Nihayet istediğim boyutlarda PC ürettiler.

Başlatan z, 29 Haziran 2016, 19:27:04

Yuunus

@Zoroaster hocam 1 yila yakindir ocz trion 240 gb kullaniyorum problem yok fiyatida 340 gibi vatanda benim kullandigim 100 serisiydi 150 si cikmis

MC_Skywalker

Samsung 850 pro kullanıyorum.harci haridisk olarak
850 Pro ---> http://www.samsung.com/semiconductor/minisite/ssd/product/consumer/850pro.html

samsung ssd kurduğunuda mutlaka onun yazılımını da kurun ve hiç bir şekilde diske disk birleştirme (derfrag) yapmayın. http://www.samsung.com/semiconductor/minisite/ssd/download/tools.html

Yeni nasil mac minlerde içiçn 950 ve ya 960 serisi seçilmeli
950 pro---> http://www.samsung.com/semiconductor/minisite/ssd/product/consumer/950pro.html
960 pro---> http://www.samsung.com/semiconductor/minisite/ssd/product/consumer/960pro.html

DEno_12

@Zoroaster Hocam öncelikle adınıza çok sevindim. Yolunuz açık olsun.

Veri güvenliği açısından samsung 850 pro öneriliyor. Ama o kısma şimdilik takılmayalım sık sık yedek alıyorum diyorsanız 750 evo alabilirsiniz.

Zoroaster

Seytan deliginden kacti.

cevat1

Alıntı yapılan: MC_Skywalker - 04 Ocak 2017, 15:18:05
hiç bir şekilde diske disk birleştirme (derfrag) yapmayın.
Hiç bir şekilde disk birleştirme(defrag) yapılmadığını kabul edelim. Dosyalar parcalandikca veriye erişim süresi uzayacak. Zamanla disk hantallasacak. SSD kullanmanın  anlamı kalmayacak.

malaga

bir firmada bilgi işlem yönetecisiyim ssd konusunda samsung diyorum başka marka arama
Hiç bir kimsenin gönlünü yapmak için Allahın hükmünü çiğneme

MC_Skywalker

Windows'un kendi defrag programı kullanıldığında çok fazla okuma yazma yapmakta. bellek hücrelerinin gereğinde fazla okunup yazılması hücre önrünü kısaltıyor.  SSD kutusunda çıkan yazılım ve sürücüsü win10 ile dosya yerleşimin organize ediyor.

SSD diskte parçalanmış dosya erişim hızı parçalanmış HDD den daha hızılı olur.

cevat1

Alıntı yapılan: MC_Skywalker - 04 Ocak 2017, 15:41:36
SSD diskte parçalanmış dosya erişim hızı parçalanmış HDD den daha hızılı olur.
derken...
SSD diskte parçalanmış dosya erişim hızı , defrag yapılmış HDD den daha hızlı olur.
Bunu mu anlamalıyız.

malaga

ssd diskler direk ram oldugu için defrag ihtiyacı yok demek istiyor. eski disklerde dönen disk içinde olduğu için bilgiler bir yazılım vasıtasıyla kafanın çabuk bilgiye erişimi için belirli bir dizilime göre dosyalar sıralanır.
Hiç bir kimsenin gönlünü yapmak için Allahın hükmünü çiğneme

Zoroaster

Öneriler için teşekkürler.

Samsung 850 EVO aldım. Umarım MAC üzerine Win kurulumunda sorun çıkmaz.
Seytan deliginden kacti.

mozkan87

Alıntı yapılan: Zoroaster - 04 Ocak 2017, 18:15:39

Windows kurduktan sonra samsung magician yazılımı kurup diski optimize etmenizde fayda olacaktır.

Firzen

Alıntı yapılan: Zoroaster - 04 Ocak 2017, 18:15:39

Aynı şekilde bende aldım Samsung EVO 850 OSX+WIN kurulu gayet hızlı.
Kararsız...

Zoroaster

2. gün sonunda nihayet MAC üzerine windowsu yükledik.

Öncelikle PC'ye CD cihazı ile işletim sistemi kurarken işletim CDsi kullandığımız için ancak MAC'de CD cihazı ve de işletim CDsi olmadığı için bu makineye nasıl işletiim sistemi kuracağız sorusu kafamı kurcalıyordu.

Bir kaç yolu varmış. Makineye boş SSD yi takıp power on aşamasında  yanlış hatırlamıyorsam Control R tuşuna basınca Wifi üzerinden Appelın serverinden demode işletim sistemlerinden birisini kurmaya başlıyor.
Kuulum ardından son OSlardan birisini gene internet üzerinden yükleyip kuruyorsunuz.

İşyerindeki Wifi çok yüklü olduğu için bu iş tüm mesai saatini yedi. En son boot camp ile partionları ayırırken bir aksilik çıktı ve onca çalışma boşa gitti. Makine bir daha hiç açılmadı.

Bugün yeniden OS yükleyip üzerine Vmware onun da üzerine win10 yükledik.

Sonuçta bu işlere 2 gün gitti fakat sorunum bitti.

Bundan sonra sanırım kendi başıma da sıfırdan kurulum yapabilirim.

SSD ile makinem gerçekten süper oldu. Win10 üzerinde Delphi7 de çalıştı.
Seytan deliginden kacti.

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: Zoroaster - 06 Ocak 2017, 16:41:40

Bir kaç yolu varmış. Makineye boş SSD yi takıp power on aşamasında  yanlış hatırlamıyorsam Control R tuşuna basınca Wifi üzerinden Appelın serverinden demode işletim sistemlerinden birisini kurmaya başlıyor.
Kuulum ardından son OSlardan birisini gene internet üzerinden yükleyip kuruyorsunuz.

İşyerindeki Wifi çok yüklü olduğu için bu iş tüm mesai saatini yedi. En son boot camp ile partionları ayırırken bir aksilik çıktı ve onca çalışma boşa gitti. Makine bir daha hiç açılmadı.

Bugün yeniden OS yükleyip üzerine Vmware onun da üzerine win10 yükledik.

Sonuçta bu işlere 2 gün gitti fakat sorunum bitti.

Bundan sonra sanırım kendi başıma da sıfırdan kurulum yapabilirim.

SSD ile makinem gerçekten süper oldu. Win10 üzerinde Delphi7 de çalıştı.
;D

Zoroaster

ACAD R14'ü de OSX üzerindeki VmWare üzerindeki Win10 üzerindeki Virtual Windows XP üzerinde çalıştıracağım.

Aynen aşağıdaki gibi olacak.

http://giphy.com/gifs/modern-software-development-8fjedJmOkkcTu
Seytan deliginden kacti.