alıp silah doğrultmaları.
başkada foto görmedim.

güncel hayatın siyaset olmasından sıkıldım. eskiden sadece ne olacak bu fenerin hali , bilim adamları bişi bulmuş , hadi kalkın mangala gidiyoruz olurdu.

şu an kime selam versem siyaset konusuna giriliyor sıkıcı bir durum oldu.

OG

Youtube, Twitter, o, bu, yasaklanmış yasaklanmamış, kişi bu durumu onaylayabilir - onaylamayabilir. Ben de onaylamıyorum.

Yasaklatan ne, kanun gücü.
Kanun beğenilebilir beğenilmeyebilir. Ben de beğenmiyorum.

Kanun, tartışılabilir, eleştirilebilir. Tartışmalar teknik altyapısı ile kalsa problem değil. Beceremeyip kavgaya döndürdüğümüzden bu ortamın yani forumun asli amacına zarar verdiğinden, bu tartışmaları burada yapmayalım diyoruz. Konunun kendi mecraları var orada isteyen istediğini yapar. Belki de forum uyeleri arasında, benim kadar, o mecralarda uğraşan az sayıda arkadaş çıkar.

Benim sorum bunun ötesinde, bu ülkenin savcısını acziyet içinde göstermek kimin amacına hizmet ediyor..

elektronik

o savcının ailesi çocuğu annesi babası var. o çocuk internette dolaşırken kendi öz babasının kafasına silah dayanmış az sonra öldürüleceği  resimlerini gördüğünü düşünün.
kendinizi o çocuğun yerine koyun.

Andromeda

Savcının niye koruması yok..hayret.içişleri bakanına sormak lazım.
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

veliusta

Alıntı yapılan: OG - 07 Nisan 2015, 02:51:09
De ki siyasi sebeplerle youtube ulaşımı yasaklandı.
Onu konuşmuyoruz ve forumda siyaset altyapılı tartışma yapmıyor, yapmamaya çalışıyoruz.

Benim sorum şu,
Bu ülkenin savcısını o halde gösteren resim/video paylaşımını yapmak veya sürdürmekte amaç ne?

Berkin Elvan'ın ölümüne sebep olanları araştıran savcıyı o hale getirip, bunu "Berkin Elvan için yapıyoruz" diyen teröristlerin söylemi gibi çarpık bir durum değil mi.

Tekrar Tekrar Paylaşıma sebep ne?
Bu paylaşımı devam ettirmek o teröristin amacı ile örtüşmüyor mu....

ÖZGÜRLÜK!
Aynı benzer olay ABD'de oluyor.
ABD Başkanı John F. Kennedy teroristler tarafından öldürülme videoları YouTube'tan ne kaldırıldı nede yasakladı.
Ama ülkemizde yasak? Sebebini öğrenmek istiyorum.
ve Niçin video adresleri yasak değilde, Komple YouTube sitesi yasaklanıyor?

OG

ÖZGÜRLÜK kabuller ile sınırlıdır.

Bu ülkenin sınırları da budur.

F.T

eskiden youtube mü vardı.Hayret TC. devletinin savcısına üzülmüyoruz.youtube üzülüyoz.Kendinizi bu olayın aktörü olarak görün bakalım sizin resimler sizin insiyatifinizin dışında bu mecralarda dolaşsaydı ve  propaganda aracı olarak kullanılsaydı siz buna engel olamasaydınız ne yapardınız.Resimler kalkana kadar bence kapalı kalmaya devam etsin.
Hakk şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

birkan

YouTube bu türden görüntüleri yasaklamayı beklemeden neden hemen silmez ki. Hangi ülkede olursa olsun bu eylemleri yapanlara çanak tutmamalı bence

F.T

iki yüzlü dünya politikasından dolayı.
Hakk şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

veliusta

Savcıya üzülmediğimi kim söyledi ki? Bana göre oynanan bir oyun var. Dava polislerin aleyhine sonuçlanacağı için öldürüldüğünü düşünüyorum. Teröristlerin kim olduğunu buradanda anlaşılır herhalde.
Artık mahkeme kararı olmadan siteler engellenebileceği konuşulan bir video; http://www.youtube.com/watch?v=t5UshjnJVOM#ws
DNS ve VPN dahil yasaklı sitelere asla girelemiyeceğini bir düşünsenize ?

Andromeda

Binlerce askeri öldüren pkk youtube da açık propaganda yapıyor
Bunlar kalkana kadar youtube kapalı kalsın!
Savcının nasıl bukadar kolay rehin alındığını konuşmak lazım..amaç propagandayı engellemek değil,..
Bilginin yayılmasını hazmedemiyorlar..
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"