Haberler:

Eposta uyarılarını yanıtlamayınız ( ! ) https://bit.ly/2J7yi0d

Ana Menü

Proton PIC24EP serisi

Başlatan pcb, 21 Kasım 2015, 17:22:04

OG

Alıntı yapılan: F.T - 08 Aralık 2015, 23:08:43
t2 hocam selamlar.3.5.5.5 te yazdığım sorunsuz derlenen program 3.5.7.4 te derlerken çok sorunlar oluşturuyor.Mesela etiket ile ilgili hatalar.Ne edersem edeyim düzelmiyor.Burdaki fark ne ki.Bunun sebepleri nedir?3.5.7.4 te nasıl bir mantıkla yazmalıyız.
Hatalı yeri verirseniz deneyebiliriz.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

F.T

OG hocam selamlar.Etiket isimlerinde asm hatası veriyor.İsimleri değiştirdiysemde hatalar geçmedi bende 3.5.5.5 e devam ediyorum.3.5.7.4 ü kullanmıyorum şu anda.Muhtemelen yeni kurallarla alakalı.
Hakk şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

Maxim

protonda en son sürüm neyse onu kullanmak lazım
birçok düzenlemeler oluyor.

t2

F.T, hatayı gösterebilen ufak program gönderirseniz çeşitli sürümler ile deneyip sorunu bulabiliriz.

Ben programların içine not yazmıştım. şu versiyonla derlenecek diyor. 
Aynı program gerekli olursa Sorun yaşamamak için belirtilen eski versiyona geçerek deniyorum. 

Proton kurulumu D:\Proton klasöründe
Proton, Proton3555, Proton3253... gibi  klasörler var.
Hangi sürüm kullanılacak ise o klasörün adını Proton olarak değiştiriyorum. Bu  sayede versiyon değiştirmek kolay oluyor.

F.T

t2 hocam program files klasörüne kurulu 3.5.5.5 klasör ismini değiştirdim.protonıde1 yaptım.Daha sonra 3.5.7.4 kurulumu yaptım.Sizin taktik güzelmiş. ;)
Şu an 3.5.7.4 ile derleme yapıyorum programda hiç bir hata oluşmuyor ne hikmetse.Klasör ismini değiştirip 3.5.5.5 ile derliyom yine bir hata üretmedi.Anlamadım bundaki keramet ne?
Daha önce hata üreten denemelerimde işletim sistemi win 8 di.Şuan win 10 yüklü.Bumu acaba etken oldu?
Hakk şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.