Buck Boost Konvertör Devre Şeması

Başlatan ernuynk, 08 Mayıs 2015, 17:47:33

ernuynk

Merhaba arkadaşlar,

Yaklaşık 2 haftadır Buck Boost konvertör için değerleri tutturmaya çalışıyorum. Psim v.b. programla ile elde ettiğim bir çok bobin değerini de gerçekte bulamıyorum. Acaba elinizde çalışan bir devre şeması varsa, paylaşabilir misiniz?

Teşekkürler.

FxDev

Bu veriler oldukça yetersiz. İhtiyacınız olan giriş çıkış gerilim akım aralıkları nelerdir?
Forumda bazı bağnaz kişiler tarafından engellenip, atıldım. Tüm bu bağnaz kişilere rağmen Atatürkçülüğü sonuna kadar savunacağım; onlar da bağnazlıklarında boğulacaklar. Haberleşme için: info[at]firatdeveci.com / ©firatdeveci.com - ße Different Everytime!

ernuynk

Merhaba,

Lab. ortamında girişine max. 12V uygulayabilirim. Aslında tamamen proje amaçlı bir çalışma olacak. Değerlerin hiç bir önemi yok. Sadece çalışan bir devre bulmak istiyorum. Benim denediğim değerlerde bobin 28mH çıktı bu değeri hiç bir yerde de bulamıyorum. Bu yüzden çalışan bir devre aramaktayım. Tabi ki girişine 50V çıkışta 120V alacak bir sistem kurma şansım yok. O yüzden değerlerin lab. ortamında uygulanabilir olması gerek :)

Teşekkürler

FxDev

MC34063 entegresinin datasheetini incelemenizi öneririm.
Forumda bazı bağnaz kişiler tarafından engellenip, atıldım. Tüm bu bağnaz kişilere rağmen Atatürkçülüğü sonuna kadar savunacağım; onlar da bağnazlıklarında boğulacaklar. Haberleşme için: info[at]firatdeveci.com / ©firatdeveci.com - ße Different Everytime!

Erol YILMAZ

Bu bobin degerleri bulunmaz.
Alirsin eline emayeli bakir teli, sararsin ferit malzemeye.

ernuynk