Meraklısına: NIKE füzeleri hakkında herşey:

Başlatan drozk, 19 Ağustos 2015, 02:47:23

MC_Skywalker

İstanbul boğazını bu füzeler koruyordu. Hadımköy yolu üstünde bir üs vardı. Katı yakıt kullanan bu füzeler tek hedef e yönelik değil.  Çoklu bombardıman filolarına karşı geliştirişmiş.

LukeSkywalker

Bir de İbrahim füzeleri var ki akıllara zarar.

drozk

Top ile atılan nükleer başlık. Zaten videonun sonunda "Atomic cannon" yazıyor.

erdcan

top ile fırlatıldığında hedefi tam isabetle vurması nasıl acaba diye düşünürken sonucu görünce ortada hedef filan kalmayacağını anlamış oldum

LukeSkywalker

Aslında bunlardan sağdaki dağlara bir kaçtane sallamak lazım.

t600

İnsanlık ne zaman insan olduğunu hatırlayacak ?Dünyada cenneti kurabilecek teknolojiye sahipken neden teknolojimizi çehennemi kurmak için harcıyoruz . Şüphesiz  insan tam gaz cehenneme gidiyor , kimse de dur diyebilecek şuurda değil , çünkü unutmuşlar .
Hayırlısını dilerim  belki de insan ilk önce cehenneme girecek .

mustafa_cmbz

bu yumurcağın kanaçık control ile ilgili mekanik döküman vs. varmı varsa ben neden bulamadım :)

MC_Skywalker

Alıntı yapılan: erdcan - 19 Ağustos 2015, 13:34:39
top ile fırlatıldığında hedefi tam isabetle vurması nasıl acaba diye düşünürken sonucu görünce ortada hedef filan kalmayacağını anlamış oldum
Top ile hedefi vuramdan önce 3-4 düzeltme atışı yapmak zorundasınız İG'nin düşen bu 3 atışa göre Baş hesapçı/Hesapçıya verceği bilgiler doğrultusunda hedef vurulmuş olur.

Top mermisi illa hedefe deydiği anda patlatılmıyor. ihtirakli tapa takıldığında yere düşmeden nekadar süre önce patlatmak istiyorsanız ozaman patlıyor.

zengdai

Alıntı Yapbu yumurcağın kanaçık control ile ilgili mekanik döküman vs. varmı varsa ben neden bulamadım 
missile fin actuation system design and control diye aratırsanız bişeyler bulabilirsiniz.Bence bir rc uçağın kanatlarından farksız. Nasıl yapacağınız size kalmış.

http://m.youtube.com/watch?v=3M_1X5IUD7Y
http://m.youtube.com/watch?v=qnUfsLCa8h8