Forumca karakoyu mu gezssek :)

Başlatan eml581, 27 Ağustos 2015, 16:58:17

mihri

Tuvalet kadar dükkanlarda müşteriye artistlik yapan başka esnaf yoktur memlekette. Hiç gerek yok oraya gitmeye ya da alışveriş yapmaya. Farnell, digikey, ebay den alın daha iyi.
"Eppur si muove!"

Gökhan BEKEN

Alıntı yapılan: mihri - 03 Eylül 2015, 09:30:48
Tuvalet kadar dükkanlarda müşteriye artistlik yapan başka esnaf yoktur memlekette. Hiç gerek yok oraya gitmeye ya da alışveriş yapmaya. Farnell, digikey, ebay den alın daha iyi.
Aynen hocam, dükkanlar Muş, tripler Paris :)
İlk gittiğimde, bir malzeme lazımdı. Tek tek soruyorum dükkanlara "abcdefg malzemesi var mı?" yok diyorlar, bazıları, daha ilk heceyi demeden yok diyor.
- Merhaba, abc... (sözümü keserek)
- Yok
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

AsHeS

Alıntı yapılan: Gökhan BEKEN - 03 Eylül 2015, 10:30:34
Aynen hocam, dükkanlar Muş, tripler Paris :)
İlk gittiğimde, bir malzeme lazımdı. Tek tek soruyorum dükkanlara "abcdefg malzemesi var mı?" yok diyorlar, bazıları, daha ilk heceyi demeden yok diyor.
- Merhaba, abc... (sözümü keserek)
- Yok
Hepsi tok satıcı.

mehmet

Aslında neyi, nerede arayacaginizi bilmekle
alakalı. Herkes her şeyi satmadığı için böyle
tepki alınıyor. Bir de öğrenci yaklaşımı ile
alım yapilinca da tepki verebilirler.
Ben çoğunlukla direnç - kondansator vs.
alırken adetli almaya çalışırım. Mesela,
"Şu dirençten bir liralık, bu kondansatörden
üç liralık" gibi.
Bazı yerler cidden öğrenci işi yapar. Ama
fiyatlar da ona göredir.
Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
---------------------------------------------
http://www.mehmetbilgi.net.tr

XX_CİHAN_XX

Öğrenci mantığıyla düşük adet çok çeşit almak isteyen adamla uğraşmak istememeleri normal çünkü çoğu malzemelerden kuruş bazında kar yapıyorlar.
Yirmi yaşındaki bir insan, dünyayı değiştirmek ister . Yetmiş yaşına gelince , yine dünyayı değiştirmek ister, ama yapamayacağını bilir.

Gökhan BEKEN

Adetli alıp almayacağımı nerden biliyorlar ki?

Zaten direnç'ten diyottan başka bişey sattıkları yok çoğunun,
Özdisan'ın şubesi vardı, Özdisanda olan bir sürü malzeme sordum yok dediler.

Hele bluemavi.com'un ofisi yok mu, sinir ettiydiler beni, memleketteyken hep ordan online alışveriş yapardım, orda olduğunu bildiğim bir malzemeyi sordum var dediler, ama internet dışında satış yapmıyorlarmış. Ben de saygı duydum ama artık ordan bir iğne bile almam.

Gerçi orda bi konnektörcü vardı, çok ilgilenmişti , "intercom elektronik" diye bir yer. Broşür felan gösterdi, malzemeleri tanıttı, numune verdi, sonra onlardan baya malzeme almıştık, lazım olursa yine alırım.

Müşteri unutmaz...
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

mustafa_temel

Alıntı yapılan: Gökhan BEKEN - 03 Eylül 2015, 12:08:09
Adetli alıp almayacağımı nerden biliyorlar ki?

Zaten direnç'ten diyottan başka bişey sattıkları yok çoğunun,
Özdisan'ın şubesi vardı, Özdisanda olan bir sürü malzeme sordum yok dediler.

Hele bluemavi.com'un ofisi yok mu, sinir ettiydiler beni, memleketteyken hep ordan online alışveriş yapardım, orda olduğunu bildiğim bir malzemeyi sordum var dediler, ama internet dışında satış yapmıyorlarmış. Ben de saygı duydum ama artık ordan bir iğne bile almam.

Gerçi orda bi konnektörcü vardı, çok ilgilenmişti , "intercom elektronik" diye bir yer. Broşür felan gösterdi, malzemeleri tanıttı, numune verdi, sonra onlardan baya malzeme almıştık, lazım olursa yine alırım.

Müşteri unutmaz...

ne olursa olsun müşteri velinimettir  yanlış yapmışlar....
"Dünya R-S-T üzerinde döner."

elekTRofizikci

Perşembe pazarı ve Galata hırdavatçılar Çarşısını da bugün bitirdik :) Yakında izleyebilirsiniz..  Overlok makinası ayağınıza geldi... :)
"elektrofizikci" adıyla facebook sayfamdan, web sitemden, youtube kanalımdan, twitterden, hotmail adresimden ve Linkedin den takip edebilirsiniz. Elektrik Elektronik ve Makine üzerine fuarlar, söküm videoları, kendin yap ürünleri, teknik denemeler, robot yarışları bu sitede www.elektrofizikci.com

mihri

İlginç gerçekten, insanımız itilip kakılmaya alıştığı için oradaki esnafın tavrını doğal karşılıyor. Öğrenci olsa ne olur olmasa ne olur, adetli alsa ne olur almasa ne olur.
Oradaki esnafın %90'ı 100 den geriye doğru saymazken elektronik sektöründe iş yapıyorlar.

İrlandalı müşteri hakkından gelir onların anca.  :D

"Eppur si muove!"

CoşkuN

Bu işin sadece esnaflıkla alakası yok, ahlak ve saygı erezyonu varsa bir yerde bu herşeyde aynı oluyor, esnaflık, hocalık, hademelik, mühendislik vs... farketmiyor.
İnternetten alışveriş olayını çok seviyorum doğrusu, kimseyle muhattap olmadan alışveriş yapmak en güzeli. Boşuna 2 kuruş için canını sıkabiliyorlar bazen, değmiyor.