Etkinlik: Picproje 3 boyutlu yazıcı yapımı

Başlatan muhendisbey, 04 Haziran 2016, 12:06:33

muhendisbey

Hocam delikleri genişletmek gerekiyor. Al-tak pek mümkün değil.

Hocam bir de köprüde kullanılacak somunu (en alttaki resimde) takarken kendi bulduğum yöntemi söyleyeyim: vidaya somunu takın, somunu çakmak ile ısıtıp (havya ile ısıtmak da iş görür) bulunduğu altıgen alana basarsanız çok sağlam oluyor. Somun bir daha yerinden de çıkmıyor.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

HeCToR

@aydınD güç kaynağını almadığı için kargo tekrar bana ulaştı güç kaynağı elimde forumda en son 23 temmuzda aktif olmuş kendisini yakından tanıyan var ise iletebilirmi.
Bilginin Efendisi Olmak İçin Çalışmanın Kölesi Olmak Gerekir

gokhan1500

Hocam basımı yapacağınız yerle görüşseniz min adeti düşürebiliyor mu aynı fiyata acaba ?

Bu tarz işlerde plaka fiyatı her halukarda alıcıdan tahsil edilir.Kalanı üreticiye kardır.
Kesim maliyeti değişir sadece plaka sayısı değişmediği sürece oda makineyi daha uzun süre çalıştırdığı için.

yolcu27

mert3162

Şuanda sayı :18
Minimum sipariş sayısı:20
@EMP_Otto min sipariş sayısı sınırına çok yakınız.görüşebilirmisin eğer 5 ine kadar sayı oluşmaz ise 18 tane içinde fiyat aynı olurmu ? (ki bence olur :) )

Fiyat konusunda tereddütte kalan var ise şuanda 6mm aluminyum lazer kesim  90 TL @EMP_Otto nun tedarikçisinin fiyatı.
05.08.2016 ya kadar sipariş verebilirsiniz.Bu tarihten sonra 1 hafta ürün bedelinin toplanma süresi olacak.(tahminim)Daha sonrasında Tedarikçi ile iletişime geçip görüşeceğiz.
|^^^^^^^^^^^^\ ||\
|__PICPROJE.ORG __
||'""|""\___
| _____________ l | |__|__|___| )
(@!)!(@)"""""**|(@) (@)****|(@)---------

Üstadlarım nonstradam & Logan

muhendisbey

@overlok özelden bana çerçeve almak istediğini söylemişti yazdınız mı?

mesaj birleştirme:: 02 Ağustos 2016, 12:12:32

ilk mesajdaki listeye göre kimler bu yeni listede yok?
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

omereliusuk

Şu şüreyi kısaltamazmıyız. Bir hafta sipariş bir hafta para bir hafta ürün dağıtımı. Çok zaman kaybettik.  Kaç kişi şimdi istiyor =18 kişi. Toplanıp verelim hallolsun şu iş. Vallahi kınaa geldi.

omereliusuk

Hatta şöyla bir teklif sunayım. 20 tane yaptıralım. Herkes 10tl extra verdiği zaman bu iş tamam.  Ekstra iki arkadaş beklemeyelim. Gelirlerse re ala.  Gelmezlerse çok da önemli değil.
En azından ödeme sözünü ben veriyorum. Hatta parayı da ne zaman isterseniz yatırayım.bitsin artık.

muhendisbey

Sayı şu anda yirmiden fazla çıkıyor olması lazım. İlk isim yazdıranlardan vazgeçenler kimler?
Yoksa sorun değil ben de bir adet fazla alırım.

gokhan1500

İlk listede olup şu anki listede olmayanlar;

@ete (1 adet)
@restore(1 adet)
@overlok (1 adet)

Edit: mozkan87 listede varmış.Farketmemişim.

ete

Yazşıkta olduğum için uğraşmam pek mümkün olmayacak. Bu nedenle uzak durdum.
Beni yok sayabilirsiniz. Daha sonra bir şekilde halledeceğim.
Ete
Bilgi hazinedir paylaştıkça büyür.            http://etepic.com

DEno_12

Diğer arkadaşlar da vazgeçtilerse vazgeçtiklerini söylesinler bari.

erhanmete

merhaba arkadaşlar,
sizinle beraber bende heveslenip başladım .
şaseyi sahibinden.com dan hazır kesilmiş aldım (130 tl). 3mm sac olan modeli.
1 hafta kadar önce bitti ve çıktı almaya başladım.
rulman falan ostimden topladım, mil ve gijon tam boy aldım kendim kestim. motorları hurdacıdan aldım. kendim sprey boyayla boyadım.
işin açık tarafı çok iyi bir netice beklemiyordum sadece iyi kötü iş görür niyetiyle yaptım.
fakat çıkan sonuçtan çok memnunum. benim beklediğimden daha iyi oldu.
inşallah sizinkilerde bir an evvel biter. çok memnun kalacaksınız.
kolay gelsin.

omereliusuk

Süre uzadıkça herkes kendi başının çaresine bakmak zorunda kalacak.en azından bu yola meyil artacak. Bu işe başlayalı yaklaşık 80 gün oldu. 1 ay malzeme bekledik. Bir ay laf ürettik.  Power vs son 10 gündür de çerçeve muhabbetindeyiz. BİR AN EVVEL BİTSİN. Listede kimler var vazgeçenler olmuş. Ben de yakında kara sac demeyip alacağım. Gerçekten sabrımın üstünde bir bekleme süresi yaşadım.

JKramer

Bu kadar aceleniz varsa kendiniz çerçeveyi alıp toplayabilirsiniz; döküman, video, vs. her şey ortada. Sizin çerçeveyi de ben alırım. Hatta bu durumda olan başkaları da varsa söylesinler; mühendisbey'in iki tane alacağı kesin, kalan 18 taneyi ben alırım.

Kıyamet gününe bir hafta kalmış da gitmeden bir tane sümüklü kayık basayım durumunu bırakalım, süreç normal bir hızda ilerliyor. Herkesin işi gücü var, boş vakitlerde yapılan bir şey bu, zaman alması gayet doğal. Sadece siparişleri vermesi bile başlı başına bir iş olduğundan ben haftalar sonra ancak verebildim, son parça da 4-5 gün önce geldi sanırım.

Daha önce yazdığınız gibi, yok malzemeler çöpe gidecek, vb. olumsuz can sıkıcı mesajlar atmayı bırakın lütfen.