Ynt: Step motor sürme ve incelikleri

Başlatan baran123, 08 Nisan 2015, 21:32:10

baran123

Arkadaşın bir proje ödevi vardı.Oyuncak tren raylarında giden bir tren için bazı konroller yapıalcak tren hangi noktada gibi bu kontrole göre belirli yerledeki lambalar belirli sekillerde yanacak.Bir tane makas değiştirme bir de böyle olur ya araba gelir durur bısı iner otoparktaki tren geçer sonra kalkar (özür dilerim adını bir türlü hatırlayamadım :D ) ondan.Bu 2 isi step motorlar yapılacak.Yardım istedi bende basit zannedip atladım yaparız yaa.Meğer ledleri o durumlarda yakma bile ayrı bir zorlukmus son asamada 2 step motoru surmem gerekiyor.Elimde ULN2003A bir de 5 kablolu bir step motor var.Motor uzerınde MOTOTECH S35S5-600//8510A EMTR020300
Böye bisi

sımdı bu bes kablolu ya ben bunun kırmızıya + verıp dıger 4 kabloyu sırasıyla 0 mı verecegım ? tabı ulnden gecırıp ve 12 ıle besleyerek.

mesaj birleştirme:: 08 Nisan 2015, 21:33:15

Not : Motorlarla hiç ugramasmadıgımdan bılmıorum

baran123

Hocam ULN ile yapacağım gibi çünkü paylaşmış olduğunuz yazınızdaki bir takım elemanlar elimde bulunmamakta.Fakat işin mantığını anladım teşekkürler

baran123

Hocam son olarak şöyle bir devre yaptım.Bir noktada takıldım, bakarsanız çok memnun olurum.