Altını gümüşü bulalım

Başlatan z, 31 Ağustos 2015, 17:12:49

t2

bocek

Alıntı yapılan: t2 - 04 Eylül 2015, 09:49:51
Beko kazmak ne demek?
Bildiğin kepçe/ekskavatör. Kağıt mendile selpak demek gibi.
1 ya da 0. işte 'bit'ün mesele..

wtrk

Caymak isteyen kendisi cayar değilse bırak deyince kimse bırakmaz bu işi.
15 yıldır içindeyim, canım istediği zaman çıkıyorum dağlara arastırma yapıyorum..
Kazıdan ziyade ben varmı yok mu arastırıyorum.
Bulabileceğim bir kaya mezarının ilk açılışındaki vereceği keyif eminim çok güzel olacaktır..
Şimdi bende sigara içenlerin ne keyif aldığını anlamıyorum nericede insanların tercihleri, eleştirip şikayet etmek yerine saygı duymak lazım..
Ha senin arazini talan ediyorlarsa o ayrı konu..
NoBody Can Stop Me!!!!!

t2

Yıllarca aramak ve hiç bir şey bulamamak neticesinde motivasyon kaybı olmuyor mu?
loto gibi olsa gerek. ya çıkarsa diye ümitle aranıyor.

engerex

Alıntı yapılan: t2 - 04 Eylül 2015, 09:49:51
Beko kazmak ne demek?

Alıntı yapılan: bocek - 04 Eylül 2015, 10:07:20
Bildiğin kepçe/ekskavatör. Kağıt mendile selpak demek gibi.
Backhoe loader > Beko loder > kazıcı yükleyici
Yani marka değil. Sanırım Türkçeye böyle geçmiş.

wtrk

Alıntı yapılan: t2 - 04 Eylül 2015, 11:48:25
Yıllarca aramak ve hiç bir şey bulamamak neticesinde motivasyon kaybı olmuyor mu?
loto gibi olsa gerek. ya çıkarsa diye ümitle aranıyor.

Aramazsan zaten birşey bulamasın ki ustam, her aradığında da çıkacak diye birşey yok.
İşte loto gibi tesadüf yada hayal olması yerine, teknolojiyle destekleyerek sağlam adımlar atmak istiyoruz.
NoBody Can Stop Me!!!!!

t2

Dalma sporu için denize gemi, uçak vb batırılıyor. Bunun gibi organizasyon yapılabilir. 

Bir firma  bir dağı define sporu için tespit etsin.  Bir şey gömülsün. çeşitli, turlar düzenlensin.  ön kayıt 500 TL   tam kayıt 3000 TL.

Acil define aramam lazım daha erken olmaz mı?
Kusura bakmayın olmaz. Dağ şu an dolu. defineciler arama yapıyor.    6 ay sonrasına gün verilebilir.  :)

engerex

Sık sık haberlerini duyuyoruz; batık geminin yerini tespit edip milyon dolarlık altın bulunduğunu.
En son Nazilerin kayıp trenleri Polonya'da bulunduğu iddia ediyor. Vagonlarca altın.
Böyle şeylerle uraşın bari.

z

Olmaz iki kazma darbesi ile ulaşılabilecek altınların yerlerini bilmek isteriz.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

wtrk

Nazi altınları duyum değil arkadaşlar gerçek.
%10 unu adamlara vermek karşılığı Polonya devletiyle anlaştılar ve treni teslim etmişler..
Bu iş biraz tutku işi kimine aileden geliyor kimine sonradan bulaşıyor.
Ama ailede varsa böyle seyler illa birine bulaşıyor. ☺☺
NoBody Can Stop Me!!!!!

engerex

Biri anlatıyor. Yakınlarda bir giriş bulmuş. Ama giremiyor. Zamanında kapatan yumurta akı onla bunla karıştırmış ne Hilti uçları eskittim kıramadım diyor. Yerini şöyle beraber yapalım. Yok söylemiyorda. Yıllardır böyle. Gerçeklik payı olsaydı şimdiye kadar çözerdi.

t2

Bir de "vatan için" gizleme ihtimali var tabi. Bu hazine ortaya çıkarsa, yer yerinden oynar, ülkemiz zarar görür :)

F.T

Hakk şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

Icarus

Altın, Gümüş bunlar pahalı şeyler.
Arkadaşlar Al ile Cu'u ayıran bir detektör yapsanıza ?

Hattusa

Z hocam sadece altına duyarlı dedektör yapabilirim ancak, bana şöyle 1-2 kilo altın gönderebilirmisiniz? hani çok fazla istemiyorum. bu arada altını gönderdiğinizde kargo ücretini de siz ödeyin, alıcı ödemeli yollarsanız kargoyu teslim almam bilesiniz.
vardım ilim meclisine eyledim talep, meğer ilim en gerideymiş illa EDEP, illa EDEP <muhyiddin Arabi K.S.>