stm32f030f4 Cubemx ve Onewire problemi

Başlatan angel0, 02 Şubat 2017, 10:21:11

angel0

Arkadaşlar merhaba ,

Başlıktada belirttiğim gibi Cubemx 'de stm32f030f4 8 bitlik arm işlemci ile Keil üzerinde rs485 üzerinden haberleşen bir kod yazdım.

Daha sonra devreme ds2401 Id chip eklemiştim.Bu ıd chipten veriyi okumam için onewire iletişim protokolünü kullanmam gerekiyor.Fakat bir türlü onewire kütüphanesini entegre edememiş durumdayım.

stm32f4 discovery'nin sitesinde belli kütüphaneler var, fakat yukarıda bahsettiğim f0 serisi işlemciye uyumlu hale getiremiyorum.Kütüphaneleri ekledim fakat birçok hata veriyor.

Acaa aranızd bu işlemci tipini kullanıpta onewire üzerinden işlem yapmış arkadaşlar var mı?

Bu konuda bana yardımcı olursanız çok memnun olurum, kütüphaneyi bulup doğru bir şekilde tanıtabilirsem kod yazımı tarafına geçeceğim fakat bir türlü başaramadım.

Örnek kütüphaneyi şu linkten buldum , deneyebilirsiniz: https://stm32f4-discovery.net/2015/07/hal-library-05-onewire-for-stm32fxxx/

İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

yldzelektronik

İlk olarak, bahsettiğiniz bu mcu 8 bit değil 32bit.

İkinci olarak, yaşadığınız sorun tam olarak nedir? Ekran görüntüsü, kod parçası vs eklerseniz, daga faydalı olur.

Verdiğiniz linkteki vatandaş, Stm32f4 için düzenlemiş kodu.
Kişinin başına gelen hayır Allah'tandır. Kişinin başına gelen şer nefsindendir. Nefislerimizle kendimize zulüm ediyoruz.

skara1214

kütüphane kullanmaktansa direk kendiniz 1 wire için kutuphane yazın daha kolay olur
Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz