Elektronik Kart Okuma

Başlatan Teğmen, 18 Eylül 2017, 11:33:09

Teğmen

Merhaba,
Tasarlanmış bir kartın kabiliyetlerini anlamak ve hatalarını bulup daha da geliştirmek içim elektronik kart hangi aşamalarla incelenmelidir.?
"Girdim ilim meclisine kıldım eyledim talep,   Dediler ilim geride kaldı illa Edep illa Edep" Hz.Yunus Emre K.S.

cetin1990

Test ortamı hazırlanır, kart, cihaz zor şartlarda,  uzun süre çalıştırılır. Örneğin normalde çalışma sıcaklığı 20 derece ise 40 derecede deneme yapılır.

dnacikaya

Emc emi testine girmemişse aynı besleme hattına parazit yayan bir cihaz bağlanır. Ve bu cihaz aç kapat yapılarak kart üzerindeki etkileri incelenebilir. Parazit kaynağı olarak balastlı floresan lamba kullanılabilir. Çok iyi parazit yayar balast ve starter.

Teğmen

Bu dedikleriniz de önemli teşekkür ederim ama soruyu tam anlatamamışım sanırım @dnacikaya ve @cetin1990
Sormak istediğim şu mesela bir kart elimize aldık güç kısmından mı başlamalıyız incelemeye,haberleşme kısmından mı,röle tarafından mı veya sürücüler tarafından mı incelemeliyiz?
"Girdim ilim meclisine kıldım eyledim talep,   Dediler ilim geride kaldı illa Edep illa Edep" Hz.Yunus Emre K.S.

dnacikaya

@Teğmen siz hataları bulmak ve kaabiliyetten bahsedince bizde çalışma koşulları üzerinden gittik :)
1-Güç kısmı öncelikle incelenmeli.
2- Haberleşme ve işlemci.
3- Io lar kontrol edilmeli.
4- Sürücüler ve röleler analiz edilmeli. Bence.