Etkinlik: Picproje 3 boyutlu yazıcı yapımı

Başlatan muhendisbey, 04 Haziran 2016, 12:06:33

yolcu27

benimde tüm kargolarım yolda  tabi 3 gün önce verdim siparişleri daha var bana ama bende dediğiniz gibi yavaş yavaş küçük malzemeleri toplayayım  bari

tam olarak hangi ölçülerden kaçar tane ne alacaksınız yazabilirseniz bende listeye ekleyeyim.

MC_Skywalker

yolcu27

Teşekkürler bende yarın çarşı yapacaktım bir yer var bu tarz malzeme satan sorayim olmadı koçtaş tekzen vs bakarım bende

muhendisbey

@MC_Skywalker
Sizin parçalar basılıyor. 6 arkadaşa parça basıyorum. Önümüzdeki hafta iki arkadaşın ürünlerini kargolayacağım.

Parçaları çifter basıyorum. Yüzde 60'lıkları koydum önce. 2 yazıcılık ürün bitti yada bitmek üzere yarın sayıp kontrol edip bakacağım.

Dediğim gibi, siyah filament bitmek üzere. Bittikten sonra, sorarak, siyah isteyen arkadaşlarınkini beyaz basacağım.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

MC_Skywalker

Benim printer bitince bende baskı işine destek olurum.

MC_Skywalker

bu arada yazmayı unutmuşum. frimware derlenmemiş sanırım. bunu derlemek ve adruinoya atmak için adruino ide kurmak gerekecekte ben yüklemek istemiyorum. hazır derlenmişi yok mı?

mert3162

@muhendisbey hocam parçaları bastığınız yazıcınında fotolarını görebilirmiyiz ilham vermesi açısından bu projeden sonra daha geniş bir bütce ile dual extruderli gelişmiş bir makine yapmak istiyorumda sizinkide i3 prusamı yada daha farklı bir cihazmı merak içindeyiz :)
|^^^^^^^^^^^^\ ||\
|__PICPROJE.ORG __
||'""|""\___
| _____________ l | |__|__|___| )
(@!)!(@)"""""**|(@) (@)****|(@)---------

Üstadlarım nonstradam & Logan

muhendisbey

@MC_Skywalker
Her yazıcının firmware'sinin kendisine göre özelleştirilmesi gerekmekte. Yani fix bir firmware yok. O nedenle derleyip yüklemek gerek, ancak arduino ide'si kurmak istemiyorsanız ide'yi kurulumsuz olarak da indirebilirsiniz.

@mert3162
Yazıcım single frame prusa i3. Yazıcıyı yaparken bu kadar stabil olacağını düşünmemiştim desem yeri. İş yerine geçtiğimde yazıcının fotosunu yüklerim.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

MC_Skywalker

restore

mühendis bey konuyla ilgili nerdeyse hiç bilgim yok. bende 3d yazıcı sahibi olmak istiyorum. etkinliğe nasıl dahil olabilirim.

muhendisbey

Öncelikle önceki mesajları okuyup etkinliğin nasıl ilerlediği konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz. Takıldığınız ve anlamadığınız bir yer olursa foruma sorabilirsiniz.

EMP_Otto

@muhendisbey basta olmak üzere emeği geçen tüm arkadaslara çok teşekkür ediyorum.13 sayfa yazıyı bir çırpıda okuyorum.Benide projeye ekleyebilirsiniz.@muhendisbey hocam bana 60 lık siyah plastik parçalardan yapabilirseniz çok sevinirim.Iban paylaşırsanız ödemenizi hemen yapabilirim.Aliexpressten olan siparisleri aksama veririm.Metal saseden bende istiyorum.Benide ekleyin lütfen.Konuyu takipteyim.
İyi Çalışmalar...
Bu işler zordur,özveri ister...

muhendisbey

Merhaba, @EMP_Otto
Listeye adınızı ekledim. Şu an için 6 arkadaşın parçaları var. 2'si hazır tamamını teslim etmeden yeni alamayacağım.
Bir de bende şu an tek renk beyaz kaldı (kırık beyaz, inci beyazı vs değil, saf beyaz)

EMP_Otto

@muhendisbey tamam hocam sıkıntı değil.Zaten diğer parçalar gelmeden bi işe yaramayacaktır.Renkte beyaz olsun napalım :D Konuyu yakından takip ediyorum.Bu aksam aliexpress siparişlerini vermeyi düşünüyorum.Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.
Bu işler zordur,özveri ister...

MC_Skywalker

Yavaş yavaş Aliexpressten yolaçıkan parçalar gelmeye başladı.