Wifi/Ethernet modülü ile İnternet üzerinden kontrol

Başlatan _PICMAN_, 23 Kasım 2015, 16:16:38

_PICMAN_

Teşekkürler, gördüm mesajı facebook gurubunda paylaştım :)

MT

peko

@_PICMAN_

Öncelikle elinize sağlık.

Ancak uygulama'yı paylaştığınız için sevinen diğer arkadaşlara şunu sorma ihtiyacı hissettim.

Elinizdee aynı şekilde board ve hex dosyası mevcut, çalıştırdınız, kullanıyorsunuz.

Uygulamanın source kod'ları paylaşılmış olsa, içerisindeki "know how" her seviyedeki insanın faydalanabileceği türden olurdu.

Ancak; hex yada bu tarz bir proje paylaşımı sizde nasıl bir faydaya dönüşüyor?

" Bazıları zeka'sını iş'i zorlaştırmak için, bazıları ise kolaylaştırmak için kullanır.. "

frederic

Aynı şeyi yazacaktım bede şimdi peko, bence hex paylaşmak çok itici, bunun yerine bir çalışma videosu eklense aynı şeye gelir bu hali ile. Buyur bakın ben yaptım dersin millette izler geçer işte.

_PICMAN_

Arkadaşlar;

Kaynak kod paylaşmayı uygun bulmuyorum (emeğe saygı için). Bu projeyi paylaşmamdaki amaç yazımı okuduysanız, modül ve kit varsa elinizde sistemi kullanabilirsiniz. Bu proje için kendi web sayfamı kullanıyorum siz sadece sayfaya girip evinizdeki kiti kontrol edeceksiniz. (Giriş ve çıkışlara istediğiniz aygıtları bağlayıp internetten kontrol edebileceksiniz.) Bu tür uygulamalar internette çok var ama hep server ESP oluyor bu yüzden dışardan bağlanmak için her seferinde IP bilmek zorundasınız ve  port yönlendirmesi yapmak zorundasınız. Ben burda kendi web sayfamı server kullanarak sizlere kullanıcı olarak açtım, evinizdeki kit benim siteye bağlanıyor sizde kontrol için benim siteye bağlanıyorsunuz. (Blok şemada ayrıntılı anlatılıyor)
Akıllı ev sistemi diyebiliriz daha başlangıç aşamasında ilerde harici UART a RF modül bağlayarak diğer cihazlarada hükmedebileceksiniz.

Teşekkürler;
İyi çalışmalar.

PROTECH_

@_PICMAN_
Hocam ticari bi urun yaptim bu nedenle icerik paylasmiorum desen anlam verecegim bir ifade olur.
Ama emege saygi basligi ve boyle paylasim cok faydali olmuyor. Ama yinede hayrini gor :) .

Guzel bir proje.
Multi-Core ,RTX,ThreadX, FreeRTOS, MODBUS  RTOS - Electronic-Hardware -- BERLIN

peko

@_PICMAN_

Alıntı YapKaynak kod paylaşmayı uygun bulmuyorum (emeğe saygı için).

Alıntı Yapdışardan bağlanmak için her seferinde IP bilmek zorundasınız ve  port yönlendirmesi yapmak zorundasınız.

Sen sunucuyu kapatırsan ne yapacağız.?  :D
" Bazıları zeka'sını iş'i zorlaştırmak için, bazıları ise kolaylaştırmak için kullanır.. "

_PICMAN_

Neyse arkadaşlar şimdilik sunucuyu kapatıyorum size iyi çalışmalar.
admin arkadaş beni silerse çok memnun kalırım ;)

F.T

Umut her zamanki gibi güzel çalışmalar yapıyorsun.Bu tip çalışmaları çoğu yerde göremiyoruz.Çalışma ile ilgili yapmak isteyenlere en azından yöntem olacak şekilde açıklama yapman yeterli olur sanırım.Emeğine sağlık.Tebrikler.
Hakk şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

PROTECH_

Hocam burası özgür bir forum. Dileyen dilediği kadar bilgi paylaşımı yapar.
Ki kendi iradesine kalmış bir konu.

:)
Multi-Core ,RTX,ThreadX, FreeRTOS, MODBUS  RTOS - Electronic-Hardware -- BERLIN

OG

@_PICMAN_
İyi hoş güzel yapmışsın. Sevinçlisin ve paylaştın. Tamam, ortak olduk.

Beklentin bu ise, tamam, buyur onu yazdık.

Ancak olay şuna benzedi;
"Ben yiyorum siz seyredin"

Ha kimse yemeğini elinden almak istemez müsterih ol.

De ki "sen bu düşüncende yanıldın, faydalı olmak istedin";
O zaman,
"bu iş şöyle şöyle yapılır, adımları budur, şu noktada bu sıkıntılarla karşılaşılır, şöyle aşılır"
denir.

Bu kadarını yapmamışsan, açılan konu kişisel tatminden öte bir şey olmaz. Bilgi AÇlığı çeken forum üyeleri de, buna pek pabuç bırakmaz. Bozulmayacaksın muhterem.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

peko

Alıntı YapNeyse arkadaşlar şimdilik sunucuyu kapatıyorum size iyi çalışmalar.

Bak en azından sunucu kısmın url'ini bizim girebileceğimiz, senin verdiğin hex ile sana bağlı kalmadan çalışacak bir yapı olsaydı paylaştığın yine bir nebze kabul görebilirdi.
Board'u alıp, hex'i yükleyip, sunucusunu kurup, yaptığın sistemi miss gibi kullanıp sana da dua ederdi faydalanan kişi.
O zaman hex paylaşır veya bu çalışma ticaridir, ücreti mükabilinde elbette paylaşabilirim kaynak kodu desen makul olurdu.. (Emeğe saygı kısmı)

Her böyle bir sistem yapan sadece yaptığı için paylaşacak olsaydı, sen belki o sistemi yapamazdın, unutma bunu.

Mesela @z hocam yaptıklarını burda böyle yayınlasa, kapatıp gider ağlarız herhalde hepimiz  :D
Allah razı olsun yüzlerce konu öğreniyoruz kendisinden ve herkes illaki kendine faydalı bir yer bulup öğreniyor.

Sürçü lisan ettiysem affola, fakat burası picproje, öğrenmeden çıkış yok    ;)

Mucit23

Alıntı yapılan: peko - 22 Aralık 2015, 08:09:32
Bak en azından sunucu kısmın url'ini bizim girebileceğimiz, senin verdiğin hex ile sana bağlı kalmadan çalışacak bir yapı olsaydı paylaştığın yine bir nebze kabul görebilirdi.
Board'u alıp, hex'i yükleyip, sunucusunu kurup, yaptığın sistemi miss gibi kullanıp sana da dua ederdi faydalanan kişi.
O zaman hex paylaşır veya bu çalışma ticaridir, ücreti mükabilinde elbette paylaşabilirim kaynak kodu desen makul olurdu.. (Emeğe saygı kısmı)

Her böyle bir sistem yapan sadece yaptığı için paylaşacak olsaydı, sen belki o sistemi yapamazdın, unutma bunu.

Mesela @z hocam yaptıklarını burda böyle yayınlasa, kapatıp gider ağlarız herhalde hepimiz  :D
Allah razı olsun yüzlerce konu öğreniyoruz kendisinden ve herkes illaki kendine faydalı bir yer bulup öğreniyor.

Sürçü lisan ettiysem affola, fakat burası picproje, öğrenmeden çıkış yok    ;)

++
Katılıyorum