Keil Development Suite for ARM v2.41

Başlatan aster, 07 Kasım 2005, 14:55:40

acemintel

arkadaşlar elleriniz dert görmesin
programlayıcı içinde hangi programı ve hangi hangi devreyi tercih edelim  :?:

çalışmalarınızda başarılar  :)

matematika

.

matematika

.

Veli B.

Hayır kesinlikle böyle bir durum söz konusu değil.Arge grubunun tekelinde olan bir durumda değil.Developer kit olarak daha önce Aster Üstat bilgi ve link vermişti.ARM vakit buldukça kişisel gelişim için üzerinde çalışacağım bir mcu.Henüz üzerine ciddi şekilde eğilmediğim için yönlendirici bir bilgi vermedim. ;)

matematika

.

aster

@matematika, Katana açıklamış olayı böyle bir şey söz konusu bile değil
hepimiz aynı çöplükte otluyoruz birbirimizden farkımız yok sadece bir fitil gerkiyor bende onu ateşlemeye çalışıyorum olay bu

Tahminim bu konuya eğilen bir çok kişi var ama nedense kimsede tık yok  :roll:
Biz ekip olarak bir kart tasarladık denemelere daha yeni başladık
mcu seçimimiz STR710FZ2T6 den yana oldu bunu bir çok defa belirtim neden bu mcu diye, böyle bir tasarım için fazlasıyla yeterli geldi

İlerlemeleri buradan gene sizlere duyuracağım, sonucta bu konuyu gene burada paylaşacağız emin olun

Bu arada senin seçimin hangisinden yana olmuştu?

Not: şu anda 20 msj olmasına karşılık 210 görüntüleme mevcut buda bu konuya ilginin az olduğunu gösteriyor, ama olsun çinde çocukların bile arm kullandığı şu devirde ilerde millet başını taşa vurur

matematika

.

mp3dragon

Elimde LPC2104 var, ancak daha üzerinde çalışmaya başlamadım. KEİL veya GNU ARM arasında seçim yapmak gerekir bir de şu JTAG olayı var. Yüksek frekans (EMI) yayılımı konusunda ne yapmak gerekir? oda ayrı bir konu elimde geliştirme kartı olmadığı için kendim bir kart hazırlayacağım. LQFP > 48 pin çevirici kart umarım 60MHZ de su koymaz. İlk hedefim SPDIF (Digital Audio Sinyali) üzerinde olacak herhalde. Başlığı dikkatle takip ediyorum. Herkese kolay gelsin umarım artık ülkemizde ARM üzerindeki çalışmalar artar.
İyilik Yap, Denize At, Balık Bilmezse, Halik Bilir.

mp3dragon

Bu arada ARM ile ilgili forumdaki ilk başlığı benim açtığımı unutmayalım:))

ahmetu

Keil CARM sayfasında görülmemekle birlikte 2.42 versiyonda çıkmış.

http://www.keil-compiler.de/KARM/KARM242.exe

erhanmete

Alıntı yapılan: "aster"
Not: şu anda 20 msj olmasına karşılık 210 görüntüleme mevcut buda bu konuya ilginin az olduğunu gösteriyor, ama olsun çinde çocukların bile arm kullandığı şu devirde ilerde millet başını taşa vurur

bende büyük bir zevkle konuyu takip ediyorum.ama henüz yorum yapacak kadar bilgim yok umarım olacak :)

mp3dragon

Anladığım kadarıyla bu forumda ARM ile ilgilenenlerin bir kısmı profesyonel. Bizim gibi amatörlerin ARM ler ile ilgili olaya girebilmesi bu arkadaşların sektörde ARM kullanmaları ile mümkün olacaktır. Şu an chip temini gerçekten çok zor. Kolay bulunamayan malzemelerin amatörlere göre olmadığı malüm. Elin Çin'lisi, Rus'u almış başını gidiyor. Biz hala üretimi durdurulmuş pic serileri ile oynuyoruz. Her alanda olduğu gibi malesef bu konuda da ülkemiz gene teknoloji çöplüğü olmuş durumda. Elbette seri üretilen ürünlerde 50 cent'in bile rekabet anlamında ne ifade edeceğini biliyorum. Ama seri üretim yapan veya çalıştığı firmaları yönlendiren arkadaşlarımızın bu konuda öncü olup, işin kolayına kaçmayıp, dünyadaki son gelişmelere uygun malzemelerle üretim yapmaları hem bizler hemde ülkemiz açısından faydalı olacaktır.

aster

Gayet yerinde bir tespit, amacımız bu zaten
sonuçta bu zımbırtı öcü değil, sadece bir oyuncak
öyle algılayıp sevecen duygularla yaklaşırsak o da bize iyi davranacaktır  :)

usta, oradan 2 tane ekmek arası ARM verirmisin, sıcak olsun  :)

Petek

Alıntı yapılan: "aster"usta, oradan 2 tane ekmek arası ARM verirmisin, sıcak olsun  :)
Aster hocam, bir kart yaptığınızdan bahsetmiştiniz
Alıntı Yap
Biz ekip olarak bir kart tasarladık denemelere daha yeni başladık
mcu seçimimiz STR710FZ2T6 den yana oldu bunu bir çok defa belirtim neden bu mcu diye, böyle bir tasarım için fazlasıyla yeterli geldi
Bundan bir tane bana da çıkartabilirseniz ücreti mukabili tabi ki, ben de uzun zamandır hayalini kurduğum yazılımları geliştirmeye başlarım. Birlikte kütüphaneler hazırlayabiliriz.
“Önyargıları yıkmak atomu parçalamaktan zordur” A.Einstein

Petek

“Önyargıları yıkmak atomu parçalamaktan zordur” A.Einstein