Hangi GSM modül?

Başlatan F.T, 12 Şubat 2017, 18:29:37

F.T

Arkadaşlar gsm modül ile arama,sms,mail atmak için hangi modülü önerirsiniz.Fiyat performan önemli.Teşekkür ediyorum.
Hakk şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

erdcan

quectel m95 kayıtlı olarak 40-50 TL civarında bulabilirsiniz.

F.T

erdcan hocam bu modül ile uygulama yaptınızmı.Performansı nasıl sıkıntı oluşturacak durumlar sözkonusumu.
Hakk şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

ogy

Ben bu modül ile çalışıyorum.Kendini kanıtlamış ve sorunsuz bir modül.Türkiye'de M95'i yüksek adetlerde kullanan firmalar var.Fiyatı da uygun.
Modül ile yaptığım bir uygulama;

http://www.osmanyogurtcu.com/quectel-m95-gsm-modul-incelemesi-ve-ornek-uygulama.html

F.T

Ogy hocam sitenizde modem ile ilgili güzel bir anlatım olmuş teşekkür ediyorum.

kimlenbu

Sim908 ve Sim808 kullanıyorum projelerde, önerir misin dersen zorda kalırsan diyebilirim sadece. Fiyatı yüksek, beslemesi zor, gps'leri yavaş. Referans devre çizimleri verilmiş, datasheet'e dikkat edersen arama vs sms konusunda sıkıntı çekmezsin.

(mic ve hoparlör için gerekli referans devreye dikkat etmen lazım)

F.T

kimlenbu hocam teşekkür ediyorum.Sanırım quectel m95 fiyat performans açısından iyi görünüyor.

erdcan

Alıntı yapılan: F.T - 12 Şubat 2017, 19:22:50
erdcan hocam bu modül ile uygulama yaptınızmı.Performansı nasıl sıkıntı oluşturacak durumlar sözkonusumu.

Hocam halihazırda m95'i kullanıyorum. sim900 ile de çalıştım. Ancak pratikte sim900 ile şebekeden kopma, regülasyonu hassas besleme gerektirmesi gibi bazı sorunlar yaşadım. m95'e geçince bahsettiğim sorunları yaşamadım. AT komutlarıyla ne verdiysem beklenen cevabı aldım. Sim900 modülüne sıcak bakamadım bi türlü. Normal şartlarda belki hiç sorun yaşanmıyordur fakat tcp üzerinden saatlerce veri gönderdiğimde verilerin ulaşamadığı anlar oluyordu. Muhakkak donanımsal/yazılımsal sorun olmuş olabilir, benden de kaynaklı olabilir ancak aynı şartlarda m95 sıkıntı yaşatmadı. İyi çalışmalar dilerim.

F.T

Bilgilendirdiiniz için teşekkür ediyorum.

F.T

Arkadaşlar bu modüle sms mesajını yada email mesajını yazma durumu varmı.Telefon hafızası varmı.

minicihazlar

Sim900 eski versiyon, Sim800 güncel olanı ve güncel Quectel modemler ile aynı Mediatek işlemci kullanıyor. Sim800'ler de iyidir.

F.T

Fiyat olarak bu modül daha iyi sanki.Ayrıca küçük bir modül yer bakımındanda iyi gibi.

Mucit23

Quectel M95 kullanıyorum. Arduino için modül yapan birisi var. Fiyatları uygun.
http://www.gsmkontrol.com/

sadogan

Quectel in M10 modeli var bu nasıl dlr ,kullanan varmı M95 den farkı nedir ?

F.T

Asıl merak ettiğim mikro işlemci olmadan bu modüle sms için veya mail için gönderilecek olan text yazılabiliyormu?Böyle bir hafızası varmı?