PHP ile linux mplayer uygulamasını kumanda etmek

Başlatan DigitalMan, 30 Mayıs 2015, 19:22:49

DigitalMan

arkadaşlar linux işletim sistemindeki mplayer uygulaması ile mp3 müzik ve online radyo dinlenebiliyor. ssh üzerinde mplayer uygulamasını kullanıp uzaktaki raspberry pi içindeki bir mp3 dosyasını çaldırabiliyoruz. peki aynı şeyi pi de yüklü sunucuda çalışan PHP ile yapmayı deniyorum olmuyor. programı çalıştırmak için "exec","shell_exec" gibi fonksiyonları denedim fakat olmadı. PHP üzerinden pi deki bir mp3 dosyasını mplayer ile nasıl çaldırırız bir fikri olan var mı ?
NOT: raspberry pi de PardusArm topluluk sürümü v1.0 yüklü
denediğim kodlar:
exec("mplayer /home/pardus/pardus.mp3");
exec("nohup mplayer /home/pardus/pardus.mp3 &"); //arka planda çalıştırmayı denedim olmadı.
shell_exec("mplayer /home/pardus/pardus.mp3");
shell_exec("nohup mplayer /home/pardus/pardus.mp3 &"); //arka planda çalıştırmayı denedim yine olmadı.

DigitalMan

Php ile mplayer ı kontrol etmeye çalıştığımda web tarayıcısına şöyle bir sonuç geliyor
MPlayer svn r34540 (Raspbian), built with gcc-4.6 (C) 2000-2012 MPlayer Team Terminal type `unknown' is not defined. Playing /home/pi/Desktop/MP3/sarki1.mp3. libavformat version 53.21.1 (external) Mismatching header version 53.19.0 Audio only file format detected. Load subtitles in /home/pi/Desktop/MP3/ ========================================================================== Opening audio decoder: [ffmpeg] FFmpeg/libavcodec audio decoders libavcodec version 53.35.0 (external) Mismatching header version 53.32.2 AUDIO: 44100 Hz, 2 ch, floatle, 128.0 kbit/4.54% (ratio: 16001->352800) Selected audio codec: [ffmp3float] afm: ffmpeg (FFmpeg MPEG layer-3 audio) ========================================================================== [AO SDL] Samplerate: 44100Hz Channels: Stereo Format floatle [AO SDL] using aalib audio driver. Audio: no sound Video: no video Exiting... (End of file)

İnternette birçok kod gördüm ve denedim hiç biride olmadı. Bu olay kesin oluyor fakat ben beceremedim. Php nin erişim yetkileri ileşlgili bi problem olabilir mi bu. Hiç uğraşan olmadımı bu işle.