Yeni PC için işletim sistemi seçimi

Başlatan z, 16 Temmuz 2015, 16:17:33

sbugra

Alıntı yapılan: t2 - 22 Temmuz 2015, 08:34:14
Update kapatılması gerek.

Windows,  update yaparken, birşeyler indirir. bazen indirdikleri  birkaç GB kadar olur. Açılışta kapanışta bunları yüklemeye çalışır. Saçma sapan gereksiz iştir. Microsoft yanlış yapmış.

t2 hocam;
eğer lisanslı bir windows ürünü kullanıyorsanız kesinlikle updateleri kapatmak doğru olmaz.  Updateler ile tespit edilen güvenlik açıkları kapatılır, ki bu açıklar yüzünden uzaktaki kişi kernel seviyesinde sistemde root olduğu bilinmektedir. Ayrıca hepimizin bildiği gibi işletim sistemi bir yazılımdır ve bugları barındırır. Updateler ile daha stabil daha performaslı bir kullanım için gerekli düzeltmeler yapılır. 2 ayda bir bilgisayar açılırken 10 dakika beklemek pek can sıkıcı olmasa gerek.

z

Makinemi iş yerine getirdim. Sata DVD okuyucu bağlayıp klasik usul ile işletim sistemini yükledik.

@t2

Android uygulamaları geliştirmek için Delphi XE8 den bahsediliyordu. Sen ne önerirsin? Birde bana bunun için link lazım.

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

t2

Rad studio ile Android uygulama denemesi yapmıştım. Xe8 mi 7mi hatirlamadim. Xe son sürüm varsa onu kullanmak iyi olur. Xe8 full diye arayın. torrent sitelerde vardır. Ya da iso kendi sitesinden ilaç başka yerden bulunabilir.

z

AutoCad R14'ü 64 bit Win 7 üzerinde çalıştıramayacakmıyım?   :'(

mesaj birleştirme:: 22 Temmuz 2015, 21:21:57

http://www.microsoft.com/tr-TR/download/details.aspx?id=3702

Microsoftun şöyle bir çözümünü buldum. Win7 üzerinde XP yi sanal olarak çalıştırıyormuş.

z

Yukarıda linkini verdiğim program (microsoft'un kendi uygulaması) süper şekilde işimi gördü.

Win7 üzerinde XP çalıştırıyor. Kurulum için XP CD si gerekmiyor.

Win7 de çalışmayan AutoCAD R14'ü şimdi sanal XP üzerinde tıkır tıkır kullanıyorum.

z

Delphi 6 yı klasik usul CD den next next yüklediğimde kurulumun gerçekleştiğini ancak Delphi'nin çalışmadığını gördüm.

Bunun üzerine Delphi 6'yı Win7 (64 Bit) kurulumu yaparken  ayırdığım küçük bir disk alanına (E:)  kurdum ve sorunsuz çalıştı. Bir iki deneme programı denedim sorun yok.

Belki birilerinin işine yarar diye açıklamada bulunayım istedim.