320x240 Renkli TFT Temini

Başlatan Elektroemre, 06 Mart 2016, 13:40:59

Elektroemre

@skara1214 hocam teşekkür ederim.

@olemiss hocam cihaz el tipi RF ile alaklı bir ölçüm ekipmanı.

@tekosis hocam, MCU olarak STM32F0 seri 48pin MCU, ekran kontrolcüsü ILI9341, kütüphanesini STM32'ye uygun sıfırdan yazdım.
Bellek olarak SPI flash tam modeli şuan aklımda yok. Hepsi birbirine çok benziyor zaten. 64 Mbitlike modelini kullandım ben. (50 tane full bitmap sığıyor)
Besleme katında Microchip-diodes markaları ağırlıklı.

LukeSkywalker

16 bit paralel modda mi kullandiniz ekrani hocam yoksa spi modda mi?

tekosis

Benden de bir soru. Flash hafızaya veriyi nasıl yüklüyorsunuz?
İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

skara1214

bendende bir soru menü geçişlerinde direk ekran yüklememi yapıyorsunuz yoksa animasyon gibi güzel geçişlermi var?
Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz

Elektroemre

@LukeSkywalker hocam, pin sıkıntısı olduğu için SPI ile sürdüm. SPI to SPI DMA kullanıyorum.
Hiç ara buffer kullanılmadan bus'ın izin verdiği maksimum hızda basılıyor. (Şuan 51 ms sürüyor bir frame)

@tekosis hocam, Flash pinlerini de MCU programlama pinleri ile birlikte dışarı aldık.
Flash programlama esnasında MCU'yu resette tutuncu sıkıntısız programlanıyor. Programlayıcı olarak CH341a kullanıyoruz ama çok yavaş kalıyor. (2 dakika sürüyor tüm programlama)

@skara1214 hocam, yukarı-aşağı kaydırmalı animasyon hazırlamıştık, 4-5 kişiye denettik, kimisi hızlı kimisi yavaş dedi, kimisi göz yoruyor dedi.
Kendi denemelerimizdede animasyonun ilk bir kaç kullanımdan sonra gereksiz sıkıcı bir detay olduğuna karar verdik. Sonuç olarak animasyonsuz.

tekosis

@Elektroemre teşekkür ederim. Aklıma geldikçe sorarım sana artık :)
İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.