Otomatik Kod Tamamlama

Başlatan ozden, 19 Ekim 2015, 02:45:36

ozden

Arkadaşlar merhaba, öncelikle herkese iyi çalışmalar diliyorum. Gelelim sorunumuza;
  Bildiğiniz üzere Visual Studio, Notepad++, Dev C++ gibi uygulamalarda (veya editörlerde) otomatik kod tamamlama gibi oldukça pratik bir özellik bulunuyor. Belki daha önce soran olmuştur diye sitede çok aradım ama bir türlü bulamadım. Evet arkadaşlar CCS C Compier' da otomatik kod tamamlama özelliği var mıdır? Varsa nasıl aktif ediyoruz? Yoksa CCS C ile uyumlu çalıştırabileceğim herhangi bir editör (oto tamamlama özelliği olan) önerebilir misiniz?
  Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

94onur94

CCS C derleyicisinde benim bildiğim kod tamamlama yok, kod tamamlama biraz daha üst seviye derleyicilerde bulunuyor. Çok fazla komut ve nesne yönelimli bir dil olmadığı için kod tamamlamaya gerek duyulmamıştır.

ozden

Hocam peki ortak çalışan bir editör biliyor musunuz. Ben Notepad++ programını denedim. Ama onda da CCS in özel komutlarını tamamlaması için ekstadan dil ayarlarıyla oynamak gerekiyor. Yani çok uzun bir iş. Başka da bir program denemedim. Denemeye değecek bir program öneriniz varmı acaba?

tyildizak

1.options>editor properties>"use code complete"
2.ctrl+space

ozden

@tyildizak Çok teşekkür ederim. Ufacık bir sorum daha olacak size. Acaba Ctrl + Space kombinasyonunu kaldırıp önerilerin otomatik gösterilmesini sağlayan bir ayar daha var mıdır? Varsa gerçekten çok makbule geçer  :)