Raspberry Pi Zero Duyuruldu

Başlatan MrDarK, 26 Kasım 2015, 10:44:58

Emre MERMİ

İlk stoklardan alan adamlar ebay de açık arttırmaya çıkarmış. $50 dolara satıyor :D

CoşkuN

desert

5 dolar olarak duyunca vay süpermiş diye düşünüyordum ama  fiyat 52 tl + 6 tl kargo olunca cezbediciliği tartışılır. Ben 30 tl den satarlar diye düşünmüştüm ama beklentimin üzerinde oldu

Niyazi_SARAL

Alıntı yapılan: MrDarK - 10 Aralık 2015, 18:08:42
Niyazi hocam çalışmalarınızı takip ediyoruz bu konudaki :) Nasıl bir paketten bahsediyoruz :)

Banana Pi inceleme
http://www.raspi.gen.tr/2014/11/04/banana-pi-incelemesi/

Evet bu ürünü Banana Pi 75.- TL olarak satıyoruz. 100-200 adet siparişte fiyat daha da düşer. örneğin US$ 20 olur. Biriniz toplar ise ben getiririm. 1 hafta.

MSP430 zaten yolda, yakında fiyatı 30-35 TL arası çıkarız.
"Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir."  Bilgi paylaştıkça çoğalır

z

Niyazi hocam bu 5$ lık kartı makul bir fiyattan veremiyormusunuz?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Niyazi_SARAL

Alıntı yapılan: z - 11 Aralık 2015, 12:41:40
Niyazi hocam bu 5$ lık kartı makul bir fiyattan veremiyormusunuz?

Alabilsem aynı fiyattan veririm. Söz. Ancak bu tür opensource veya vakıf işleri bildiğiniz gibi gitmiyor. Adamlar ile iletişime geçemiyorsunuz, havale kabule etmiyorlar..vs.  Aklınızda bir fikir varsa değerlendirelim. EBV'den örneğin toplu mal alabiliyoruz.
"Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir."  Bilgi paylaştıkça çoğalır

ahmet_zxc

mesele şu;

raspi bu pisliği hep yapıyor. tüm ürünlerin fiyatında da aynı pisliği yapıtı. win 10 da da aynı pisliği yaptı.

bu cihazın dünyada 5 dolara satıldığı hiçbiryer bulamadım nette.

çok güçlü bir sosyal ağı var, yalan haberle bu ağı kullanarak büyük sükse yapıyorlar başkada bi haltları yok.

bu ağ ın bukadar kısa sürede bukadar güçlenmesi beni kıllandırıyor.

samm daki arkadaşla konuştum distribütör oldukları halde 5 dolara alamadıklarını söyledi. buna gümrük nakliye vs de binecek..

ilk günler geçtikten sonra fiyatın makul seviyelere düşeceğini düşünüyorum. bence biraz sabır.

Cemre.

5$ olsa ne güzel olurdu :(

Kendi sitelerinde distribütörlerinin element14 olduğu yazılı, yani doğru biliyorsam bildiğimiz farnell. Hani şu Türkiye'den de resmi bir firma aracılığıyla alışveriş yapabildiğimiz. Peki farnell stoklarına 5$'dan girerse yerli firmadan bu fiyattan temin etmemiz mümkün olur mu sizce?

Öğrenci evindeki CRT TV'mi canlandıracak bir yol arıyordum ne zamandır, gelsin RetroPi'ler, xbmc'ler :D

Gökhan BEKEN

Alıntı yapılan: ahmet_zxc - 11 Aralık 2015, 14:47:26
samm daki arkadaşla konuştum distribütör oldukları halde...
Raspberry pi b+ bile yok ellerinde, öyle distribütör mü olur?
Hani eski ürün olsa, piyasadan kalksa neyse.
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

engerex

Alıntı yapılan: Niyazi_SARAL - 11 Aralık 2015, 13:45:36
Alabilsem aynı fiyattan veririm. Söz. Ancak bu tür opensource veya vakıf işleri bildiğiniz gibi gitmiyor. Adamlar ile iletişime geçemiyorsunuz, havale kabule etmiyorlar..vs.  Aklınızda bir fikir varsa değerlendirelim. EBV'den örneğin toplu mal alabiliyoruz.
Alıntı yapılan: CoşkuN - 11 Aralık 2015, 07:19:52
Burda da ön satışa çıkmış: http://www.samm.com/raspberry-pi-zero-set.html

SAMM açıklama yaptı. "Ürünün gerçek fiyatı $5 değil 4 sterlin buda $6 yapıyor. Ayrıca bu yalın kart fiyatı. Şuan satılan hdmi ve usb kablo aksesuarlı ürün. Ocak sonuna kadar kart olarak satılmayacak. Bize 1000 tane stok ayrıldı ve yılbaşı nedeniyle hiç kimseye ulaşamıyoruz. " diye açıklama yaptı.

Cemre.

Alıntı yapılan: engerex - 11 Aralık 2015, 19:03:51
SAMM açıklama yaptı. "Ürünün gerçek fiyatı $5 değil 4 sterlin buda $6 yapıyor. Ayrıca bu yalın kart fiyatı. Şuan satılan hdmi ve usb kablo aksesuarlı ürün. Ocak sonuna kadar kart olarak satılmayacak. Bize 1000 tane stok ayrıldı ve yılbaşı nedeniyle hiç kimseye ulaşamıyoruz. " diye açıklama yaptı.

Bize 1$'ın (yaklaşık 3 TL) hesabını yapmamız gerektiğini söyleyen "Sem Amca", swag.RaspberryPi.org'daki fiyatın (£8) üzerine ~£3.45 eklemekten geri kalmıyor. Biz de Zero'nun fiyatını £4 sanmıştık. Meğer £0.55'miş, gerisi vakfın kârı :)
Ne diyelim, eBay ne güne duruyor. Bekleriz biraz.

pea

Açıklandığı gün bu sitede belirtilen fiyatlardan satılmıştı. Posta bedeli de 2.5£ idi. http://thepihut.com/products/raspberry-pi-zero?variant=11419016196
Kablolu adaptörlü vs versiyonu 10£ idi, yani samm'in fiyatı da ne yazık ki doğru. Üstüne %20 vergi biniyor zaten. Nakliye ıvırzıvır + biraz da kar koymuşlar, normaldir.
Tabi distribütörlere normal fiyatın çok altında veriyorlarsa bilemem.

ahmet_zxc

Alıntı yapılan: Gökhan BEKEN - 11 Aralık 2015, 18:28:00
Raspberry pi b+ bile yok ellerinde, öyle distribütör mü olur?
Hani eski ürün olsa, piyasadan kalksa neyse.
biz distribütör olsak bulunurdu ama gerçek dünyada finansın doğru kullanılması bunu neredeyse imkansız kılıyor.

mevcut piyasa sadece en yeni olanı istiyor, diğerlerine bakan yok, dolayısıyla para kazanmak amacı olan da sadece en yeni yada en yenileri satıyor.

bu pencereden bakarsan raspiB eski ürün.

şimdi burada zero nun fiyatını tartışıyoruz. diğer raspi lerle hangi argeyi yapamadınız da zero ya ihtiyaç duydunuz?

bir ürün üretecekseniz, ve raspi zero kullanacaksanız bu hız ne. bir sorun çıkarsa ne yapacaksınız?

ben daha ağır hareket etmek gerektiği biraz daha beklenmesi gerektiği düşüncesindeyim.

Karamel

Hocam rasp bilgisayar ticari urunlerin icersinde kullanilabilir mi? Mesela bir alet aldik. Bunun icinde rasp bilgisayar kullanilmis olabilirmi?