Nihayet istediğim boyutlarda PC ürettiler.

Başlatan z, 29 Haziran 2016, 19:27:04

Zoroaster

Döndüm dolaştım MACmini'ye win7 kurma hayalime geri döndüm.

Şu sıralar MAC HDD tık tık ses yapıyor.

HDD yi söküp yerine SSD disk alayım ve buna sıfırdan win7 kurayım.

Fakat OSX'den hiç anlamıyorum. Ankara'da yaşayıp bu işi yapabilecek varmı?

Seytan deliginden kacti.

malaga

Hiç bir kimsenin gönlünü yapmak için Allahın hükmünü çiğneme

Zoroaster

İşyerinde bir arkadaş buldum. MAC'a windows yüklemede tecrübeliymiş.

Şimdi acilen 2.5 inch SSD disk almam gerekecek.

PC makineme Kingston SHSS37A240G ATA 200GB civarında bir SSD almıştım ve çok memnunum.
Birazdan Vatan bilgisayara gidip SSD alacağım. HDD öneriniz varsa bilmek isterim.

Arkadaşa win7 yüklemek istediğimi söyledim. Ancak boşver win10 kuralım diye ısrar etti.

Benim olmazsa olmaz bir iki programım var.

Keil
Delphi 6 yada 7
AutoCad R14  (Çok eski bir versiyon XP zamanından kalma)

Win10 yükleme konusunda eleştiriniz varmı?

Mesajı yolladıktan sonra şu an kullandığım makinenin HDD sini söküp fotosunu çekip ardından buraya da eklerim.

HDD için acil öneri lazım.
Seytan deliginden kacti.

skara1214

Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz

Zoroaster

SSD ile değiştirmek istediğim HDD.

MAC mini  o kadar sıkış tepiş yapılmış ki yeni alacağım HDD 0.5mm büyük olsa yerine girmez.
Seytan deliginden kacti.

Cemre.

Hocam Autocad r14 şuan hangi win sürümde çalışıyor? Biz 2008 kurarken çok sıkıntı çekmiştik XP bir pcde kurup lisans oluşturup sonra Win8 pcye aktarabilmiştik.

Ssd tarafinda boyut olarak istediginizi hatta daha incesiniz bile bulabilirsiniz hocam. Cogunlukla ince diye ek yukseltme aparati veriyorlar yaninda.

Zoroaster

ACAD R14 ü win7 de Windows Wirtual PC üzerindeki XP de sorunsuz kullanıyorum.

Seytan deliginden kacti.

Zoroaster

Seytan deliginden kacti.

Cemre.

Alıntı yapılan: Zoroaster - 04 Ocak 2017, 13:31:29
http://www.vatanbilgisayar.com/kingston-240gb-v300-serisi-sata-3-0-cache-ssd-okuma-450mb-yazma-450mb-.html

Sırf daha önce kullandığım markadan memnun olduğum için Kingston alayım diyorum.

Hocam V300 serisi Kingston.un hatali serisi diye okumustum biryerde uretim tarihine bakin isterseniz. Mumkunse Kingston Fury veya Samsung Evo 850 / 750 serilerine bakin

https://mobile.donanimhaber.com/kingston-v300-serisi--89870789#89870789

Zoroaster

Uyardığın iyi oldu.

Çok sıkıştım. Yurtdışı görevim kesinleşti ve aklıma gelen her eşyamı götüremeyeceğim kadar uzak bir ülkeye (Avustralya) gidiyorum (4 yıllığına taşınıyorum). Ufak makine götürmek istememin sebebi de buydu. Malesef güçlü iyi bir mini PCnin fiyatı çok pahalı.

Bu yüzden elimdeki MAC mini'yi apar topar windos çalışabilir hale getirip üzerine kullanacağım yazılımları şimdiden yükleyeceğim.

Bu işten anlayan arkadaşlardan ricam Vatan bilgisayardan bana bir SSD seçmeleri. Bu işlerden hiç anlamıyorum ve hep bir arkadaşın yönlendirmesi ile PC vs aldım. Gene sizlerden yardım istiyorum.

Mevcut HDD min resmini yukarıda verdim.

Not: Bu arada Mac mini çok çok küçük bir makine. Tahminen SSD disk daha az güç tüketiyor. Gene de SSD taktığımda güç açısından sorun yaşamamam lazım. Öyleki makinenin güç kaynağı da gövde içinde ve çok minik.

Seytan deliginden kacti.

miyago

Zoroaster Bey,

Size yeni görevinizde başarılar dilerim.

Lütfen kıymetli bilgilerinizi paylaşmaya devam ediniz.

Selametle...

Cemre.

Hocam hayirli olsun.

Samsung evo serisini rahatlikla alabilirsiniz, yine Fury serisi de cok övülüyor bunlar vatanda mevcut.

Samsung Evo 750 250gb modeli vatanda mevcut.

Bu bilgiler internette de var ben de bir iki gündür ssd bakıyorum. Bütçem yeterli olsa gözümü kirpmadan 750 veya 850 alirdim.

Mr_YAMYAM

Böyle bir PC ye HDD alınırken ucuz modelleri tercih etmek ne derece doğrudur?
Sonuçta belli oranda veri güvenliği sözkonusudur. Bu konuda ise SSD ler hala gelişme içindedirler.
Ancak kullanım amaçları doğrultusunda bütçe uygun ise nispeten uygun modeller bulunabilmektedir.
http://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_sand%C4%B1sk-sdssdxps-240g-g25-extreme-pro-240-gb-2-5-in%C3%A7-ssd-disk-1133877.html#teknik-bilgiler
http://www.vatanbilgisayar.com/sandisk-240gb-extreme-pro-sata-3-0-ssd-okuma-550mb-yazma-520mb-.html#genel-bakis
Şahsi kanaatim bu SSD den yanadır.
Kapasite olarak tatminkar.
Güvenlik olarak biraz daha iyi.
F/P olarak ta oldukça iyi denilebilir.