PLA140 MALZEMESİ HAKKINDA BİLGİ

Başlatan serter, 16 Ekim 2017, 17:58:12

eeburakdemir

@ErsinErce , kullanacağı röle okadar. Ayrıca prizlerden lambalara giden hatlara aynı matematiksel işlemi yaptığınızda çıkan değerlere bakarsak kurtarıyor. Ayrıca bir prizin üzerinden zaten geçireceğiniz akım 15A civarıdır, ki bu da sınır değerlere çok yakındır.  Sınır değerlerden oldukça kaçınılmalı. Yoksa priz yanar. Ayrıca priz hatlarında kullanılan kabloların da burada önemi ortaya giriyor. Tabi prizden gidip şofpen çalıştırcaksa da işler değişir. Ayrıca okadar enerji çekerken elektrik faturası ne olacak :) ( sürekli olarak tabiki ) Arkadaş sanırım lamba vs yakacak, yada küçük yükler. Zaten sizin bahsettiğiniz kadar yükler geçirilecekse diğer faktörlerde ön plana getirilmeli.
Asla pes etme...

serter

Sadece anahtarlara kullanmayacağım sistemi. Prizlere de kullanacağım. Bu yüzden akım miktarı değişebilir. 16 A max diye düşündüm ama sanırım istediğim özelliklerde küçük boyutlarda bir role yok bu yüzden BT139 la yapmayı düşünüyorum işlemi. Isınma problem ile karşılaşacağımı da tahmin ediyorum bu yüzden kullanacağım direnç ve kondansatör değerlerinde ince hesap yapmam gerekiyor sanırım:)

ErsinErce

10A bu şekilde röleler var, prizin arkasındaki boşluğuna sığar.
Triyak işine hiç girme. Triyak ile max 3A'e ulaşabilirsin.

serter

yas

Alıntı yapılan: ErsinErce - 17 Ekim 2017, 15:12:02
16A 220V da 3520W yapıyor pf =1.0 ise

arkadaş 16A geçireceğim diyor. lamba demiyor.

Evet haklısın. @Klein mesajını yanlış yorumladığım dan kaynaklı yanlış bir cevap verdim.

Alıntı yapılan: Klein - 16 Ekim 2017, 20:13:20
Karşılamaz.
Sürekli geçirebileceği en yüksek akım 250mA. Anlık akım 500mA.