Haberler:

Forum kuralları güncellendi LÜTFEN  okuyunuz:  https://bit.ly/2IjR3ME

Ana Menü

Klon STLINK hataları

Başlatan muhittin_kaplan, 02 Ağustos 2017, 21:50:16

muhittin_kaplan

win de problem yaşamıyordum, linux mint ile bu problem hasıl oldu.

muhittin_kaplan

Hala anlam veremiyorum, disco ile her şey yolunda iken, disconun stlinki ile, dongle ile minimal boardlara bağlanamıyorum. (linux), windows ta stlink util ile bağlanabiliyorum. (debug deneyemedim.)

muhittin_kaplan

aynı setleri windows da denedim, enson aldığım güzel kutulu dışındakiler çalışıyor.
linux ?

muhittin_kaplan

Donanım Aynı Minimal Board ve Klon UsbDongle Stlink.

Linux Tarafında
    a.CubeMx ile Proje Hazırla (bilink)
    b.OpenStm32 ile aç derle.
    c.Debug Config den Sofware Reset i seç.
    d.Programla.
Sonuç: İlkkez yapıldığında problemsiz. Sonraları "wrong device" hatası. (Sonrasında STLINKUTIL e under reset mode ile bağlanarak sil)

a.OpenStm32 ile Yeni Proje Aç
    d.Programla.
Sonuç: Problem Yok

Windows Tarafında
    a.CubeMx ile Proje Hazırla (bilink)
    d.Programla.
Sonuç: İlkkez yapıldığında problemsiz. Sonraları "wrong device" hatası. (Stlink ile sil, Under Reset Mode)

a.OpenStm32 ile Yeni Proje Aç
    d.Programla.
Sonuç: Problem Yok

CubeMx in hazırladığı Projede bir problem var.

Tagli

Belki de ben CubeMX ile hic proje olusturmadigim icin boyle bir sorunla karsilasmadim.

Dedigin gibi, sorun debug config dosyalarindaki bir farktan olabilir. CubeMX projesi olusturunca debug config dosyasi da olusuyor mu? Gerci yine de aklim almiyor. CubeMX kendi config dosyasini olustursa bile sen zaten software reset dersen otomatik olusturdugu yeni bir dosyayi kullanir bence. Yani CubeMX boyle bir dosya olusturmussa bile gecerliligini yitirmis olmasi gerekir.
Gökçe Tağlıoğlu

JKramer

Bakmışsınızdır gerçi ama belki gözünüzden kaçan bir şey vardır: http://www.openstm32.org/Importing+a+STCubeMX+generated+project

muhittin_kaplan

Cfg dosyasını kontrol ettim hocam, aynılar. Sanki pinleri config ederken problem yaşıyor (ilk kez programlamada problem olmayışından ötürü)

yesilu

Mini yi hayata döndürebilen var mı, benimki de firmware güncellemesi yapıyor, aygıt yöneticisinde düzgün görünüyor ama usb bağlantı hatası veriyor. Nedenini anlayamadım, çinden alanlar güncelleme yapmış, çalışıyor diyor yorumlarda, bir japonçalışmıyordu, kristali değiştirdim çalıştı demiş...

yesilu

stm8 programlamaya çalışıyordum olmuyordu, stm32 blue pill bağladım, benim st link bozuk değilmiş, çalıştı. st link donanımı stm8 ve stm32 uyumlu ama sanırım stm32 st-link utility sadece stm32 ler için, peki stm8 için "stm8 st-link utility var mı (ben bulamadım).