Form üzerinde komponent barındıran uygulama dll yapılabilirmi?

Başlatan z, 14 Mayıs 2015, 19:29:36

fatih6761

Hocam USB uygulaması C# ta da yazılabilir. Bunun dışında form aslında çok da farklı bir nesne değil. Windowsun pencere oluşturmaya ve componentleri çizdirmeye yarayan apileri zaten mevcut. Form dediğimiz şey bu metodların grup olarak bir arada çağrılması ve component dizilişi, gösterimi gibi işleri düzenleyen bir class'tan başka bir şey değil (en azından c# için böyle)
Sizin bu class'ı nerede oluşturduğunuz ve dolayısıyla bu apileri nereden çağırdığınızın bir önemi yok.
Sizin soruya gelirsek delphi bilmiyorum ve delphinin formu oluşturan constructor fonksiyonları (C# ta form fonksiyon InitializeComponent)
dll içine taşıyıp export ettiğinizde istediğiniz yerden o fonksiyonu çağırıp formu açabilirsiniz.
Hatta ActiveX yapılı bir control olursa Visual Studio editorde toolboxtan sürükle bırak ile bile ekleyebilirler.

z

Projeyi bitirdim.

Delphi ile yazdığım program HID tipindeki usb cihazımla konuşuyor. Bu aracı program asıl uygulama programı olan C# ile yazılmış ana programla windows mesajlama ile haberleşiyor.

Sonuçta Delphi programın formu üzerindeki butonları mesajlarla bastırınca iş kolayca çözüldü.

Ancak bu kez de bir sorun olursa debug etmesi çok zor vs dendi ve C# ile sıfırdan yazmaya karar verdiler.

İşin kötüsü arkadaşların usb konusunda tecrübeleri yok. Benim de C# bilgim yok.

İnternetten bir iki açık kaynaklı kod bulup çalışmaya başlandı.

Fakat tıkanıp kalmalarından korkuyorum. Zira buldukları örnekler aslında güzel örnekler, olması gerektiği gibi yazılmış kodlar. Benim kodlarım ise tamamen raw programlama yöntemi ile yazıldı.

Adamlara Set Report, Get Report işletin dediğimde örneklerin içinden bu kısımları ayıklayamıyorlar.

C# ile şöyle bir örneğe ihtiyacım var.

HID uygulaması olacak.

EndPoint 0 dan Get Report ile veri çekebilecek, Set Report ile veri gönderebilecek.
EndPoint 1 e interrupt ile veri gönderebilecek yada interrupt ile veri alabilecek.

Bu konuda bir örnek olursa işleri çok hızlanacak. 
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com