Etkinlik: Picproje 3 boyutlu yazıcı yapımı

Başlatan muhendisbey, 04 Haziran 2016, 12:06:33

yolcu27

şimdi gaziantep te lazer kesim yapan bir firma buldum aradım ama alüminyum kesim yapmıyorlarmış siyah saç ve 3mm lik paslanmaz saç kesimimiz var dediler. Fiyat için mail atacağım şimdi eğer düşünelim derseniz . maile hangi çizimi ekleyeceksem tam olarak koyabilirseniz sevinirim. bir sürü model var piyasada destekli desteksiz filan.  ona göre bir fiyat alayım bakalım 20 tane için ama dediğim gibi siyah sac ve paslanmaz 3mm lik sactan kesebiliriz dediler uyarsa bizim için sorayım yoksa başka arayışlara devam

Tlepsh

Çinden malzemeler paça parça ulaşıyor. Plastik parçalar da tamam. Ama belirsizlik hiç ummadığım bir yerde oluştu; çerçeve, tabla ve mil konusu da bir an önce halledilir inşaallah.

Proje ile ilgili @muhendisbey'in mesajını görünce öylesine merak edip dalmıştım. Ama bu güne kadar o başta olmak üzere bilgi veren, tecrübelerini paylaşan arkadaşlardan çok şey öğrendim. Forumdaki ve internetteki diğer kaynakları da inceleme ve bilgi edinme fırsatı buldum. Filamentler, alt tabla ve sıcaklığının seçimi, farklı extruder tasarımları... v.s. meğer ne kadar çok konu varmış. Konuya destek veren, bilgi paylaşan herkese şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Saygılar...

MC_Skywalker

sanırım mil işinide aliexpress ten halledecğim gibi. fakt ölçüler toplama rehberindekinden farklı

gokhan1500

Bugün çerceve için sac işlerini aldığımız abi ile görüştüm. Önceden 6mm Alüminyum için  yaklaşık 70 tl  fiyat almıştık.

Hangi malzemeden kesilecek karar verelim.  Diğerleri içinde bir fiyat istedim.

6mm Alüminyum.
3mm Paslanmaz Çelik.
6mm Sac + Elektrostatik Boya

muhendisbey

@gokhan1500

Bu sorunumuzu çözebilirsek çok iyi olur. Muhtemelen ilk başta 20 adet civarı alım olur. Parça parça yapıldıkça sipariş verenler çıkar.

mesaj birleştirme:: 27 Haziran 2016, 16:48:27

Gijon ve mil konusuna gelelim. Açık konuşalım bize mil ve gijon kesip uygun fiyata bizi kazıklamadan satacak birisini arıyoruz. Var mı bildiğiniz, tanıdığınız veya bu işe el atmak isteyen.
Usta ağzıyla roketle, gerçek adıyla taşlamayla kesilir bu miller. Gerçi indüksiyonlu milden emin değilim onu kesemeyebilir.  Kim kesebilir? Çok hassas olması da gerekmiyor üstelik.

Dipnot: Isıtıcı tablayı tutan milleri ve gijonları 20mm kadar uzun alırsanız tabla dışında kafayı temizlemeniz kolay olur. Kafa tabla dışına çıkabilir bu da yerine göre avantaj.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

kayatech

"Rulman ticaret" piyasanın en eski firmalarından. Lineer Rulman ve miller ve diğer tüm malzemeleri onlardan alabilirsiniz. Fiyatlarda uygun ve malları kaliteli.

EMP_Otto

Arkadaslar merhabalar öncelikle emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.Bu aralar çok yoğunum sadece mesajları okuyup çıkıyorum.Ama böylede içime sinmiyor.Herkes bişeylerle uğraşıyor.Almamız gereken malzemelerin tam ölçülerini ve isimlerini paylaşabilirseniz bende birkaç yere sormak istiyorum.Belki bir yardımım dokunur.

Saygılarımla
Bu işler zordur,özveri ister...

mozkan87

Merhaba arkadaşlar,

Ben daha önce Şahin Rulman dan almıştım. Ölçüler çok hassas olmadığı için kesip gönderiyorlar. Taşlama ile kesilebiliyor. Sanalpazar üzerinden satış yapıyorlar. Olmazsa konuşup konudan bahsedelim oraya hazır kesilmiş set olarak bize özel ilan açsınlar bizde set olarak alalım. Bana çapaklarını almadan göndermişlerdi ben kendim taşlama ile çapakları temizledim.

gokhan1500

Arkadaşlar çerçeve için yazılı aldığım fiyatlar bu şekilde;

Önceki fiyat belirtmemde artı eksi olabilir demiştim. Yaklaşık alınmış bir fiyattı(70 TL) bunu da belirtmiştim.

Yazılı aldığım fiyatlar bu şekilde;

3mm Paslanmaz   -90 Tl
6mm Alüminyum  -85 Tl
6mm Sac Siyah    -75 Tl

muhendisbey

@gokhan1500
Fiyatlara KDV dahil mi? Lazer kesim mi? Diş açmada problem var mı? 6mm alüminyum için. Diğer malzemeleri es geçelim.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

gokhan1500

Fiyatlara KDV dahil değildir. İstenilirse fatura talep edilir ama tek tek ayrı uğraştırıcı olur.

Laser kesim. Diş açma aklıma gelmediği için sormadım. O yüzden dahil değil olarak düşünün.
Bütün deliklere mi diş açılacak. Belirtirseniz yapılabiliyor mu sorayım. Punch'da diş açmak için aparatlar var biliyorum ama lazer de oluyormu sormak lazım.

EMP_Otto

@muhendisbey
Hocam dün akşam parçaları teknik çizimlerine baktım bikaç nokta var sormak istediğim

Köşelerde çizgiler kalmış galiba 45 derecelik pah atılacak anladığım kadarıyla.
Birde aşagıdaki resim üzerinden yola cıkarak hangi noktalara kaç mm lik dişler açılacak onları paylaşırsanız bikaç yerden bende teklif isteyeceğim.

Cevabınızı bekliyorum hocam.İyi çalışmalar
Bu işler zordur,özveri ister...

muhendisbey

2.5 zaten metrik 3 diş için seçilen matkap deliği çapıdır. Yani metrik 3 olacak.

yolcu27

Alıntı yapılan: gokhan1500 - 27 Haziran 2016, 21:54:49
Arkadaşlar çerçeve için yazılı aldığım fiyatlar bu şekilde;

Önceki fiyat belirtmemde artı eksi olabilir demiştim. Yaklaşık alınmış bir fiyattı(70 TL) bunu da belirtmiştim.

Yazılı aldığım fiyatlar bu şekilde;

3mm Paslanmaz   -90 Tl
6mm Alüminyum  -85 Tl
6mm Sac Siyah    -75 Tl

fiyatlar sanki iyi gibi. diş açma meselesini de yapabiliyorlarsa sayı verip mil ve gijona bakmalıyız . kargolar yavaş yavaş türkiye ye girmekte benimde

MC_Skywalker

Bu arada gariptir M5 gijon nerede baktıysam hep yamuk :) Bauhouse gibi yerde bile.

Çerçeve için 85₺ + kdv biraz pahalı.  İnternette bile 75₺+kdv