Sleep mound iken MAC açılınca Wifi de oluşan sorun

Başlatan z, 13 Nisan 2015, 09:13:26

z

Bazen sleep modunda bekleyen MAC'i harekete geçirdiğimde internete giremiyorum.

System Preferences da Wifi ye baktığımda Wifi ışığı sarı yanıyor. (Normalde yeşil)

Çözüm olarak Wifi Off yapıp ardından Wifi On yapıyorum. Böylece ışık yeşile dönüyor ve internete girebiliyorum.

Sözkonusu durum her zaman olmuyor. Sadece sleep moduna sokup geri açarsam oluyor o da her zaman değil.

Bu şekilde uğraşmaya gerek kalmadan bu sorunu nasıl çözerim?

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

engerex

MAC'te donanım standart olduğundan senin yaşadığın sorunu bir çok kişi yaşıyor ve bu tür sorunları genelde Apple güncelleme ile çözüyor. Eğer sistemin zaten güncel ise internette aynı sorunu yaşayanları araman gerekecek.
MAClerde uyku problemini hep duyuyoruz.

MrDarK

Windows 7 laptop'da aynı problemi yaşıyorum. Uykudan uyandırdığımda wifi resetlemeden bağlanmıyor. Bağlantı hatası diyor..
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK

engerex

Özellikle Windows için sürücü güncellemeyi deneyin. Masaüstü bilgisayarda LAN ile bağlandığımda benzer sorunu yaşıyordum. Ya restart ile yada aygıtı devre dışı bırak/etkinleştir ile çözüyordum. Sürücü güncelleyince bir daha karşılaşmadım. Uniblue Driver Scanner veya benzeri uygulamalar zahmetsizce son sürüm sürücüleri bulup indirip kuruyor yada sadece kurulumu size bırakıyor. OSX'te var mıdır?

muhendisbey

windowsta 2 sebeple oluyor. Anakart ve driver. Bunun dışında modem kaynaklı olabiliyor.
Modem kaynaklı sebep, DHCP IP adresinin kira süresini doldurmasından kaynaklanabiliyor.
Anakart kaynaklı sebep BIOS'un uyku moduna geçince enerjiyi kesmesinden kaynaklı olabiliyor.
Driver eski ise bu tipte problemle karşılaşılabiliyor. Ör: kullanmış olduğum ASUS N550 windows 8 ile geldi. Güncelleme yaptıktan sonra windows 8.1 ile uyumsuz olan bluetooth sürücüsü yüzünden bilgisayar 5dk'da kapanıyordu. Güncelledim düzeldi.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.