Ardunio Nano, Pic16f877 den bile küçük ve daha işlevsel

Başlatan Recep METE, 09 Mayıs 2015, 08:40:03

FxDev

Güç elektroniği projesi mi: 8 Bölmeli Induction Cooker, 300kVA UPS Inverter, 44kW BLDC Motor Driver. Üç proje adı verdim, üçünde de farklı firmaların, farklı mikrodenetleyicileri kullanıldı. Evet buyrun yapın Ardunio ile.
Forumda bazı bağnaz kişiler tarafından engellenip, atıldım. Tüm bu bağnaz kişilere rağmen Atatürkçülüğü sonuna kadar savunacağım; onlar da bağnazlıklarında boğulacaklar. Haberleşme için: info[at]firatdeveci.com / ©firatdeveci.com - ße Different Everytime!

z

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

FxDev

Forumda bazı bağnaz kişiler tarafından engellenip, atıldım. Tüm bu bağnaz kişilere rağmen Atatürkçülüğü sonuna kadar savunacağım; onlar da bağnazlıklarında boğulacaklar. Haberleşme için: info[at]firatdeveci.com / ©firatdeveci.com - ße Different Everytime!

hgs

Çok para kazanırsınız.

Ama arduino ile satmayacağınız özel donanıma çevirip para kazacağınız da kesin.

Bu tip bir projenlerin yapılıp teslim edilme ücreti 50k-100k dolar seviyelerinden başlar. Ürünleri üretmek satmak oradan gelebilecek paralardan bahsetmiyorum.

Bence sizin bu tip bir projeyi yapma süreniz 1 ile 2 sene arasında sürer. Arada sıkıldım şu anda başka işle uğraşıyorum deme ihtimaliniz çok yüksek. 
( Genellikle ileride tekrar bakmak üzere erteliyorsunuz. Bazen tekrar ele aldığınızıda görüyorum. )

FxDev

Bence interneti araştırıyordur başkaları yapmış mı diye. Yapmışlarsa link koyacak buraya.

Yalnız o değil de troll'lemeyi çok severim. Mikrodenetleyici başlıklarınızı itina ile trolleyeceğim.

hgs

Yakında diğer başlıktan dolayı ceza verirler. Yada bu başlıkta çok sıkıştırdık diye.

z

@Cortex

Ardunio projesi bizim MCU projelerinden çok farklı bir proje değilki. Gene işlemci var. Gene yazılımda çağrılan fonksiyonlar var. Gene PC de bir derleyici var.

Yapacak bir şey yok. Çoluk çocuğun önünde rezil kapaze olacağız. Mesela benim ASM ile üzerinde gece gündüz çalıştığım projeyi 6 ayda bitirirken adamlar belki iki günde çıkaracak.

Tamam kodlar benim çipimin performansında koşmayacak kod ama müşteri buna bakmıyor ki.

İşi görülüyormu görülmüyormu?

Ne olacağına karar ver. Ben algoritma tasarımcısı olacağım diyorsan asm ve C öğren. Yazılımcılıktan da projelerden uzak dur. Matematik çalış. Yat kalk algoritma üzerine uğraş.

Ben hızlı ürün çıkartacağım diyorsan Ardunio kullan. Etliye sütlüye bulaşma.

Yazılımcı olacaksan PC de yaz işte bir şeyler. Bir konuda iyi ol da ne olursan ol. Ne diyebilirim ki sana.

FxDev

Güzel bir tavır sergiledi, görmezden geldi. Forum yöneticilerinin şimdi gereksiz mesajlarını silmesini bekleyecek ya da isteyecek.

Cooker yapıyorduk ne oldu şimdi o? Bozayı neyle pişireceğiz?

z

Siz kafayı ciddi ciddi bana takmışsınız. Şu andan itibaren yazacaklarımızın forma katkısı yok ve kesin silinecek.

Şu açıdan "Ya Yaparsam" diye sormuştum.

Ciddi bir para ortaya koyabiliyorsanız işi kotaracak ardunio ekibi bulacaktım. Ben uğraşmayacağım tabiki. Sadece ne kadar ciddisiniz onu merak ettim.

Bu arada sizlerin yarın mesaisi vardır. Ben bu gece nöbetçiyim. Sabaha kadar uyanık olmak zorundayım. O yüzden bana mesaj yetiştirmeyin. Ben yarın sabah başlar  öğleden sonra 3'e kadar  uyurum. Sizinse çalışmanız gerekecek.

FxDev

Ben anlamadım şimdi bırakıyor muyuz ARM'ları falan? Alalım mı Ardunio? Siz çok bilgilisiniz bu konuda?

Ben de sizin şu emretme huyunuza tav oluyorum, "uyuyun, yetiştirmeyin".

hgs

z
Yapamıyorsanız yapalım diyen sizsiniz. Sonra para isteyen gene sizsiniz.  :))

Neyse ben yatar. Size iyi geceler..

z

Tamam canım ters bir şey söylemedim.Sözümde dururum. Proje müdürü ben olurum ekibime yaptırırım. Parayı konuşalım ve çok ciddiyim.

FxDev

Neyse ben yarın şirkete gideyim, milyonluk mikrodenetleyici stoğunu yakmaya başlasak, yarın akşama anca biter.

Ardunio distribütörlüğünü kim yapıyor, acil 500k sipariş geçmemiz gerekecek!!

RaMu

Sorularınıza hızlı cevap alın: http://www.picproje.org/index.php/topic,57135.0.html

z

@Fxdev

Sen Ardunioyu boş ver. Firmamızdaki analog scopları elden çıkartacağız diyordun. Bir umut bekliyoruz. Fxdev bize abilik yapacak diye.
Eğer sözün geçiyorsa bize de bir şeyler ayarlarsın artık değil mi?