Ynt: Solid State Relay

Başlatan veliusta, 08 Nisan 2016, 04:46:58

veliusta

Solid State Relay rölenin normal röleden dezavantajı nedir?

Böyle bir röleyi tetiklemek için yaklaşık kaç mA çeker? Denetleyiciye direk bağlayıp kullanabilirmiyiz?

mesaj birleştirme:: 08 Nisan 2016, 18:48:16

Birde Flemanlı 220V Lambaya Dimmer yaptırabilirmiyiz?

mesaj birleştirme:: 08 Nisan 2016, 04:58:37

Yeşil elemanın ne görevi var.

dursuncemal

solidlerin icinde triyak var normal roleler gibi mekanik degil. solidlerin lojik konrolleri bir optonon cektigi kadar akim ceker.fakat lambaya dimmer yapmak icin zerro cros ozelligi olmayan bır urun bulmaniz gerekir.bildigim kadari ile hepsinde zero cros var.
:=

Salih

Solid lerin dimmer özellikli olanları ayrı ürün olarak satılırlar. Fiyatları daha pahalıdır.

dursuncemal

Alıntı yapılan: Salih - 08 Nisan 2016, 10:12:09
Solid lerin dimmer özellikli olanları ayrı ürün olarak satılırlar. Fiyatları daha pahalıdır.

bunu yedi ogrenmis oldum  o zaman dimmer icin solid kullanmak cokta mantikli deyil sanirsam
@ Salih < tesekurler

Salih

Alıntı yapılan: dursuncemal - 08 Nisan 2016, 10:30:47
bunu yedi ogrenmis oldum  o zaman dimmer icin solid kullanmak cokta mantikli deyil sanirsam

Zaten kullanamazsın. Solid ler ON-OFF çalışırlar. Dimmer olanlarda, analog ayar girişi (0-10V gibi) vardır.

Murat Mert

Direk picin bacağından beslenmiş cayır cayır çalışan solidli devreler var otellerde. Ben ne olur ne olmaz uln kullanırım.
mert07

dursuncemal

Alıntı yapılan: Murat Mert - 08 Nisan 2016, 18:03:12
Direk picin bacağından beslenmiş cayır cayır çalışan solidli devreler var otellerde. Ben ne olur ne olmaz uln kullanırım.
giris izole oldugu icin picin bacagindan beslenir sikinti dogurmaz.

Murat Mert

S.A.
Sn. Dursun cemal sonuçta sadece optonun ledini harekete geçiriyor o yüzden sıkıntı olmuyor hocam ama yinede ben uln kullanmak isterim.
mert07

dursuncemal

A.S
sn.Murat Mert hic sroun degil yarai var zarari olmaz.