lavaş

Başlatan efsanepoldem, 17 Ekim 2015, 12:17:36

efsanepoldem

Arkadaşlar merhaba. Çalışan düz bir bandımız var. Bu band üzerindeki lavaş ı nasıl bir sensör ile algılayabiliriz? Bu çig köftede kullanılan lavaş'tan bahsediyorum.

vitruvius

Bant siyahsa renginden algılamaya gidebilirsiniz.

mufitsozen

Alıntı yapılan: efsanepoldem - 17 Ekim 2015, 12:17:36
Arkadaşlar merhaba. Çalışan düz bir bandımız var. Bu band üzerindeki lavaş ı nasıl bir sensör ile algılayabiliriz? Bu çig köftede kullanılan lavaş'tan bahsediyorum.

100TL lik bir IP kamera ile goruntu alin.

Raspberry PI 2 B ile openCV kullanarak (herhangi bir dille) programla rengini, seklini vb algilayabilir, kontrol sinyalleri uretebilirsiniz.

Aptalca bir soru yoktur ve hiç kimse soru sormayı bırakana kadar aptal olmaz.

efsanepoldem

band rengi beyazdır

Recep METE

Arkadaslar raspery pi de yapılmış bir örnek yayınlayabilir misiniz
printf(lcd_putc,"\f  Ne kadar okursan oku, bilgine, yakışır şekilde davranmıyorsan cahilsin demektir.  \n   semfero");d

z

Banddan lavaş haricinde nesneler de geçecek ve sen sadece lavaşı algılayacaksan tamam iş karmaşık.

Eğer sadece lavaş geçecek ise ultrasonic sensör, kapasitif sensör, optik sensör. Bunlar için sorun değil.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

mufitsozen

Aptalca bir soru yoktur ve hiç kimse soru sormayı bırakana kadar aptal olmaz.

engerex

Alıntı yapılan: z - 17 Ekim 2015, 21:22:24
Banddan lavaş haricinde nesneler de geçecek ve sen sadece lavaşı algılayacaksan tamam iş karmaşık.

Eğer sadece lavaş geçecek ise ultrasonic sensör, kapasitif sensör, optik sensör. Bunlar için sorun değil.
Aynen. Bant üzerinde lavaş tespiti görüntü işleyecek kadar karmaşık olmamalı.

drmp

her hangi bir markanın   renk sensoru işini görür   lavaş rengine programlarsın  sadece lavaş renginde çıkış verir

rck8942

Sick in fotosellerinden kullana bilirsin.
Elektroniker für Betriebstechnik

Ersin

O tip ürünlerde yapışmaması için bandın üstü un serpilir , lavaş ta da aynı renk olduğu için renk sensörü iş görmeyebilir.