AKK Kalktı mı?

Başlatan veliusta, 26 Şubat 2016, 04:01:29

fahri-

Kalkmadı. Geçen hafta TTNET den mail geldi. AKK dan dolayı hızınız limitlendi diye. Çocuklar film ve dizileri internetten seyrediyorlar.

Tesla.25

ABD de Kanada da, mesela Microsoft, Google, EA gibi firmalar ne kullanıyorlar? Adamların terabaytlarca upload/download yapıyorlar.
Kendilerine özel birşeyler mi kullanıyorlar?

kayatech

Ben taahhütlü veya kampanyalı internet kullanmıyorum. Hızım 7 Mbps de sabit. Zaten alt yapım 8 Mbps 'e kadar çıkabiliyor.
Şimdi merak ettim kullanımlarıma baktım.

Aralık 2015 130 GB
Ocak  2016 71 GB
Şubat 2016 51 GB

Son 1-2 aydır zaten iş yoğunluğundan pek film izlemeye vakit bulamıyorum. Ama yine de AKK ya hiç takılmadım bugüne kadar.
Bir çok Smile kullanıcısı da aynı şeyi söylüyor. Yani hiç AKK na girmedim diyor
Sürekli taahhüt yapalım indirim yapalım diye arıyorlar ama kabul etmiyorum. Aylık 65 TL yi paşa paşa ödüyorum.
TTNET 8 mbps ye kadar internet veriyor ama hiç 2 Mbps 'i gördüğümü hatırlamam.

Bence taahhütlü olanlarda bunu yapıyorlar. Nasılsa kaçma şansı yok.
Ne verirlerse mecburen 2 yıl kullanıyorsun.

tekosis

Alıntı yapılan: kayatech - 27 Şubat 2016, 10:53:35
Bence taahhütlü olanlarda bunu yapıyorlar. Nasılsa kaçma şansı yok.
Ne verirlerse mecburen 2 yıl kullanıyorsun.
mantıklı geldi.
İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

mehmet

"Ağlatıyor beni acı gerçekler..."

AKK varmış hala; Süperonline Fiber. 3/1 oldu hızım...
Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
---------------------------------------------
http://www.mehmetbilgi.net.tr

DEno_12

Alıntı yapılan: Tesla.25 - 27 Şubat 2016, 10:37:51
ABD de Kanada da, mesela Microsoft, Google, EA gibi firmalar ne kullanıyorlar? Adamların terabaytlarca upload/download yapıyorlar.
Kendilerine özel birşeyler mi kullanıyorlar?

Tabiki özel devre kullanıyorlar. Mesela TR'de de bu şekilde şirketler var, onlar da metro ethernet gibi özel devreler kullanıyorlar. Aylık 1400 TL'den başlıyor. Kota falan yok. 1Gbit/sn hız var. Bireysel internet kullanıcılarında kota olması mantıklı. Ama bizde sınır biraz aşağıda. Eğer bireysel kullanıcıyı bir yerde sınırlandırmazsanız zaten firewall bile olmayan bağlantısını bir zombiye dönüştürmüş olursunuz. Herhangi bir zararlı, kullanıcının cihazına bulaştığında tüm bantgenişliğini sömürür. Böyle bir zararlının yayıldığını düşünürseniz, ülke genelinde internet trafiği durma noktasına gelebilir. Kota olsun ama 300-500 gb olsun demek lazım.